Omuz için soru?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cnrknc tarafından 1 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cnrknc

cnrknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhabalar,öyle çok kaslı olmak gibi bi derdim yok sadece omuzlarımın genişlemesini istiyorum bunun için hangi hareketleri önerirsiniz.Sadece omuz çalışmak bi sorun yaratırmı görüntüde?

Bide çok fazla yemek yiyemediğim için yaptıklarım bi işe yaramıyor,protein tozu falan kullansam işe yararmı?

Şimdiden teşekkurler,yanlış yere başlık açmışsam da kusura bakmayın.

2. dht

dht Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bende şimdi başlık açmayı düşünyordum bu konuda başlığı görüğüm iyi oldu yenisini açmama gerek kalmadı. Bende bu spora yeni başlayanlardanım omuzu 5 cm kadar yana doğru (iki omuz arasındaki mesafe) genişlemesi mümkünmü çokmu fazla kas kütlesi gerekir. Tabi sadece omuz olarak düşünmemek lazım omuzla orantılı kanat,sırt ve göğüslerinde gelişmesi gerekyor sanırım. Ben 5 cm kadar farkettirebilirsem benim için herşey tamamlanmış olacak bu ne kadar zamanda mümkün.

3. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Protein tozları ve suplementlerin bir çoğu sizi kısa sürede süperman yapmaz.Tek kullanılmasıda önerilmez çoğunun yani günlük yenen yemeğe extra olarak kullanılır.

Bana sorucak olursak hiç kullanma derim.Birde bu spor emek isteyen bir spor yani işin kolayına kaçmamak lazım :)

Omuz genişletme işine yarar görüntüde fazla sıkıntı yaratmaz zaten diğer bölgelerini çalışmicağın için ( konudan böyle anladım ) omuzlarındada aşırı bir genişleme olmaz.

Hareket olarak Lat Pull Down veyahut Barfix omuz genişliğinden biraz daha açık tutarak ve üst göğüse çekmek şartı ile işine yarayabilir.

cnrknc bunu beğendi.
  4. cnrknc

cnrknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler Tuğçe hanım.. İşin kolayına kaçmak değilde yemek fazla yiyemediğimden bi işe yaramadıgı ıcın soylemıstım : ) Bu arada boyum 1.78 kilom 67.. dht nin de dediği gibi omuzları 5 cm açarsak harika olucak,kaslı görünmesem de olur : )

Üstadlardan program bekliyorum,verirlerse çok makbule geçer.

5. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kardeşim seni ve senin gibileri anlıyamıyorum.Forumda arama yapsaydın bulurdun.Araştırmadan konu açma lütfen. Vücut Geliştirme ve Egzersiz Hareketli bölümünde heryerin antreamanı katılmış Omuz : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/omuz-t201.html

6. TUGCEE

TUGCEE Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Erkeğim ben kullanıcı adına bakmayın resimde yanıltıcı farkındayım değiştiricem :) Adım tuğçe değil Engin bu arada :)

İşim vardı bir arkadasıma hesap acmasını söyledim oda böyle açmış bende gereksiz hesap acılmasın diye kullanıyorum :)

7. cnrknc

cnrknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    küçük kardeşim bende seni anlamıyorum,ordaki hareketleri gördük bizde ama mesela ordaki hangi hareketleri kaçar setten yapmalıyım,haftada kaç gün girmeliyim onları soruyorum.Kafama göre o hareketleri yapsam gelişcekmi sence?

8. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Dostum polemik yaratmiyorum fakat ilk msjda kac tane kac set gibi seyler yazmiyor. Ve hangi hareketleri yapilacagini sormussun.

9. cnrknc

cnrknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ikinci msj da yazmışım üstadlardan program bekliyorum diye.Yardımcıda olcak yok sanırım neyse iyi günler.

Sayfayı Paylaş