Omuz Kaslarında Yaşadığım Problem

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve colonel xeno tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 8 aydır fitness-bb yapıyorum, yaşım 20, kilom 76 ve boyum 1.84 civarlarında. Spora başladığımda 108-109cm civarı olan omuzlarım 8ay sonucunda ancak 115-116cm 'lere ilerleyebildi. Uzun boylu olduğumdan ve zayıf sayılacak bir kiloya sahip olmadığımdan bu vücut ölçülerine bu omuz ölçüsünün yeterli olmadığını düşünüyorum ve bana birçok kişi kemik yapısı ile genetikten bahsetti fakat ben genetik sınırlarımında bu olmasının mümkün olmayacağı düşüncesindeyim. Yaklaşık 3aydır çok dikkatli besleniyorum (günde min. 130-140gr protein, çok az yağ ve şeker). Estetik bir vücuda sahip olduğumu söyleyebilirim fakat giydiğim kıyafetlerin üzerimde daha iyi durması için daha geniş omuzlara ihtiyacım var.,

8 ay içerisinde çok farklı omuz programları uyguladım, süper setli bile çalııştığım oldu ve haftada 1 gün çalıştırdım bu periyodda omuzlarımı. En son tavsiye aldığım hocam bana antrenmanda 2 açış hareketi kullanmamı önerdi. Yaklaşık 2haftadır şu şekilde çalışıyorum;

1- oturarak lateral raise
    2- kablo ile lateral (tek el)
    3- enseye press
    4- military press veya arnold press

4 er set ve piramit uygulayarak çalışıyorum.

Sizden isteğim verdiğim bilgilere ve antrenman programıma göre bir değerlendirme yapmanız, varsa kıymetli tavsiyelerinizi, görüşlerinizi veya antrenman programı önerilerinizi benimle paylaşmanız arkadaşlar.

saygılar..

bu arada diğer bölge ölçülerim:

göğüs: 101cm
    kol: 35.5cm
    bel: 82cm

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    genetigini degistiremezsin ancak kas calısması yaparak sekillendirirsin gelisim saglarsın bazı kas gelisim hızı her insanda farklıdır mesela bende bacaklar cok saglamdır omzum genistir kas calısması öncesinde de genis ve dik omuzlarım cardı suan daha da genisler yıllardır bu sporu yapıyorum ilk basladıgımda omuz ölcüm 97 cm di suan 106 cm olmus 8 ay kısa bir süre displinli antrenmanlarına devam ederek gelisim saglarsın bunun yanında sırt kanat calısmalarına da devam et bu bölgenin gelisimi omuzlarında genis gözükmesini saglayacaktır

colonel xeno ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli yorumun için teşekkür ederim.Sırt ve kanat çalışmalarıma da son sürat devam ediyorum. Beslenme ve dinlenme noktasında bir sıkıntım olmadığı düşüncesindeyim yani problem büyük ihtimalle yanlış antrenman yapmamdan kaynaklanıyor. Bu konuda yardıma ihtiyacım var yorumlarınızı bekliyorum

4. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    günceldir..

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sana çok memnun oldugum bir program önereyim.
    Miltary press 12,10,8,8
    Lateral 14,12,10,8
    Upright rowing( geniş tutuş!!!) 14,12,10,8
    Özellikle rear lateral raises 14,12,10,8

Başarılar!

rockybalboa7 ve thechosenone bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş