omuz idmanında trapezin yeri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve khephnes tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

şu sıra trapeze ağırlık vermeyi düşünüyorum. trapezin her ne kadar estetik bir görüntüye sahip olmadığı görüşü yaygın olsa da, en azından kişiyi "güçlü" gösteriği fikri herkes tarafından paylaşılabilir sanırım.

bu sebeple, omuz idmanı dahilinde trapez çalışmalarını arttırmaya karar verdim.

smith machine enseye press 12/10/8/6
    cable upright row 12/12/12 (geniş tutuyorum dolayısıyla trapezden çok yan omuza etki ediyor ve beni bir sonraki, omuz idmanının bence en önemli hareketi olan lateral raise'ye hazırlıyor)
    seated lateral raise - 12/12/12/12 (son iki seti bazen cable machine'de yapıyorum)
    front raise - 12/12/12
    seated bentover - 12/12/12

böyle bir omuz programında dumbell shrug'u ya da smith machine'de uygulanabilecek shrug varyasyonunu nereye koymamı önerirsiniz?

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    en sonda yapabilirsin ben en son trapez çalışıyorum

shrung ve smith machine de arkadan tutuş

khephnes bunu beğendi.
  3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Upright row var zaten gereksiz olur bence, upright rowu daha dar tutabilirsin, yok yana vursun diyorsanda, zaten omuz çok küçük bir kas grubu, nokta atışı yapma imkanımız olmadığı gibi hangi kısmını çalıştırırsak çalıştıralım diğer kısımlarda etkileniyor :) İlla eklemek istiyorsan da tavsiyem upright rowun arkasına olacaktır, hem yorulan omuzlar açışlara kadar dinlenmiş olur.

khephnes bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    ben de öyle düşünmüştüm, ancak söylediğim gibi trapeze ağırlık vermek istiyorum şu ara. dolayısıyla dumbell shrug ya da smith machine reverse shrug eklersem daha iyi olabilir sanki.

tavsiyeler için teşekkürler. :)

Sayfayı Paylaş