omuzdan başlayan kol ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve RoarZZ tarafından 6 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. RoarZZ

RoarZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. son bir haftadır gün içerisinde ve spor esnasında olmak üzere, omuzla bicepsin birleştiği oyuntudan bileğime kadar giden bir ağrı hissediyorum. bu ağrı iyi bir çalışmadan sonra yaşadığımız gelişim ağrısı değil. böyle zonklama şeklinde. ince bir hat var sanki tam o bölge ağrıyor. bu durum iki kolum için de geçerli ancak sağ kolum (nispeten zayıf olan kolum) da daha çok ağrı var.

özellikle dışa doğru bir kuvvet uyguladığımda bunu hissediyorum. mesela bench in pimini çekerken hafif bi kuvvet dahi uygulasam o ağrıyı hissediyorum. ellerimi birbirine geçirip dışa doğru güç uyguladığımda da oluyor.

dumbell rowing yaparken de mesela dumbell ı saldığım zaman kol düzleştiğinde benzer bir ağrı oluyor.

işaretler gerilme esnasında bir ağrı olduğunu gösteriyor.

kalsiyum sorunum yok. beslenmem gayet iyi. programım yoğun bir program haftada 5 gün çalışıyorum (2 gün kardiyo ve karın yapıyorum sadece.)

kiloma göre ağırlıkları fazla taktığıı söylüyorlar hep ancak başka türlü gain alamıyorum.

başına benzer birşey gelen varsa ya da bi arkadaşında falan gören, tavsiyelerini bekliyorum.

2. aragorn_35

aragorn_35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    dostum tarifin bir kaç örneğe uyuyor omuz çok aktif ve karışık bir eklem olduğu için bir kaç sebebe bağlı olabiliyor.Senin tarifin rotator cuff problemine de uyuyor boyun fıtığınada omuz sıkışma sendromuna da dolayısı ile en doğru haraket omzunu bir ftr yada ortopedi hekimine gösterip sorunun ne olduğunu belirlemen ve ona göre bir tedaviye başlamandır ancak sana tavsiyem sorunu çözene kadar programını biraz hafifletmen yada uzun süredir aralıksız idman yapıyprsan biraz ara vermen ve tedavine odaklanman aynı sorunu bende yaşadım yaşoyorum ağrıyı önemsemedim ağırkıkları artttırdım ve idman sayımı çoğalttım şimdi 15 20 gündür hiç şey yapamıyourum hatta rotator cuff ı geliştirme ve ısıtma yapayım derken 3 kg dumbell ile hareket yaparken üzerine bir de sırt kaslarımdan birini ya yırttım yada fena halde zedeledim. Yani vucuduna kulak ver ve yeter diyorsa zorlama belki bir süre uzak kalırsın ama daha sağlam geri dönersin zorlamaya devam edersen kaybın çok daha büyük olacaktır.

Sayfayı Paylaş