omuzlarımın genişlemesi durnuştu şimdi de daralıor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve lubu tarafından 26 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 17.nisanda 7a y önce nisanda fitnessa başladım fakat okullar tatil olnca bnde ara verdim.ara vermeden önce omuzum 107 cm di.eylülde geldiimde ise 103 dşmüştü.kilomsa 68 den 62ye dşmüştü.eylülde başladım bu düşüşlerle bir buçuk ay sora omuz 111 oldu.fakat ondan soraki 2ayda 1er cm arttı
    ve kasımda artış durdu.15 gn boyunca hiç bir artış olmadı son bir aydaysa 2 cm daralma oldu.zaten omuzlarım gnş diildi.şimdyse 112 cm.ama neden daralma olduğunu merak ediorm.acaba 3 aydr aynı omuz programı olduğu için programdan verim alamamış olabilirmiyi...bunların yanı sıra glutemn cretein argenin bca p.tozu kullandığım halde olna bu düşüş beni düşündürüor.kollarım ise 36 cm göğüs 95.bu sorularımın cevabını verirsenz çok mutlu olucağım.birde omuz kaç cm olmalı sizce çok teşekkür ederim

2. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam lubu,

bu yazdıkların matematik hesabı gibi olmamışmı sencede :)
    bende senin yaşında başlamıştım body olayına. okuldan dolayı bir yap bir yapma durumunda yaptım uzun bir süre. senin yaşadığın bu sıkıntımsı durumları bende yaşamıştım başlarda :)

şimdi 2 yıldır yapıyorum. sana tavsiyem, bu kadar üzerine düşme ölçülerinin. benim gibi mümkün olduğunca SÜREKLİ aynaya bakmaktan kaçın.

senin kullandıklarını bende kullanıyorum. onları kullandığım halde gelişemediğim zamanlar benim de çok oldu.

vücudunu dinlendirerek yap bu sporu. çalıştığın bir kas grubunu bir daha çalıştırman için 48 saat (2 gün) bekle.

bir de bu spor üzerine internetten araştırma yapmanı öneririm. ney nasıl yapılır? nasıl olur? şeklinde.

bilinçli olarak yaptığın zaman gelişmeyi net bir şekilde göreceksin ;)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bukatto nun söylediklerine katılıyorum, ölçü ve cm hesabı her zaman sağlıklı olmayabilir, sen antrenman

performansına göre takip et kendini kaldırdığın ağırlıklara ve yaptığın tekrarlara göre, birde beslenmenin tam eksiksiz olduğuna emin ol yeter bu gelişmen için eğer bana sorarsan

aslında kol ve belki de bacak dışındaki bölgelerin ölçülerini takip etmeyi gereksiz buluyorum ben zaten

gelişme olmuşsa antrenmanda ve görünüşte belli ediyor kendini, antrenman programını 30 veya 45 günde

bir değştirmek lazım farklı egzersizler denemek lazım, hem daha çokta uzun zaman olmamış başlayalı

ilerleyen zamanlarda alt yapıyı oturttukça kas kaybı daha az olacaktır birde 20 yaşından sonra kas gelişimi

çok daha fazla olur şimdikinden, erken başlamanda iyi bir avantaj diye düşünüyorum

İyi Çalışmalar.

4. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ilginizeçok teşekkür ederim bnde o zmn 20 yaşından sonra inşallah çok daha hızlı gelişirim:).peki omuz kemkleride daha gnşlermi sizce? teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş