Omuz herkes için geliştirmesi zor olan bölge.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dallix tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes için geliştirmesi en zor olan bölgelerden biri tartışmasız omuz bölgesidir, yanlış antrenman veya yetersiz beslenme bilinçsizliklerinde payı büyük olmasına ramen genetik faktörleride göz önünde bulundurmak lazım,bu nedenle her ne yaparsak yapalım omuzlarımız geride kalıyorsa işi modern tıp ve estetik mucizesine bırakmak gerekiyor.

Burun ve meme estetiği gölgede kaldı. Şimdi omuz estetiği revaçta! Evet şaşırmayın; tüm dünyada kadınların son gözdesi omuz estetiği, özellikle düğün öncesi gelin adayları ve annelerinin yanı sıra; doğuştan boynu kısa hastalara kadar kadın-erkek herkesin bir numaralı tercihi haline geldi. Amerika’dan sonra ülkemizde de popüler olan omuz estetiği, bir ile üç saat arasında değişen operasyonlarla gerçekleştiriliyor. Hastaya önce liposuction sonra germe işlemi yapılarak geniş omuzlar daraltılıyor. Küçük hacimli omuzlar ise yağ enjekte edilerek genişletiliyor.

Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, omuz estetiği kavramının yeni bir konu olduğunu söylüyor. Kihtir, ideal ölçüyü şöyle açıklıyor: Omuzlar arası genişliğin, kişinin boyunun yüzde 25’i kadar olması gerek. Buna göre; 1.60 cm boyundaki kişinin iki omzu arasındaki ideal genişlik 40 cm olmalıdır.

Omuz estetiği için erkeklerin de başvurduğunu belirten Kihtir, "Burada kültürel bir seçim söz konusudur. Orta Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da bu estetiğe daha sık rastlanıyor" diyor. Kihtir, bu operasyonu şöyle anlatıyor: "Omuzlarda yağ fazlalığı varsa; liposuction yapıyorum. Omuzlarda doku eksikliği varsa, derinin altına dolgu maddesi ve yağ enjeksiyonu veya omuzdaki deltoid kasının altına protez yerleştiriyorum. Ben hastama kendi yağını enjekte etmekten yanayım. Karın ve bacaklardan aldığım yağları hastamın omzuna enjekte ediyorum." Bu tür operasyonların sonrasında hücrelerin yüzde 60’ının yok olmadığını belirten Kihtir, "Oysa dolgu maddeleri 9-24 ay arasında emilip yok oluyor" diyor

Sayfayı Paylaş