OMUZ KIT KIT YAPMASI

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve murat.pinarbody tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne güzel yazmış sayın StormBlast,sonuna kadar katılıyorum...

murat.pinarbody bunu beğendi.
  2. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    omuz programımı dumbell press - lateral raise - rear dumbbell lateral raise ın kablo versiyonu - dumbell front raise şeklinde düzenledim
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2014 ---
    peki siz ne yaptınız omuzlarınızdan ses gelmeye başladığında

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben 5-6 aylık spor hayatımın ilk ayında birkaç omuz idmanında kullandım smitch machine,eklemlerime gerçekten yük oldugunu düşündükten sonra,yaklaşık 3-3,5 ay kadar omuz pressleri dumbell ile yaptım.son 1 ayımda da OHP-overhead press uyguluyorum,herkesin OHP yapabileceğini düşünmüyorum,benim belli bir geçmişim vardı.tüm omza ve bele ve core bölgesine de ciddi yük bindiriyor fakat bu bölgelerinizin saglam oldugunu,vücudunuzda o kapasite oldugunu düşünüyorsanız OHP yi kesinlikle tavsiye ederim,şiimdiye kadar en begendigim omuz hareketidir,yapacaksanız da ciddi şekilde yapılış videolarını izleyin ve mümkünse hocanızdan hareketin dogru formunu göstermesini isteyin.eğer ki sıkıntı olacagını düşünüyorsanız kendinize,db presslere devam :)

murat.pinarbody ve StormBlast bunu beğendi.
  4. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Katılıyorum... Dün aynı sorundan doktora gittim ağrı olmadığı için yok eklemden değildir yok bağlardandır yok önemli değildir yok ağırlığa girme.. resmen başından savacak yer aradı doktor sinirlendim bıraktım gittim.Eczacıya danışarak voltaren aldım bundan önceki omuz sakatlığımda ise fastgel kullanmıştım baya etkisini görmüştüm ama ağrı olmadığı için bu soruna da etki edecek mi bilmiyorum.Özellikle dumbbell presste acayip rahatsız edici bi ses ve bi anlık kolun hakimiyet kaybını yaşıyorum şimdilik kendi haline bıraktım bakalım ne olucak görücez

murat.pinarbody bunu beğendi.
  5. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bende aynı düşüncedeyim şu anda rutin antremanımı yapıyorum.İleride daha büyük sorunlar çıkarırsa direk fizik tedaviye başvururum.

Sayfayı Paylaş