omuz-göğüs geliştirme ancak bilek ve parmak geliştirmeme nasıl olabilir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve celalcaner tarafından 29 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meraba arkadaşlar yaş 20 boy 180 kilo 80.

Baya yağ fazlalığım var özellikle göbek ve göğüs bölgesinde. onun dışında kollarım oldukça normal. hatta sanki zayıf gibi damarlar aşırı belirgin bacaklarda normal sayılabilecek durumda. Ben kalori azaltarak yağ yakmaya çalışıyorum.

Herneyse konuya geleyim.
    Bıraktığım vucut geliştirmeye tekrar başladım. özellikle iri omuz başları istiyorum ve göğüs te çalışıyorum. bazen triceps-biceps çalışıyorum ancak önceliklerim onlar değil. Boy uzamam durdu ve kemik gelişimim devam edecek belki 1-2 sene daha. bu sürede omuzlarımı kemik olarak geliştirmek istiyorum.

Ancak Aşırı GH salgılanması işime gelmez çünkü burnum yeterince büyük:mad: ve bilek ve parmaklarımın özellikle ince kalmasını istiyorum. Bu durumda bana önerebilceğiniz neler var?

kendimce belirlediğim programda Haftada bir çalışıyorum
    bir hafta
    dumbell arnold press
    dumbella lateral yana açış
    dumbell Butterfly

öteki hafta
    Dumbbell Bench Press
    dumbell lateral raises
    Dumbbell Preacher Curls

3x12 tarzı hafif bir programım var. Daha da arttırmak istemiyorum şimdilik ancak önceliklerim belirttiğim gibi yaşım geçmeden omuz genişliğini arttırmak ancak bilek ve parmak genişliğini sabit tutmak.

bu konuda gerek hareket gerek supplement ne yapabilirm fikirlerinizi paylaşın lütfen

2. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben amatörce vücudumu geliştirmek istiyorum spor salonuna gidebilirim ancak omuzlarımın çok düşük ve dar olduğunu düşünüyorum boyum 1.90 kilom 75 ve kafa boyun yapım biraz büyükçe omuzlarımın geniş ve hacimli görünmesi için hangi kas bölgelerini çalıştırmalıyım ve ne yapmalıyım bu arada yaşım 17 yardım edebilirseniz çok sevinirim ??? omuz ölçüsü =110

3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar konuyu güncelliyorum
    boy 179 kilo 79 yağ oranı %15,6

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bilen var mı acaba?

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ulna radiusun(kol kemikleri) bilek bölümü 25 yaşına kadar gelişebiliyor. nasıl engelleriz bilen var mı?

Sayfayı Paylaş