Omuz genişlememesi sorunu !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CeSeROCK tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CeSeROCK

CeSeROCK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yaklasık 9 10 aydır spor yapıyorum kas kütlelerinde gelişme var ama gögüs kanat ve omuz bölgelerinde genişleme yok .Gögüs ve kanatta çok az olsada var ama omuzum başlı başına bi sorun.Ne yaparak omuz genişleme konusunda tam sonuç alablirim ? Program beslenme vs gibi.

2. CeSeROCK

CeSeROCK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
  3. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    şuana kadar yaptığın program neydi antreman ve beslenme?
    boyun kaç kilon başladığında kaçtı şuan kaç ölçülerin nasıl değişti?

4. CeSeROCK

CeSeROCK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    1.78 kilo 61 62 kiloda basladım 65 66 civarıyım pek kilo almadım ölçü olarak ise pek ölçüm yapmadım ama kolum sıcak 33 dü suan 36 37 geliyor sıcak sekilde genetik olması lazımki kolum baya baya gelisti omuzuma ve vucuduma göre asırı büyük duruyor
    Ense pres
    fly dumbel açma
    ön omuz pres barla
    front tek tutus

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kaç kilo ile yaptığını da yazıver. çapıma bakmadan yana açış hareketini 10 ar kilo ile yapıyordum, hata yaptığımı anlayıp 7 kiloya düşürdüm. ağırlıkları da yaz da, belki senin görmediğin bir hatayı birileri görür.

6. CeSeROCK

CeSeROCK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Ense pres 10 12.5 15 set 8 6 4
    Fly acma 7.5 10 12.5 set 8 6 4
    On omuz ense presle ayni
    Front 12.5 15 17.5

7. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
  8. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    1:)Ense presi iptal et, başının önüne indir. Omuriliğine fazla baskı uyguluyorsun ve o hareketi her yaptığından boyun düzleşmesine doğru adım adım gidiyorsun.
    2. Press egzersizlerde ağırlığı 10 tekrardan aşağıya düşürmeni tavsiye etmem. Gerilimi biraz fazla tut.
    2:Lateral raise dediğimiz hareketi 100 sporcudan 90'ı yanlış yapıyor. Yan omuzlar fazla kiloyla değil yüksek gerilim ve tekrarla gelişen kas grubudur. 12 tekrar ve 1 saniyede kaldırıp 3 saniyede indir.
    3: 9-10 aydır çalışıyorum diyorsun ve arka omuz çalışmıyor musun ? 45 derecelik açıya ayarla bench'i ve yüzüstü yat kalçan dışarıda kalacak şekilde 2.5 kilo çalış hafif gelirse 5 kilo yap kaldırabildiğin kadar olsun. Emin ol zor harekettir. sadece kolların ve omuzun arkasını hissetmen gerekecek doğru yaptığından emin ol.

mericboss99 ve Yaver27 bunu beğendi.
  9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben başlık açıp milletten tavsiye isteyene kadar omuz programım berbattı. seninki benimkinden de berbat hocam :) iyi ki ağırlıkları yaz demişim.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2014 ---
    omuz açma hareketlerinde, artisliği bi tarafa bırakmak gerekiyormuş onu anladım.. yana açışta 10 kilo ile az daha boynumu kırıyordum. oysa 15 kilo ile yapacak gücüm de var. öne açış hareketini 20şer kilo ile yapabilirim. ama bir halta yaramıyor. o açışları 7 kilo ile yapıyorum :)

Son düzenleme: 17 Kasım 2014
    egemennn bunu beğendi.
  10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bence vucut gelistirmede genetigin en cok one ciktigi yer bu omuzlar..keza hic vucut calismamis insanlarin bile omuzlari cok genis olabiliyor ve bu insanlar genetik olarak one cikiyor..malum omuz kasi cok ufakbir kas..benim nacizane tavsiyem omuzlarin geriden geliyorsa kollarini biraz inceltip simetriyi yakalaman olur...omuzlarla kollari esit sekilde zamanla buyutebilirsin...simetrik bir vucut asimetrik iri bir vucuttan daha iyi gozukucektir...hareketler konusuna gelirsek zaten cesitli kombinasyonlar mutlaka deniyorsundur dedigim gibi ufak bir kas ve bence hemen hemen butun hareketlere tepki verir netice pek degismicektir...insan vucudunda simetri konusunu arastirmani tavsiye ederim..basarilar..

Sayfayı Paylaş