Omuz presi 2 aydır yanlış yapıyormuşum:(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thekinger tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Dün hocayla beraber omuz antremanı yaptık, daha öncesinde oturduğumuz sehpanın yaslanma kısmını en dik pozisyon değil bir delik geride çalışıyordum, ama dün en dik konumda olması gerektiğini ve başımında geriye yaslanması gerektiğini anladım ve o şekilde çalıştım.
    17,5 kg ile yaptığım omuz presi 10 kg ile zor yaptım (dumbell).
    Ayrıca dumbelleri başın üstüne değil biraz daha öne doğru itelemem gerekiyormuş. ben arkaya kaçırıyomuşum.
    Maalesef bizler farkında olmadan kaçırıyoruz yada vücut kolay olanı tercih ediyor, bu hocalarla herzaman çalışma imkanı bulamadığımızdan zaamn kaybetmiş oluyoruz ve emekler boşa gitmiş oluyor.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Hocalarla calismak muhakkak arti olsa da, youtube da pekcok instructional video var. KAfaniza takilan hareketleri idman oncesi 3-5 defa izlemek kosulu ile dogruya ulasabilirsiniz.

3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    743
    Ödül Puanları:
    103
    En dik mi yapmak gerek 1 kademe aşağıda mı yapmak gerek tartışılır yaptığın yanlış denemez çoğu prof daha ağır kilo girip dengeyi daha kolay sağlamak için 1 kademe aşağıda yapıyor sehpayı dimdik yapan hiç görmedim desem yeridir.

4. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    dexonia ya katılıyorum yaptığın pek yanlış denemez bende ağır kilo ile çalışırken bel kavisinine bağlı olarak sakatlanmayı ortadan kaldırmak ve ön omuza daha cok vurması için bir kademe aşağıda çalışıyorum

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    vücut geliştirme güzel spordur.insana düşünmeyi öğretir,kendi vücudunuzu tanırsınız.dışarıdan bakan bilmeyen biri her ne kadar amele sporu desede işin iç yüzü oldukça farklı.
    ilk yıllar bu sporda hamallıkla geçiyor.çoğumuz ağırlığı kaldırıyoruz ama bilinçsiz şekilde. zaman geçtikçe öğreniyoruz doğru açı nedir ne değildir.
    bu süreçte en büyük yardımcımız işi bilen diğer deneyimli üyeler,aynalar ve youtube.
    tavsiyem hareketi tam öğrenene kadar yapabildiğin en hafif kiloyla yapman.doğru açısını,hedef kas grubunu hangi açıyla nasıl çalıştrıyor öğrenene kadar hafif kiloyla çalış.

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası en dik pozisyonda oturup yaslanmakta bile zorlanıyorum.
    Hatta bence 90 dereceden düşük bir açısı var 85-87 falan olabilir.
    Belime bu şekilde çok yük biniyor ve pressde zorlanınca belimden itelemek zorunda kalıyorum.
    Ama hoca ısrarla bir kademe geriye aldırmıyor yaw:S
    Sanırım bunada alışacağım zamanla.
    Diğer türlü olursa üst göğse vuruyor hareket diyor.

7. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Omuz press hareketinin en üst konumunda omuzlarınızı ve ağırlıkları geride tutarsanız omuzlarda daha fazla gerilim oluşacaktır. Ağırlığı ne kadar öne kaçırırsanız o kadar göğüs bölgesin kayacaktır hareketin ağırlığı. 1 kademe aşağıda yapıp üstte iken baş hizanızın gerisine kadar omuzları gererseniz daha verimli olacaktır.

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Hoca tam tersini söylüyor, tam dik pozisyonda oturup, dumbeller yukarda iken başın önüne doğru kalkmalıymış.
    arkaya kayarsa arka omuz çalışır dedi.
    bizim amacımız ön ve üst kısmını çalıştırmak.

9. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Tabi nasıl bir programınız var bilemiyorum ancak olay dediğim gibi. Omuzların önde ve vücudun çok dik olması daha fazla sakatlığa mahal verebilir diye düşünüyorum...

10. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    657
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Benim oturarak yapılan hareketlerde canım sıkılıyor o yüzden bu hareketide oturarak değil ayakta yapıyorum..

Her programda değiştirerek bazen bar ile bazen dumbell ile yapmaktayım.. 17.5 ile başlayıp 20 de bitiriyorum.

3 set yeterli geliyor : )

11. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Military Press de tercih edilebilir. Çok başarılı bir press hareketidir.

Sayfayı Paylaş