Omuz ve kurek kemigi

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve kesrt tarafından 22 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kesrt

kesrt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar 1 ay spor yaptim 15 gundur ramazan dolayisiyla biraktim ramazandan sonra devam edicegim ben bugun doktara gitti benim kurek yemigimde ne agri ne aci var ama boyle cikik gibi hissediyorum doktor dedi agir seyler kaldirma bide 2-3 harkete verdi onlari yap dedi simdi arkadaslar benim bu cikil dedigim olay 1 yildir var 1 ay spor yaptim hicbiturlu agri vs gibi seyler olmadi simdi doktor agir kaldirma birak diyor sizce devam etsem daha faydali olmazmi yoksa birakmali miyim?[​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. poirot

poirot Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bir fizyoterapist ve aynı zamanda tıp öğrencisi olarak söyleyebilirim ki doktorlar bu konulardan, kişisel olarak spor yapmıyorsa, çok anlamıyorlar, FTR doktorları da dahil. Sana tavsiyem elinde hastane dosyalarınla birlikte bir fizyoterapiste gidip danışman. Buradaki mesajından bir şey söylemek hatalı olur, değerlendirmek falan lazım ama serratus anterior kasında tek taraflı bir zayıflama olduğu için kürek kemiğin kanatlaşmış olabilir. Tabii bu sadece şu anda aklıma gelen bir şey, doğrusunu muayene olduğun fizyoterapist arkadaş söyleyecektir. Sana vereceği terapatik egzersizleri yaparak kasını tekrar eğitebilirsin. Egzersiz yapmana engel olabilecek başka bir sistemik hastalığın yoksa sana ne şartlarda spor yapacağını o söyleyecektir zaten. Geçmiş olsun :)

Sayfayı Paylaş