omuz sırt pazu triceps aynı gün çalışılır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve doush tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben önceden bir gün sırt göğüs dğer gün kol basıyordum. ama artık göğüs çalışmayı bıraktım. sorum ; acaba sırt pazu triceps omuz aynı gün çalışılabilir mi? bench_O

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    kişiden kişiye değişir. hiç bir şey belirtmeden tavsiye bekliyorsunuz.. müneccim olmak lazım sorunuza cevap verebilmek için.

en azından boy - kilo belirtip nekadar süredir spor yaptığınızı belirtmeniz lazımki yanlış yönlendirilmeyin.

birisi çıkıcak şimdi "bir günde iki bölgeden fazlası çalışılmaz" diyecek. nitekim doğruda fakat alışma programı uygulanıyorsa ve kişi sporda yeniyse adaptasyon programı uygulatılıyor olabilir antrönörü tarafından.. aynı gün içinde tüm vücudun çalıştırıldığı üç günülük sistem ve tüm vücuda ikiye bölüp haftada dört gün çalışılan çeşitli adaptasyon programları var.

onun dışında, çok egzantirik bir şaşırtma metodu kullanılmıyorsa eğer iki büyük kas grubu aynı gün çalışılmamalı, mümkün olduğunca aynı gün içinde bir büyük ve bir küçük kas grubu çalıştırılmalı.

3. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.75 kilo 63 6.5 aydır falan yapıyorum. 34cm kol var 120 cm omuz var soğuk ölçüler.

4. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sen istersen bütün vücudu bir günde çalış bitir:lol:

5. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    ben hergün çalışıyorum ancak böyle aşırı derecede yorulacak kadar değil kol ve omuz bölgeleri hergün çalıştığım zamanlar olmuştur...çalışılmaz diyipte millete yanlış bilgi vermeyin.45 derecede çalışıyordum yazın ne oldu söndümü kaslar?evde çalışıyorum bu arada şınav mekik yeni daha 1 hafta oldu 10 kglık dambıl aldım :)

6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ya bi günde o kadar bölgeyi girsen eline ne geçicek 2.si iyi calışamıcaksın bi bölgeye fazla yüklenemiceksin en fazla her bi hareket için 3 max hareket giriceksin..ben hergün sadece 1 bölgenin calısmasından yanayım başarılar ;)

7. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    haklısın jacoburak senin dediğinde doğru ama ben bazen sıklıkla kol omuz çalışıyorum...neyse herkes kendi bünyesine göre çalışsın...

8. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Amaca göre, sporu yapan kişiye göre, bir önceki antremanda ne yaptığına göre, vücudunun ne durumda olduğuna göre.... değişir. Çok fazla değişken var.

Şu anda yaptığım antreman stilini yazmak gerekirse:
    Her bir antremanımda ön kol, arka kol, omuz, ense, kanat, sırt, bel, göğüs, kalça, komple bacak hepsini birlikte çalışırım. Antreman sürem 1 saati geçmez. Setler arasında 20 saniyeden fazla dinlenmem. Hareketler arasında da 30 saniyeden fazla dinlenmem. Bu yüzden antreman esnasında kimseyle muhabbetim olmaz, tuvalete falan gitmem, müzik seçmekle uğraşmam, deyimi yerindeyse dötümden solurum. Isınma ve karın kasları da dahil olmak üzere her antremanda 30-35 egzersiz hareketi yaparım. 25 dakikalık interval cardio ile de bitiririm.

Şimdi tutup bu antreman programını spora 2-3 ay önce başlayan birine yap desem bana küfür eder. Etmeyip yapmaya kalkışsa büyük olasılıkla kendini sakatlar.

Ne tür antremanın, neye yaradığını, vücudun ne çeşit bir egzersize, ne çeşit bir tepki verdiğini öğrenmek gerek önce.

9. velizrsln

velizrsln Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sadece 6 ay boyunca kol omuz çalışsam nasıl olur? 2 gün off 1 gün on

Sayfayı Paylaş