omuzları haftada kaç kez çalıştırmalıyım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ineedpower tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    selamlar forumun değerli üyeleri abilerim kardeşlerim =)
    ya benim omuzlarda problem mi vardı bilmiyorum ama hiç hissetmiyordum ağrı olmuyordu geçen haftaki antrenmanda 4x12 şeklinde yaptım tüm hareketleri nizami şekilde yanmayı resmen feci hissettim 3 gün filan ağrıdı omuzlarım neyse gelelim soruma.şimdi böyleyken haftada 2 kez çalışsam sorun olur mu yani normalde haftada 1 çalışıyordum omuzu 3 günde filan geçiyor ağrısı haftada 2 yapsam sorun olmaz dimi ?

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    max 2 gün gir omuza 1 gün idealdir küçük kas grubu omuz

hareketleri düşük ağırlık nizami yap

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ön ve arka omzu haftada 1 kere çalıştırsan yeter çünkü göğüs antremanında ciddi şekilde ön omuz sırt yaparken de arka omuz çalışıyor, ama yan omuzlar dinlendiği için haftada 2 kere çalıştırabilirsin bende öyle yapıyorum mesela pazartesi göğüsten sonra 5-10 dk yan omuz çalışıyorum sonra da cuma günü omuzu genel çalışıyorum yan omuza haftada 1 girmek çok az bence ağrımıyorsa haftada 2 çalış, yan omuz düzgün besleniyorsan uyku düzeninde iyiyse max 48-72 saatte kendine gelir çok ufak ve sürekli kullanılmayan bir kas çünkü

Son düzenleme: 6 Temmuz 2012
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben haftada 1 girerim
    ancak sırt antremanınada bir adet eğilerek yana açış eklerim buda iyi iş görüyor

5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    o zaman haftada 1 tam omuz antrenmanı 1 kerede yan omuz için göğüsten sonra-lateral ve kabloyla vursam 2 hareket yeter heralde.

6. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Şu anda hiç press hareketi yapmıyorum. 5 günde bir Bent over ve seated lateral raise kombinesi yapıyorum. Bakalım nasıl bir faydasını görücez...

Sayfayı Paylaş