Omuzların önde olması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve msb tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    :arrow: Merhabalar,

Son olarak 2 aydir duzenli olarak spor salonuna gitmekteyim. Oncesinde de duzensiz bir sekilde gitmisligim var ama bu sefer iddialiyim.

Fakat anatomimde kafama taktigim bir nokta var: Omuzlarimin one dogru cikik olmasi. Bu durumu gizleyebilecek ya da onune gecebilecek bir calisma yontemi var midir? Mesela ön omuz calismalarini birakip arka omuza yuklenmek, ya da ust gogusu sisirmek gibilerinden. Gerci goguslerle de problemim var. Ne yaparsam yapayim bir turlu hacim kazanmiyor. Omuzlar on tarafa baski yaptigi icin gogusler dar gozukuyor.

Bu yapiya sahip baska arkadaslar var midir? Ya da unlu sporcular?

Ekli Dosyalar:

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    msbekil aynı sorun bendede vardı ki seninki şu an normal geldi benim omuzlar anormal boyutlara ulaşmışdı bunu gören hocam zaten önlemi aldı bu programda. yanlız yardımcı olması açısından bu linki inceleyebilirsin. ayrıca o dediğin olayda üst göğüs eksikliğinden kaynaklanıyor benim hem üst gögüs de sorunum vardı hemde ön omuzlar uçmuşdu artık, ki arka omuzla üst gögüs e ağarık vermeye başladık. ama sen daha yenisin bunları dert etmemeni öneririm. vücuda hacmi oturttukdan sonra nereler eksik kalmışsa o yerlere bir bir odaklanılır. şu an senin bu sürede öyle bir durumun yok. ama link aklında bulunsun yinede.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/arka-omuz-sorunu-t17965.html

3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    jarhead senin daha önce böyle bir başlığın vardı cevap yazman çok iyi olmuş. jarhead'in söylediklerine bende katılıyorum çok büyük bir orantısızlık göremedim ben.

Sayfayı Paylaş