Omuz sakatlığı ve Emar sonucu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Hurbie33 tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, Sakatlıkla ilgili bilgi için 2 ay önce konu açmıştım linki burda Link
    Antrenman yapmaya devam ettim sadece omuzda hafif ağırlıklarla ve bol ısınma yaparak.Antrenman sonunda zorladığımda çıkan ağrı malesef hala geçmedi, ama bariz azalma var.
    Ortopediste gittim, Emar çekildi.Ve anormal olan kısım şu şekilde; "Subakromial-subdeltoid ve subkorokoidal bursada minimal sıvı sinyali izlenmektedir." yazıyor.Doktor hap ve krem verdi.Anlayan veya bu durumu yaşamış olan kimse var mı ? Doktor geçtiğinde spora tekrar başlayabilirsin ama geçene kadar bırak dedi, ama arkasından tekrar başladığında tekrar ortaya çıkarsa tamamen bırak sporu dedi ondan endişeliyim biraz.Neler yapmalı-yapmamalıyım ? Ne kadar sürer tahminen geçmesi ? Ne önerebilirsiniz?

2. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle geçmiş olsun bir omuz sakatlanmasından sonra minimum 20 gün spor yapılmaması tavsiye ediliyor. Dikkat etmeni ve ara vermeni tavsiye ederim.

Hurbie33 bunu beğendi.
  3. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bu bir İmpingement'mi bilmiyorum. İlgili arkadaşlar daha iyi bilirler. 2 ay çok kısa bir sürede değil, uzunda değil. Benim sağ omzum 1.5 yıldır ağrılı. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama, Bursa'ya Kortizon enjeksiyonu yapılabilinir diye düşünüyorum.

Hurbie33 bunu beğendi.
  4. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kortizon bildiğim kadarıyla sadece ağrıyı almak için uygulanıyor, ancak benim normalde ağrım yok, ısınırsam antrenmanda da ağrım olmuyor omuz antrenmanlarının en sonunda zorlarsam ortaya çıkıyor, bu da ağır antrenman yapmamı engelliyor, yani çok ağrım olmadığı sürece sıcak bakmıyorum enjeksiyona.
    İmpengement dediğiniz kas ve doku sıkışmasıyla ilgili sanırım ama emar sonucunda rotator cuff elemanları ve dokularda yırtık-zedelenme görünmüyor.

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    2 hafta bb yapmamalısın.

6. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki tamamen eski haline döner mi ? ne kadar süre yapmazsam tamamen iyileşir?

Sayfayı Paylaş