Omuz sakatlığım son durum ve yeni MR sonucu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve inan_fener tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Konum duruyordur, 1 - 1.5 yıldır sağ omzumda ağır antrenman yapmamı engelleyen ağrılı bir sorun vardı. 1 ay önce özel bir spor hekimine muayene oldum. MR çekildi.
    Rapor sonucu şu şekilde;

*Akromioklavikular eklemde hipertrofik dejenaratif değişiklikler, subakromiyal subdeltoid bursit ile uyumlu fokal koleksiyon.

*Tüberkulum majus yapişma yerinde dejenaratif entezopatik kistik rezorbsiyon alanı

1 hafta önce de kortizon enjeksiyonu yapıldı. Onun öncesinde de 3 haftalık egzersiz uygulaması yaptım.

Sorun devam ediyor olumlu/olumsuz hiç bir gelişme yok. Aynı, stabil.

2. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Kardeşim aynı sorun bire bire bir bendede var.Ben bunu ilk önce gün içinde devamlı sağ kolumu çalıştırdığım için o bölgedeki kas gelişiminin vücut oranına göre daha fazla olduğu kanısına varıp ağrının sebebini buna bağlamıştım.Doktorada aynısı dedim.Skalyoz Röntgen ve Sağ omuz MR.çektiler sonuç hiçbirşey bulamadılar.Artık işlerimin %90nını sol kolumla yapmaya başladım.Bilmiyorum derdi veren Allah şifasını verir inşallah.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2013
  3. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Hemen hemen aynı durum bendede vardı dostum omuz sakatlıkları gercekten uzun sürüyor ve düzenli ağrı kesici kullanmak durumunda kalıyorsun 5ayımı yemişti benimde .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:29 ----------

Omuz sakatlıklarında eğer kapsülde yitirme yada dejenarasyon olduğunda kesinlikle spora ara verilmeli yada eklemin görevini aksatması gibi durumlarda üzerine gidilmemeli ben bir ara derin soluk alamadığımı biliyorum geçmiş olsun , her şeyi zamana bırakmak en doğrusu.

Sayfayı Paylaş