omuz sakatlığı önemli bilgiler..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gqn tarafından 3 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Selam shadow sanırım bursit dediğniz şey iltihap oluyor aynı tanı bendede var gerçekten çok lanet birşey Sol omuzumda çıktı boynuma sırtıma vuruyor ağrıları sanki o derece tuhaf birşey doktor voltaren ve muskazon verdi 2 hafta kullandım geçer gibi oldu sonuç geçmedi doktor benimi geçiştiriyor ne yapıyor anlamadım. Bu arada senin soruna cevabını nette dolaşırken buldum gibi bu iltihabın tek çözüm yolu bu yapılan iğne gibi birşey bazılarnda tek iğnede bazılarında ise daha uzun süreli tedavili iğnelerde geçtiği yazıyor doktor iltihabı oradan çekip alıyor sanırım şırınga ile yada ben yanlış okudum bu kortizon iğnesi farklı birşey oluyor. 2. iğneyi vurursan veya şuanki durumunda değişiklik olursa benimle paylaşırsan sevinirim

2. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Ağrı benimde boynuma ve sırtıma vuruyor, yanma oluyor ve yana hiçbir şekilde yatırmıyordu. ilk enjeksiyondan sonra biraz daha iyi. Muskozan ve voltaren ve birçok ilaç ben de kullandım hiçbir faydasını görmedim. Doktorlar ilk aşamada iğneyi vurmuyorlar. İlk önce ilaç,istirahat ve fizik tedavi öneriyorlar. Geçmezse eğer lokal enjeksiyon öneriyorlar. Bu arada hangi doktora gittin?

3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Selam ben GaziOsmanPaşa 500 evlerde Bahat hastanesinde Gökhan Akdağ hocaya muane oldum bana enjeksiyonun son çare olduğunu söyledi abartılacak bir durum yok bursit var iltihap ilaç tedavisi ve dinlenme ile geçeceğini söyledi fakat 3 aydır geçmedi fazla ağrı yok ama beni rahatsız ediyor hareketlerimi kısıtlıyor spor yapmama engel özellikle antreman yaptığım zamanlarda antremanı engelliyor acı veriyor Son durumundan bahsetmemişsin :)

4. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Stolen; son durumumda enjeksiyon sonrasında %20 oranında iyileşme vardı ve yeterli değildi. Bugün itibariyle hastaneye tekrar gittim ve ikinci enjeksiyonu yaptırdım. Biri omuzun önünden biceps kasının yapışma yerinden (sebebi bende bursitten ayrı olarak biceps tensinoviti de varmış. Önden olan iğne onun içinmiş) bir tanesi de yine omuzun arkasından bursa içine olmak üzere iki enjeksiyon yaptı. İlk gittiğimde vurduğu iğnenin ismi celeston bu sefer ki ise diprospandı ve daha etkili dedi. yine bir haftalık beklemeden sonra sonuçlarını yazarım

StoLen bunu beğendi.
  5. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Shadow son durmun nasıl kardeşim daha iyimisin 2. enjekteden sonra. bu arada benim omuzun voltaren ve muskazon kullanımını artıtırdıktan sonra daha iyi fakat vu ilaclar beni halsizleştiriyor sanki.

6. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Vallahi henüz bir gelişme yok bende anlayamadım. Bekliyorum. Voltaren ve muskozan iyi geldiyse sevindim. Ben bayağı kullanmıştım o ikisini de ama birşeye yaramamıştı. Umarım o şekilde iyileşirsin. Ben ikinciye rağmen iyileşmezsem 3 hafta gibi bir süre sonra tekrar gidicem.

7. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Selam Shadow geçmemesine üzüldüm ben cumartesi acıbademe gideceğim biraz tuzlu gelecek fiyat ama artık bıktım gerçekten.

8. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Anladığım kadarıyla seninki de geçmemiş. İstersen ilk önce Vital hospital'a git muayenesi 25 Tl. Artı iğne için de para almıyor doktor. Yalnızca iğneyi eczaneden kendin alıyorsun. O da 5 Tl civarı birşey. gqn isimli arkadaş ilk enjeksiyonla iyi olmuş. Belki sana da iyi gelebilir. Durumundan beni haberdar edersen sevinirim.

StoLen bunu beğendi.
  9. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Shadow bugün doktora gittiğimde kayıt ve muane için istenen 300 lirayı vermediğim için muane olamadım bu kadar beklemiyordumn gerçektende fiyatı iptal oldu haber vermek istedim sen nasılsın ?

10. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar aynı sorunlardan bende şikayetçiyim. Öyle aylar değil, 1-1.5 yıldan fazla oldu. Ben Nisan-Mayıs aylarında, Spor Hekimi olan Cavit bey ile tanıştım. Özel kliniği var. Bende çok devlet hastanelerinde falan dolaştım. Maalesef orada ki ilgi-alaka, özel doktorun ki ile farklı. Hastanede 10dk süren muayene ile hiç biriniz tedavi olamazsınız. Cavit bey sıkılmadan bıkmadan 1 saat benimle ilgileniyor. Ayrıca bu sporu kendisi de yapıyor. Bu yüzden ön yargılı ve ukala doktorlar ile de canınızı sıkmamış olursunuz.
    Cavit Meclisi diye aratırsanız yeterli bilgiye sahip olursunuz...

Tedavi devam ediyor. Bana özel bir egzersiz,ısınma ve antrenman programı yapıldı. Bununla devam ediyorum. Durum iyiye gidiyor...

11. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    O parayı muayene için ben de vermezdim.Benim durumum aynı şuanda. Bence dediğim hastaneye bi uğra birşrey kaybetmezsin ama iyileşebilirsin. Durumundan haberdar edersen sevinirim
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2013 ---
    Sevgili inanfener; teşhisin bursit mi? bir de muayene fiyatından bahsedersen sevinirim. Benim dışımda stolen arkadaşım da aynı dertten muzdarip. Bilgi verirsen seviniriz.

12. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bursit idi evet. Fakat eklemde kalıcı bir sertlik oluştu. Egzersiz ile rehabilite sürecindeyiz. Şuan elle tutulur bir hasar veya ödem yok. Ayrıca kortizon enjeksiyonu da oldum.
    Muayene ücreti 300 lira. Çok fazla biliyorum. Üstelik ben part-time bir işte çalışıyorum. Ailemin desteği de yeterli değil. 2 haftalığımı muayene ücretine verdim.
    Bence biraz taviz verin, zorlayın kendinizi ve gidin... Sağlıcakla.

13. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Shadow ßende dün artık parayı denkleştirip AcIbadem hastanesine gittim Normal Doktor Ve Doçentlerin Muane ücreti 290'dı Profösörlerin ise 390 Lira idi
    Gerçekten verdiğim 290 liraya değdiğini ilk olarak insan muamelesi görerek güler yüzlü cana yakın bir doktorla karşılaştım verdiğim paranın değmesine bile bu yeterdi en başta
    Gerçekten yıllaron verdiği bir emaktar oturuyordu karşımda herşeyi ayrıntısına kadar bir arkadaşı ile sohbet eder gibi anlatmamı istedi en basından herseyi anlattım.
    Emar sonuçlarını,Film sonuçlarını iyice inceli bursit teşhisi olduğunu söylemiştim bazı hareketleri gösterdi onları yapmamamı söyledi son çare eğer geçmez ise bursite bir iğne yapacaklarını iğnenin o bursiti kurutacağı şeklinde cevap aldım. 3 hafta gibi bir sürede bazı hareketleri kıstım eğer geçmezse iğne tedavisinede başlayacağım. Aslında Kortizon iğnesinden korkuyorum omuzdan iğne diyince bile insan ürküyor :9
    Ben biraz pinpirikliyim bu konularda. Bir kaç sorunumda vardı parmağımda kas yırtığı bileğim gibi onlarıda konuştum diğer doktorun söylediği şeyleri bu özel doktor tam tersini söyledi o konuyuda henüz anlamadım hayırlısı neyse o olsun diyorum kendimi bıraktım artık bu doktora ne olacak bilmiyorum Şu Kortizon iğnesinden bahsedermisn biraz bana nedir nerene yaptılar ağrı yapıyormu günlük hayatta iğne olduktan sonra yan etkileri varmıdır ?
    Tesekkur ederim şimdiden son durumundanda bir bahsedersen iyi olur HastaDaşım Shadow ;)

14. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    stolen kardeşim, iğne konusunda korkacağın en küçük şey bile yok. omuzunun arkasından bursanın içerisine yapıyor iğneyi. Kalçana vurdukları iğneden çok daha az acıdığını söyleyebilirim. iğne sonrası 2 saat kadar az bir ağrı oluyor ve geçiyor. Son durumuma gelince, sol omuzum çok daha iyi, sağ omuzumda çok bir değişiklik olmadı. Beklemedeyim. Sanırım egzersizlerden duvarda parmak yürütme ve tek dumbel rowing pozisyonundayken dumbel çevirmeyi verdi. Doktorlar bu hastalık için genelde bu egzersizleri veriyorlar. Egzersizlerin başkaysa benimle paylaşırsan sevinirim. Geçmiş olsun. inşallah bir an önce iyileşiriz

15. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Stolen senin adına sevindim. Gerçekten karşında ki doktorun sana gülmesi bile yetiyor. O teması yakalamak zaten en iyi tedavidir.
    Shadow'un da dediği gibi omzum arkasından yapılıyor. İnan ki kalçamdan yediğimi yağlı eriyikler bundan daha zordu. Benim doktorum enjektörün içine bir miktar da anestezik bir ilaç koydu. Çok az ama. Bu sanırım enjeksiyon sırasında ki ağrıyı, hemde sonrasında oluşacak hafif ağrıların önüne geçti. Yan etkisi yok, lokal kortizon uygulamalarında 1000'de 1 alerjik reaksiyon gösterebilir vücut. Bir de 2-3 gün hafif bir ağrı oluyor. Gündelik yaşantını kısıtlayacak derece de değil. Sadece aşırı zorlamalar ve egzersiz yapamazsın o kadar...

16. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili inanfener merhaba. Bu arada renkdaşız :). İyi bir doktorta tedavini sürdürüyordun. Sonuç alabildin mi. Bir de egzersizlerinin hangileri olduğu konusunda bizi bilgilendirirsen sevinirim. Bir de stolen kardeşimiz vardı aynı dertten muzdarip. O da iyi bir yerde tedavi oluyordu. Ondan da uzun süredir bir ses çıkmadı. O da umarım iyileşmiştir.

17. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Shadow internete giremediğim için siteyede uğrayamıyordum. 3 Haftam doluyor bu ay başıyla birlikte sanırım omuzdan iğneyi kabul edeceğim artık hala korkuyorum aslında.
    Omuz hizasını geçen hiç bir hareketi yapma demişti doktor bana ona dikkat ediyorum sporu zaten temelli kestim 3-4 ay felan oldu sen nasılsın ne yaptın ne ettin varmı ses soluk :)

18. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Bende de çok bir gelişme yok. Merak etme tek değilsin yani :). İğne konusunda dediğim gibi hiç bir sıkıntı yok. Korkulacak birşey yok yani. Ben 15 gün önce kalçadan bir artroskopi oldum. Bir ameliyat geçirdim. Onda da karate yaparken sakatlanmıştım ve 2 senedir çekiyordum. Soldan oldum ve birde sağ kalçadan ameliyat olmam gerekiyor tabi bunun yanında da bildiğin gibi omuz problemi var. Bunu anlatmayacaktım aslında ama iğne konusunu fazla düşünme diye anlattım. Benim nelerle uğraştığımı görüyorsun. Git ve iğneni ol. İnşallah sana iyi gelir. İnşallah senden iğne parası yada enjeksiyon parası altında yüksek bir ücret talep etmez. Çünkü bana iğneyi yazdı. Eczaneden aldım ve enjeksiyonu da hazırlayıp kendi yaptı ve bir ücret de almadı. Sağlıcakla kal kardeşim

19. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu o kadar pis bir şey olduki artık bende inan artık hayatımın içine etti. Bu spora nerde nasıl başladım geçmişe dönüyorum onu soruyorum kendime. İnsanlar geliyor bana sana o kadar spora gitme sakatlanırsın dedik diyorlar. Sanki kendilerini haklı çıkarırcasına bense geçiyorum aynanın karşısına diyorumki eğer sakatlanacağını bilseydin yine gidermiydin spora. Evet giderdim diyorum. Öyle bir işlemişki kanıma ne sporu atabiliyorum içimden nede sağlığımı. Yapma etme yine sakatlanırsın diyorum. Olmuyor Shadow bir eroin bir sigara gibi kanıma karışmış artık. Psikolojik olarak kendime zarar veriyor sanki spor yapmayınca dünyanın sonu geldi dercesine. Ne yapıyorsam unutamıyorum sporuç Kafayı yedirtti bana 4-5 aydır yaşadığım sıkıntıyı hiç bir zaman yaşamadım isyan eder oldum artık. Olmuyor ne yapıyorsam olmuyor. Bazen tama diyorum artık spor yapamayacaksın bitti spor diye birşey yok ondan sonra eski anılar geliyor aklıma yada televizyonlarda fiziği iyi olan birisini görüyorum. İyice karanlığa düşüyorum. Ne yapıyorsam silip atamıyorum içimden sporu. Niye ben diyorum neden ben. Önceden nasıldım şimdi niye böyle oldum nerede yanlış yaptım diye soruyorum hep kendime. Geceleri uyuyamıyorum. Daralıyorum bunalıyorum karanlığa çaresizliğe düşüyorum. Benim bu yaptıklarım aileme yansıyor aileme yansıyınca 2 kat kafayı yiyorum okula gitmiyorum gidemiyorum 8 gün devamsızlığım oldu 2 günüm kaldı. 7 şer günden 3 defa rapor kullandım hayatım zindan oldu. Parmağım ağrıyordu birisi geçiyor diğeri başlıyor anlam veremiyorum nerede oluyor neden oluyor diye... Allah kimsenin başına vermesin ne düşmanımın nede dostumun o kadar lanet birşey. Huzura eremiyorum.. Yine yeniden defalarca kez söylüyorum sakın bu duruma düşmeyin işin içinden çıkamazsınız sakın...

Miracle bunu beğendi.
  20. shadowpatriot

shadowpatriot Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Bence fazla umutsuzsun. Emin ol seni en iyi ben anlarım. Ben de karate yaparken sakatlandım ve iki sene boyunca ağrısını çektim. Yani karate yapamadım ve yeni amelilyat oldum inşallah faydası olur hala bekliyorum. Ama omuz problemi çözümü olan bir problem. Bence kendini aşırı yıpratıyorsun. Sen ilk önce kortizon iğnesini yaptır. İnşallah iyi gelir sana da iyileşirsin. Olmadı iğne yaptırmana rağmen geçmezse kesin ve garanti yolu omuz artroskopisi. Anlayacağın çok kafanı yormana gerek yok. Sana laf söyleyen insanlara da gelince. Spor yapan herkes sakatlanacak diye birşey yok. Netice itibariyle onlar söyledi diye olmadı. Kimsenin sözünü kafana takmana gerek yok. Öyle ya da böyle iyileşeceksin. Sağlıcakla kal...

Sayfayı Paylaş