Omuz Sıkıntısı olanlara Tavsiyeler :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkaykry tarafından 29 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba bu akşam size basit ve hızlı birkaç tavsiye vereceğim ,
    Bugünün konusu çoğu kişinin sıkıntısı OMUZLAR.

1.TAVSİYE : Temel hareketlerden şaşma !
    Military Press te (barı saymıyorum) yakşalık 50 kilo , shoulder dumbell press'te ise kol başına 15-20 kilo almaya başladığınızda omuz hacmi konusunda pekte şikayetçi olmamaya başlayacaksınız :) Rutininizde elbet temel hareketleride barındırın :)
    2. TAVSİYE : İzolelerde , ön değil , arka ve yan omuzlara ağırlık ver !
    Ön omuzlar zaten bench pressin farklı türlerinde yoğun çalışıyor , eğer göğüste iyi iş çıkartıyorsanız ön omuz izole olarak hareket girmeye tüm samimiyetle söylüyorum , GEREK YOK :) Yanlar ve arka omuzlara ağırlık verip 3D omuz görüntüsünü kolayca elde edersiniz , anahtar sadece o ikisi.
    3. TAVSİYE : BASKETBOLLL <333
    Basketbolcuların o muazzam deltoidlerini herkes bilir , devasalar değil mi ? Bunu sürekli ve sürekli "BİLEK ATIŞI" idmanlarına borçlular emin olun :) Tabiki genetilk ve ağırlık çalışmalarıda bunlara etken. Beyin-kas koordinasyonunda atış yaparken omuzları hedef alın ve 50 atıştan sonra nasıl yandığını ve pump'ın ne kadar iyi olduğunu görün diyorum :)) Düzenli , 2 günde 1
    6x50 (set arası 15 saniye) şeklinde potaya size geri dönecek hızda bilek atışı yapın , geri tutun ve devam edin. 1 hafta sonra görün farkı :)

İYİ AKŞAMLAR , İYİ FORUMLAR...

2. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel tavsiyeler benim yan omuz eksik önler iyi durumda . Zaten en önemli kisim yanları top gibi çıkarmak. Bu sporda en zor çıkan kaslardan biri de omuz kaslaridir. Omuzları topuz şekline getirmiş adamların vücutlarında çoğunlukla bir eksik göremezsiniz. Neredeyse bodybuilding evresini tamamlamıştır. Bu yüzden omuz sabır ve istikrar isteyen ve diğer bölgelerin aksine fazla ağırlık az tekrar yerine yüksek tekrar sürekli baskı metoduna cevap verir. Bu yüzden pampişe devam...

ch1vas bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş