Omuzlarımı Nasıl Eşitlerim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve goktug597 tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. goktug597

goktug597 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben omuzlarımı eşitlemek istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Sol omzum sağ omzuma göre daha geniş duruyor.Ayrıca sol omzumda trapez bölgesinde boşluk var oradaki kaslar boyna doğru yükseliyor.Ama sağ omuzumda o boşluk yok ve daha dar duruyor.Ve birde sol omzumda yukarı doğru olan kemik gözüküyor sağdaki ise gözükmüyor.Ben omuzlarımı incelediğimde gözüken farkları söyledim.Olmazsa resimde koyabilirim ...

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Dumbbellle yapilan hareketlerden kacinmalisiniz ve barla yapılan hareketlere odaklanmalısınız lakinki bu böyle değildir çünkü açış hareketleri dumbbelle yapılmakta.Eğer salonunuzda açış hareketleri için gerekli aletler bulunuyorsa onları kullanabilirsiniz bulunmuyorsa omuzlarınız eşitlenene kadar barla omuz press hareketine odaklanmalisiniz.

spine bunu beğendi.
  3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Smith Machine Öneririm. Elinizde Böyle Bir Nimet Varsa Kullanın :)

4. goktug597

goktug597 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dumbell ile yana açma hareketleri yapıyorum 3 er kilo ile 12 tekrar halinde 5 set yapıyorum her gün ve 30 derecede bir duruyorum trapezler fazla etkilenmesin diye.. işe yaramaz mı ?

Sayfayı Paylaş