Omuz problemi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve alican12 tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hem muay thai(kickbox) hem de fitness yapıyorum haftada toplam 5 gün..genel de az tekrar çok ağırlık çalışıyorum fakat omuz hariç..omuzun gerilime ihtiyaç olduğunu biliyorum..

2.5 3 ay önce sağ omzumda ağrı başladı..ağırlık çalışırken değil de günlük yaşantımda ağrı oluyordu..

sonra zamanla ağırlık çalışırken de hissetmeye başladım..ama boks çalışırken hissetmiyordum..bir zaman sonra boks antremanlarında da hissetmeye başladım..

şu an araba kullanırken,yüzerken,üstüne yattığımda ağrıyor..omuz ve göğüs çalışamıyorum..

doktor bir teşhis koyamadı( röntgen ve MR çekildi) ilaç verdi ve 1 ay HİÇ SPOR YAPMA dedi..tabi dinlemedim..sadece fitness ı bıraktım..

FITNESS ANTRENÖRÜMÜN SÖYLEDİĞİ: '' OMUZUN ALTINDA 3 OMUZ KASINI BİRLEŞTİREN BİR KAS VAR..BUYUK İHTİMALLE O ZEDELENMİŞTİR..MR DA ÇIKMIYO O KAS.. ''

ARTIK BU AĞRIDAN BIKMIŞ DURUMDAYIM YAPABİLECEĞİM BİRŞEY YOK MU? İÇEBİLECEĞİM KOCA KARI İLACI FALAN? MUAY THAİ İ BIRAKAMAM ÇUNKU YAKNDA MUSABAKAM VAR..BELKİ ONDAN SONRA..AMA BIRAKMAK İSTEMİYORUM..YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..

2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    doktorlar nekadarda kolay söylüyor değilmi :) 1ay yok. O kadar çalış didin tam işler yolunda gidiyorken emek harcamışken ''1ay spor yok'' deniliyor. İnsanın içi acıyor. Emek meselesi ne de olsa. Geçmiş olsun

alican12 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

4. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet hocam da rotatorlarında sorun vardır demişti,belirtileri okudum kesinlikle sorun bu fakat anlamadığım şey bu egzersizleri yapmam ağrıları azaltır mı? tedavi yöntemi midir? yoksa geç mi kaldım ? ilginiz için çok teşekkür ederim

5. brhmcr

brhmcr Guest

Bir muddet beklemen gerekiyor, agrilarin iyice azalmasi ki bu da zaman alir.Kesinlikle zorlama. Ardindan bu egzersizleri guclendirmek icin kullanmalisin.

Sayfayı Paylaş