Omuzların şekillenmesi genişlemesi ve dikleşmesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve coll tarafından 12 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coll

coll Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar öncelikle yaşım 19 boyum ise 1.84 ve kilom 63. Aşağıdaki resimdekiyle tıpa tıp aynı bir vücudum var. Aynı aşağıdaki gibi kafam vücuduma oranla büyük gözüküyor.
    5FE14C7CFFC71754456A079DB969E9ED.jpg

Yukarıdaki resim modelin 20-21 yaşlarına ait.
    Şimdi paylaşıcağım aşağıdaki resim ise 23-24 yaşlarına ait. Omuzları sizinde göreceğiniz gibi eski haline oranla çok geniş ve daha dik duruyor.
    6FB911C7FF235F183DC378101CBD1717.jpg

Benim merak ettiğim 3-4 yıl gibi bir sürede omuzların bu şekilde genişlemesi ve dikleşmesi nasıl mümkün olabilir?
    Modelin kilo aldığını şuan ki resimlerine bakarak biliyorum. Bende bu zayıflıktan kurtulup kilo alırsam ve belli başlı egzersizler yaparsam 1. resimdeki omuzlardan, 2.resimdeki omuzlara geçebilir miyim? Ve ne tür egzersizler yapmalıyım? (kas çalışması olarak değil de esneme-germe yada ayakta kulaç hareketleri gibi şeyler önerirseniz daha yardımcı olur.)
    Teşekkür ederim.

2. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Keşke geçen seneki reimlerim olsada sana şimdiki halimle mukayese edebilsem. Geçen sene 67 kilo idim su an 83 kiloyum . Ve omuz genişliğim en son olcmemde 133 cm . geçen sene sıska xs tisortlere sığan bir bedenim vardı . Yani çok rahat genislersin. Bunu nasıl basarabilirim dersen bu sporu hakkıyla yaparak. Başta barfiks(geniş tutuş) olmak üzere birçok egzersiz sana bu geniş omuzları kazandırma konusunda yardımcı olacaktır. Güzel omuz başları içinde iyi bir omuz programı şart. Onu da sabit konularda iri omuz başları diye bir konu var onu incele derim. Hakkını verirsen 1 senede neler başaracağına inanamazsin. Ha unutmadan beslenme de çok önemli. Çok kaliteli ve programlı bir şekilde beslenmenin şart.

3. coll

coll Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben henüz sıkı bir vücut çalışma programına girmek istemiyorum. En azından üniversite bitene yada son yıllarına gelene kadar. Sadece kıyafetler üzerimde daha iyi gözüksün diye yapabileceğim basit egzersizler arıyorum. Yani yaşım 19 ama vücut 16-17 yaşında liseliler gibi. En azından omuzların geniş ve dik olması zayıf vücutla birleşince çok daha iyi bir görüntü oluşturur.
    Küçük yaşlarımdan beri yüzüyorum ama spor olarak ilk defa geçen yaz uğraşmıştım. Onun dışında şuan yüzde havuzuna yazılıcak vaktim hiç yok.
    Yüzmeden başka ne önerebilirsiniz. Evde yapılabilecek tarzda egzersizler? Mesela bu forumda birisi ayakta kulaç hareketleri filan önermişti. (tam açıklamadan mesajda bahsetmişti) Bu tarz hareketler etki eder mi?

Sayfayı Paylaş