omuz sakatlığı!!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve darkyamaha tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. darkyamaha

darkyamaha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 aydır bb yapıyorum,perşembe günü oturarak alette omuz yana açış yaptıktan sonra o günkü idmanım bitip eve geldiğimde omzumu yana açış sırasında hafif bir kireçlenme veya sürtünmeye benzer bir ses ve hafif bir acı hissettim daha sonraki gün göğüs press te herhangi bir ağrım olmadı ama kıtlama devam etti ancak hiçbir şekilde omuz presste veya diğer hareketlerde acı hissetmiyorum yada gece hiçbir sorun yok ancak bu sabah kalktığımda yine omuz yana açış yaptığımda belli bir noktadan sonra kıtlama ve çok hafif bir acı hissettim hocam dinlerdir 3-4 gün geçer dedi sizce doktorluk bir durum olabilir mi?

onurr_535 bunu beğendi.
  2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Valla Seneler Önce Benmde Omuzum Sakatlanmıştı Ama Benm Kolda Sancı Vardı Benmde Hocam Dinlen Dedi Ben Bikaç gün Dinlendirip Tekrar Başldm Ağrılar Artınca Doktora Gittim Yırtık Oluştuğunu Söyledi. Eğer Sancı Varsa Çalıştığın Zaman Doktora Gitmeni Tavsiye Ederm 3 Sene OlmasınA Rağmen Sancılar Oluyor Arasıra :S

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1.5 ay önce benim başıma geldi. Acı yoktu bende de kıtlama oluyordu süreli. Çok çok az ağrıyodu arada. 2-3 haftada acı geçti. 1.5 ay sonra da yani şimdi kıtlamalar da kesildi gibi.

Önerim yatmadan önce o bölgeye ben-gay sür uzun kollu bir şey giy orasını yaksın. Doktora gittim böyle demişti.

4. darkyamaha

darkyamaha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam durunca hiçbir ağrım sızım yok ileri yukarı hareketlerde sorun yok sadece omuz yana açışta boyun hizasından itibaren hafif kaldırınca kıtlama ve hafif bir acı sanki damar damar üstüne gelmiş gibi bir acı var yırtık olsa sanırım devamlı acıması lazım dimi?

onurr_535 bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Evet devamlı acıması lazım. Korkma bir şeyin yoktur inşallah.

Kolunu rahat hareket ettiriyorsan sorun yok.

Tecrübeme dayanarak söylüyorum.

1-2 hafta omuzu hafif çalış. Çalış ama. Mesela yana açışları 2 kg ile yap.

Her akşam ben-gay sür. Veya başka bir ilaç. En etkilisi ben-gay bence.

Benim omuzuma aynı şey olduğunda hocama sormuştum; hocam omuzum çıkmamıştır değil mi diye benle dalga geçmişti. Ne çıkması be oğlum diye.

Bende senle geçiyorum ne yırtılması birader :)

1-2 hafta da geçmez ise doktora gidersin.

onurr_535 bunu beğendi.
  6. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    o sesler bendede zaman zaman cıkıyor ama sorun oldugunu sanmam..bı muddet hafıf calısabılırsın..

Sayfayı Paylaş