omuz pres

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tiny tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 15, 2 aydır düzenli vg çalışıyorum omuz programımda omuz machine pres ve omuz pres var omuz machine preste 59kg omuz preste 15er kg dambıl ile yapıyorum. Bazı yerlerde omuz preste ağır girmek sakıncalı diye okudum bu ne kadar doğru diye soracaktım. Aynen devam mı edeyim yoksa programımı değiştireyim mi?

2. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Basabildiğin ağırlıkları niye düşüresin ki? Eğer basarken belini kırmıyor veya belden destek almaya çalışmıyorsan (yani nizami basabiliyorsan) herhangi bir zararı olmaz..

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Omuz press te ne kadar ağır girdiğinden ziyade omuza ne kadar baskı uyguladığın önemlidir. Omuz presste ağırlığı kaldırma ve indirme tekniği çok önemlidir. Eğer hareketi kaçırırsanız beklediiniz verimi tam manasıyla alamazsınız. Omuz press hareketini yavaş yavaş ve hareketi hissederek yapmak gerekir. Onun için potansiyelinizden birkaç kilo daha düşük ağırlıkta çalışmak bu bölge için daha yararlı olur.

NacHo bunu beğendi.
  4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende 15 yaşındayım fazla ağır girmiyorum omuz presste boy için risk taşıyor sonuçta .Ve kilonun altında ağırlık kaldır ki daha iyi verim alasın.

5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    omuz çok garip bir bölge ya tutuş,kaldırış ve indiriş şekilleriyle verim tamamen değişiyor.Yanlış bir tutuşla 40 kiloyla verim alamazken doğru tekniklerle 30 kiloyla omuzları deli gibi yakabilirsin

6. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hareket nizami yapıyorumthums:
    Bir sorum daha olacak omuz günümde önce makine ile sonra dambıl ile shoulder pres yapıyorum. Değiştiriyim mi yoksa devam mı ediyim?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omuz calısırken fazla agır degıl cok tekrar yapmayı onerıyor cogu kısı forumdada konu vardı ve en onemlı her harekette oldugu gıbı ahreketı yavas ve duzgun yapmak önemlı

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Doğrudur. Böyle devam et.

9. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben amatörce vücudumu geliştirmek istiyorum spor salonuna gidebilirim ancak omuzlarımın çok düşük ve dar olduğunu düşünüyorum boyum 1.90 kilom 75 ve kafa boyun yapım biraz büyükçe omuzlarımın geniş ve hacimli görünmesi için hangi kas bölgelerini çalıştırmalıyım ve ne yapmalıyım bu arada yaşım 17 yardım edebilirseniz çok sevinirim ??? omuz ölçüsü =110

Sayfayı Paylaş