Omuz sakatlık sürecim ve iyileşme sürecim

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadaşlar belki faydalananlar olur diye konuyu açıyorum.
    2 Martta göğüs idmanım vardı bench press yapıyordum 40 kg dumbelllar ile, 35 kg ile rahat çıkarmıştım son set zorlamak için 40 ları aldım.
    6 tekrar oldu yapıyordum, 7. de iyice hissetirme düşüncesiyle kollarımın açısını doksan dereceden daha aşağı indirdim iyice zorlayacaktım güyya. 7 tekrar bitti 8 bitti. Ayağa kalktım sağ omzumda bir ağrı. O sırada vücut sıcak pek önemsemedim idmana devam ettim bitirdim.

Neyse bir kaç güne geçer diye bekliyordum hatta buraya geldim yazdım vs. İşte burada bazı arkadaşlar zorlamaya bağlı sakatlık geçer bir kaç güne dediler. 1 ay oldu baktım geçmiyor bir fizik tedavi merkezine gittim.(romatem gibi bir yer) Mr istediler çektirdim fizik tedavi lazım 15 seans dediler. Fizik tedavi bitti 45-50 dk akım veriyorlardı, 5-10 dk fizik tedavi. Neyse ağrım günden güne azalıyordu. Fizik tedavi bitti adam başlayabilirsin idmana dedi.

Mayıs ayına girdik. İdmana başladım daha adaptasyonda omzum geçmediğinin sinyalini verdi. Bıraktım tekrar idmanı gittim doktora sordum tekrar biraz daha bekle dedi. Başka doktora Mr ı gösterdim çok büyük bir şey değil dinlendir geçer dedi.
    Neyse ben mayıs haziranda besyo sınavına hazırlandım o sırada pek omzumla işim yoktu geçer diye düşündüm.

Sınav bitti geçmedi hala.

Eylül ayında özel bir sporcu sağlık merkezine gittim orda başladık fizik tedaviye. İlk gittiğim yerden apayrı şeyler yapılıyordu. Kesinlikle kortizon önermedi. Sporculara ben kesinlikle kortizon yapmam yanlış hatırlamıyorsam tendon kalitesini düşürüyor demişti. 20-25 dk akım veriliyor, kuru iğne tedavisi, masaj, 1 saate yakın egzersiz, 2-3 günde bir kinesio bandaj yapıyorduk. Ve gerçekten zamanla omzumun eski akıcılığına geldiğini hissetim.
    Mr sonucunda yazmayan yerlere de baktılar ağrı var mı diye, mr da infraspinatusla ilgili en ufak bir şey yoktu ama benim sıkıntımın oradan geldiğini fark ettiler. Mr da supraspinatusla ilgili bir sıkıntı olduğu yazıyordu.
    Tabii oraya gidene kadar 1 tane özel hastane ortopedisi, 2 tane özel fizik tedavi merkezine gidip sordum.
    Yani diyeceğim o ki gideceğiniz yer çok önemli. Ben ilk başta oraya gitseydim 3 ay içinde düzelirdim muhtemelen.
    MR sonucumu bulamadım şuan, elimde cd si var ama hatırladığım kadarıyla daralma, intense artışı, bir şey daha vardı hatırlayamadım. Genelde omuz sakatlıklarında gözüken bulgular.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Benim 8 ayımı aldı sakatlık, 13-15 kg verdim (bunda besyoya hazırlanmamında etkisi var) o kadar çabaladım bir sakatlık tüm düzenimi mahvetti kısaca. Ama şuan şükürler olsun iyiyim toparlıyorum :)

Sayfayı Paylaş