Omuzla ilgili sıkıntılarım var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve warkion tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. warkion

warkion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.Benim problemim omuz başlarımın öne doğru düşük olması duruşumdan dolayı. Bu olayı bir türlü düzeltemedim. Bu yüzden omuzlarım olduğundan dar gözüküyor.Bu problemle ilgili egzersiz var mı yapabileceğim? Şimdiden teşekkürler

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.057
    Ödül Puanları:
    103
    Güçsüz sırt kasları ve sırtına oranla güçlü göğüs kasları omuzlarını öne doğru cekiyor muhtemelen . Bunu düzeltmek için öncelikle Rowing hareketleri üzerine yoğunlaşmalısın . Cable row bent over row dumbbell row vs gibi . Bir de özel olarak faydasini gördügüm vücut ağırlıgı ile yapılan Inverted Row hareketi bahsettiğin sorunu çözmekte cok yararli . Özellikle Inverted Row u netten araştırmanı tavsiye ederim. Bunlar sırtı güçlendirme hareketleri. Bir de omuzlar için mükemmel bir esneme ( stretching) hareketi var adı Broomstick Stretch . Buna da göz atarsan ileri vadede sorununu çözeceğini düşünüyorum . Sırt ile Göğüs kaslarını dengeli calıstırmalısın

3. warkion

warkion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim. Dediğiniz hareketlere bakacağım. :)

Sayfayı Paylaş