Omuzları Yükseltmek hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xpoyrazx tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar.

Etrafımdaki insanlardan çok kere "kanat kası yaparak düşük olan omuzların yükseleceği" konusunda teoriler duydum. teoriye göre kanat kaslarının üzerine biniyormuş omuzlar :D o şekilde yükseliyormuş bla bla bla... Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

Var mıdır cidden böyle bir şey?
    Ya da omuz yükseltmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Şimdiden herkese teşekkür ederim, iyi forumlar.

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    omuz yükseltmekten kastın trapezler olmasın ?

3. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    hayır trapezuslardan bahsetmiyorum. trapezusun çok geliştiği zaman omuzu daha da düşük göstermesi gibi teoriler de var. o da ayrı bir konu.

ya da trapezus kaslarını çalıştırarak omuzları yükseltme gibi teorilerde olabilir.

benim sorduğum özetle şu:
    kanat kasları geliştiğinde omuzun altından düşük omuzları yükseltir mi?

(bu arada cevap yazdığın için teşekkür ederim)

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    omuz yükseltme ne demektir,önce onu bi anlasak...

5. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    omuz yükseltme derken bilyiorum ben de gülüyorum buna :D ama etrafımızda omuzlarım çok düşük bu durumdan çok müzdaribim diye dolaşan arkadaşlar vardır. omuzları dikleştirmek, evet omuzları dikleştirmek bu tabir daha uygun oldu zannımca.
    omuzları yükseltme dediğim şey omuzları düşük halden kurtarıp normal bir görüntü vermek. budur...

6. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    aynı genetik özellik bendede var.

Aslında bu dediğin sadece görünüşde bi yanılsam****anatları geniş olan insanın omuzlarıda geniş durur ve tabi belide ince olmalı.Birde giydiklerini iyi seçersen vücudun daha farklı gözükebilir

xpoyrazx bunu beğendi.
  7. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bakalım forumdaki üstadların yorumlarını çok merak ediyorum. acaba gerçekten bir yanılsama mı; yoksa cidden omuzların altını mı dolduruyo kanatlar, gerçekten bir yükseklik kazandırıyor mu?

bakalım üstadlar ne yorumlar yapacak çok meral ediyorum. :)

edit: bu arada senin cevabın da çok mantıklık. teşekkür ederim..

8. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    dik durmadığın için olabilir mi ?

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Omuzları düşük olan insanların genel olarak genetiğinin kötü olduğunu düşünüyorum bu sporda ve oyuna yenik başladıkları düşüncesindeyim. Şöyleki vücudu en başta gösteren yerdir kıyafet içindede en başta vücudu gösteren yer omuzdur. Her ne kadar genetik yapısı kötü olsada omuzlarını iyi bir şekilde geliştiren sporcularda var tabiki bu kişinin elinde.Simetriyi sağlamak adına düşük ve dar bir omuzda beli ince tutmak çatıyı geniş gösterebilir. Aynı şekilde omuzu yanlış çalışıpta trapezlerini geliştiren sporcularda varki buda omuzun olduğundan fazla dar ve düşük görünmesine neden oluyor. Benim tavsiyem omuz idmanlarının özellikle yüksek gerilimli geçmesini sağlamak. Maximum set aralarında 1 dakika olsun daha azıda olabilir ve ağırlıklar piramit şeklinde artabilir. Özellikle lateral raise omuz genişliği için birebirdir. Omuz için süpersetlerde çok iyi verim sağlar, drop setlerde keze çok faydalıdır. Ama ben kendi salonumda şunu görüyorum ve bu güne kadar çalıştığım tüm salonlarda gördüğüm şey sözde herkes set aralarında 1 dakika dinlenme kuralına uyuyor ama bakıyorum herkesi inceliyorum kaç dakika kadar bekleniyor diye 4 5 dakika bekleniyor evet. Bazı setler 3 dakika set arası varken bazı setler 6 ya çıkıyor, dakika tutulmuyor. Çok ağır haddinden fazla ağır kilo girilecekse 1.5 da ideal buda presslerde olabilir. Ben dünkü idmanımdan örnek vereyim 25 setlik göğüs 12 setlik ABS idmanımı 30 dakikada sabit ve ağır kilo ile tamamlarken tam 30 dakikada tek adele biceps idmanını 45 dakikada bitirenleri görüyorum. Benim alnımdan ter akarken adam gayet rahat konuşup idman yapabiliyor ne bir ter akmış zorluktan nede girdiği kilolar azıcık zorlamıyor kendini. Doğru çalışan adam gelişiyor kısaca..

xpoyrazx bunu beğendi.
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    inş. yönetim kızmaz ama bu espiriyi yapmassam şişerim
    kanat kası çok olursa omuz yükselir mantığından yola çıkarsak
    karın kası çok olursa göğüs kalkar
    arka bacak kası çok olursa kıçın kalkar
    ön bacak kasın çok olursa .. kalkar :)

nofear ve xpoyrazx bunu beğendi.
  11. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ahhaha :D geçenlerde forumda sorulmuştu bu bacak çalışırken ereksiyon oluyorum diye çok iyi anlatmışsın :D

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Postürle alakalı bir durum ve bunun için sadece kanat değil genel olarak bütün sırt kaslarını özellikle de omuzları geriye çekerek postürü düzelten Upper back denilen Sırtın iç kısmındaki kasları calıstırmalısın. Arka omuzlar da düzgün bir postür için olmazsa olmazdır. Bütün bunlar için pulldown hareketleri yerine Rowing hareketlerine yoğunlaşmalısın, ters mekik veyahut deadlifti de bitirici hareket olarak koyarsan bir süre sonra güzel bir postüre ulaşabilirsin. Lakin kastettiğin şey omuz düşüklüğü ise sanırım buna herhangi bir çare yok cünkü bu genetik kaynaklıdır.Kastettiğin şey omuzların öne düşük olması ise bu durum büyük oranda güclü sırt kaslarıyla onarılabilecek bir durumdur

xpoyrazx ve sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş