omuz hakkında yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve chakko tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. chakko

chakko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar daha yeni buldum forumu ve hemen sormak istedim...20 yaşındayım ve şu ana kadar body e gitmedim hiç! Foruma biraz baktım ama terimleri bilmediğim için pek yaralanamadım! Ben omuzlarımı biraz geliştirmek istiyorum! Özellikle omuz başlarını gliştirmek istiyorum ki biraz geniş gözüksünler diye!! Omuzlarımın geniş gözükmesi için ne yapmalıyım! Tabi ki body e gitmeyi düşünüyorum bu önümüzdeki günlerde...Yardım ederseniz sevinirim....Teşekkürler

2. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    omuz press ve multipress te omuz çalışabilirsin. sen body ye başlayınca sna yardımcı olur antrenörün ztn :)

3. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sen bi body ye baslada gerisi gelir zaten..

shoulders press-------

side lateral------------

arnold press------------

egilerek yana acıs---------

kolay gelsin...

4. chakko

chakko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir de ben şöyle birşey duydum! Şınav çekerken parmakların öne değil de, önce dış yanlara baksın öyle şınav çek sonra da içeri baksın bide öyle şınav çek omualrı geliştitir demişilerdi...acaba doğru mu ?

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir

Kardeş valla ben de önceden salona hiç gitmedğimde evdeki barla beraber 6kiloluk dumbelllarla yana açış(Lateral raise) yaptım..Ayrıca nezaman fırsat bulsan eller düz şekilde barfiks yaptım(yani eller ileri bakacak). Bu şekilde kanatları biraz yükseltmiş oldum..Benim omuzlar genetik olarak düşük ancak çalışmayla gelişio...Merak etme...Salona gidince onlar seni zaten yönlendirecekler...
    Ama dediğim gibi düz barfiks gerçekten omuzları yükseltmede işe yarıo...Ve tabii bel inceldikçe omuzlarda biraz olsun geniş görünüo...

Sana iyi şansalar dilerim...

Sayfayı Paylaş