Omuz Genişletmeye Yönelik Şınav

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve The Gimp tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    6 aydır spor salonunda çalışıyorum. Yaş 20 boy 185 kilo da 75 civarı. 2 haftalığına spor salonuna gidemeyeceğim ve sanırım döndüğümde aynı ağırlıkları da kaldıramayacağım. Hem formu koruMak hem de omuzları biraz daha çalıştırmak istiyorum.

Nasıl şınav çEkersem omuzları daha çok çalıştırırım? Geniş alarak yumruk şeklinde mi yoksa eller birbirine dönük mü olmalı ya da düz şekilde mi olmalı? Bunun yanı sıra göğüsler dar tutularak da şınav çekiliyor ancak sanırım daha çok göğüslere etki ediyor..

Ayrıca hangi şınav nereye daha çok etki eder yazarsanız sevinirim. Ona göre göğüs,pazu,arka kol,kanat da çalışmak lazım. Şimdiden teşekkürler:)

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Geniş açı şınav çekmek göğüs, omuz, kanat ve tricepsi çalıştırıyor diye biliyorum geçen sene şınav ağırlıklı çalışmıştım kanat, göğüs, omuz ve tricepsim baya belirginleşmeye başlamıştı ve sana geniş bi şekilde elini yumruk yapmadan şınav çekmeni tavsiye ederim yumruk yapınca çekerek parmaklara zarardan başka artısı daha çok yere inme fırsatı buluyorsun ancak göğüs karın ve bacaklar dümdüz olacak şekilde hiç bozmadan göğsünü yere değdirip kalktığında gayet yeterli olur diye düşünüyorum. Ve omuz genişletmede geniş açı çekmenin faydası var ama en çok yüzme diyorlar bende şuan onunla uğraşıyorum kilomda fazla yok vücudu nasıl genişletirim diye şuan biraz kanat ve omuz yapmamdan dolayı biraz daha oturaklı duruyor vücut ve omuzdan geçen seneden bu yana 12 cm arttım tabi biraz işin içinde boyda var ancak aldığım boy 3 cm kadar oldu kilom ise 6 kilo arttı.

The Gimp bunu beğendi.
  3. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ilgilendiğin için saol. peki elleri düz mü tutmak daha iyi olur yoksa birbirine bakacak şekilde mi?

4. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    O konuda hangisi daha iyi olur tam bir fikrim yok ancak ben hep düz şekilde çektim ve sanki eller birbirine bakarak çekince tricepse biraz daha fazla yük biniyor gibi denerken onu hissettim ben. Bak mesela şölede bişi dene normal dururken kollarını şınav çekmedeki gibi 90 derece kır ve elin düz şekildeyken hareketi dene birde elin birbirine bakacak şekilde o hareketi yap ben yaptığımda tricepsim eller birbirine bakarkenki durumda daha belirgin ortaya çıkıyor ve sanırım buda tricepse daha fazla yük bindiğini ispatlar gibi :)

The Gimp bunu beğendi.
  5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Sayın The Gimp ;

Kimsenin 2 haftada omuz unun genişlediğini görmedim size tavsiyem programını uygulamaya devam edin zamanla omuz unuz gelişecektir. Hem 2 hafta spor yapmayınca birşey kaybetmezsiniz

Forumda bu konular çok fazla size araştırmanızı öneririm.

Azi, The Gimp ve hasanateş bunu beğendi.
  6. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hiç yapmamaktansa doğru bir şekilde şınav çalışayım dedim sadece ve bu sadece 2 hafta ile sınırlı kalmayacaktır. Sonuçta yıl içerisinde de gidemediğim dönemler olur o zaman öyle telafi etmeye çalışırım

Sayfayı Paylaş