Omuz Gelişimi İçin Tavsiyeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve seyid tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben 1.90 boyunda ve 70 kiloyum. yaklaşık bi 15 kg daha almaya çabalıyorum. 4 aydır body yapıyorum.
    benim omuz takıntım var omuzlar geniş olsun istiyorum. alacağım 15 kg ve omuz antrenmanlarıyla omuzlarımı en fazla kaç cm daha genişletebilirim ?
    ve Omuz genişletme için en iyi hareketler hangileri ?
    Benim 2 aydır ki omuz programım: shoulder press machine 4x8 dumbbell lateral raise 4x8 seated dumbbell press 4x8
    taxi driver 4x8 (Plakayı 2 elle tutarak karşıya doğru kaldırıp bir sağa bir sola çevirip indirmek)
    UPRIGHT ROWING 4x8

Bu program iyimidir yoksa ekleyip çıkarmam gereken hareketler varmı ?

2. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada Omuzum 103 cm. 15 kilo daha almam gerektiğini düşünürsek sporla birlikte çok iyi ölçülere ulaşabilirmiyim ?

3. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Fazla takıntılı olma hüsrana uğrarsın. Vücut dengeli gelişir. Hiç bir zaman tatmin olmazsın. Her zaman küçük görünür gözüne :)

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle vücut geliştirmede olduğu gibi burada da sakin ve sabırlı olmalısın. Konuyu üste taşımak için gereksiz mesaj yazmak kurallara aykırıdır.
    Omzunu ne kadar genişletebileceğini buradaki kimse bilemez ve onu şu seviyede sen de öngöremezsin. Disiplinli çalışmayla ve sabırla genetiğinin müsaade ettiği kadar ölçü alırsın.
    Omuz geliştirmek için belli başlı hareketler var.
    1- Tüm press modelleri: Overhead Press, Dumbbell Press, Incline Press, Machine Shoulder Press gibi...
    2- Tüm açış modelleri: Lateral Raises, Front Raises, Rear Deltoid Raises, Reverse Flyes gibi...
    Bu hareketlerden farklı kombinler yapıp, dönem dönem değiştirerek uygularsan faydasını görürsün.
    Ayrıca şu konuya göz atabilirsin: https://www.bodyforumtr.com/threads/İri-omuz-başları-İçin-püf-noktalar.9119/

5. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Omuz yavaş kasılan kaslardan oluşmaktadır. Yani çok tekrar gerektiren kaslardır. Çok tekrarlar ve kısmi tekrarlar uygulanması gereken bir bölge olduğunu düşünüyorum .Özellikle omuzda lateral raise kesinlikle omuz genişliğine etki eden bir hareket bu nedenle benim tavsiyem lateral raise hareketini min 8-10 set yapılması ve süper set şeklinde uygulanması Örneğin ;

10 kilo ile 8-12 tekrar
    6 kilo ile 15 tekrar
    10 kilo ile 8-12 tekrar bu 1 seti oluşturacak ve 8-10 set arası yapılacak .

Sayfayı Paylaş