omuz kası hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sh1ne tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sh1ne

sh1ne Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 3.haftamda 5 kiloları bırakıp 8 kiloluk dambıllarla omuz çalışmak istedim(seated dumbell omuz press hareketin adı). ağırlık artırmanın vakti geldi diye düşündüm ancak 3x8 yapabildim 4x8 yapacaktım 4.sete dayanamadım ağır geldi galiba ve omuz kaslarım epey bi acıdı ve sağ omzun ile kol arasına ağrı yada acı tam çözemedim tuhaf bir his. Ertesi gün sırt kanat ve karın çalıştım az ağrıyan yer biraz daha ağırmaya başladı 3 gün oldu ve hala geçmedi kolumu yana açarken bi tuhaf oluyor sanki kol kemiğiyle omuz kemiği arasındaki yerde bi acı yada ağrı tam çözemedim zorlamadan dolayı düşünüyorum.Ben şimdi bu ağrıyla yarın arka kol +göğüs çalışacağım etki edermi o yere .Çarşamba günüde omuz bacak çalışacaktım,ancak bu ağrı geçene kadar omuz çalışmayacam diğer kas gruplarımı çalıştırsam sorun olur mu acaba?
    Sol tarafta hiç birşey yok ama sağ tarafımda omuz ile kol arasında ağrıyla karışık acı gibi durum var bu durum diğer kas gruplarımı çalıştırmak istememe engelmi sizce??

Son düzenleme: 16 Aralık 2012
  2. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarıyla sanki o bölgede bir sinirini çekermişçesine ince bir ağrı hissediyorsun.Bu durum ben de de oldu. :(

Kişisel görüşüm çok zorlarsan dahada kronikleşecek ve iyileşmesi daha uzun zaman alacak.Bence biraz dinlendir.Başka bölgeleride çalıştırma.Çünkü bahsettiğin bölge gögüs omuz hatta ön kol ve arka kol da da aktif.Ve bu da iyice kronikleşmesine sebep olacak.

wrestler bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    alchemila doğru söyluyor. ancak tamamen de bırakmamalısın. çok hafif kilolarla belki de boş barla ya da boş elle 20-25 tekrarlı setler yapmalısın.

tahminimce tendonlarda ya da kas liflerinde bir tahribat var. bunun tedavisi için o bölgeye bol kan pompalanmalı. bu da tahribatı artırmayacak, hafif kilolarla çok tekrarlı yapılan setlerle mümkün.

thetramp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş