Omuz ekleminde sakatlık sonrası surekli ses gelmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MenOfSteel tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MenOfSteel

MenOfSteel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 1.5 yıl önce dumbell fly yaparken fazla ısınmadığımdan dolayı sol omzunda sakatlık meydana geldi ve buna bagli olarak sürekli omuzumdan sesler geliyor. Doktora gittiğimde eklemlerde oynama olduğu için bu durum normal ve operasyona gerek yok dedi. Yinede kolumu sola açtığımda(dumbell fly pozisyonunda) kütür kütür sesler geliyor ve sağlam ağırlıkla yana acis hareketleriini yaparken bu kütürdemeleri sert bir şekilde hissediyorum (hafif bir ağrıda oluyor) ve buna bagli olarak rahatsızlık yaşıyorum.antrenmandan önce çok iyi bir şekilde ısındırmama ragmen bu durum devam ediyor. Buna benzer sıkıntılar yaşayanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim

2. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Dolgit ve ağrı kesici kullan.

3. Altug35

Altug35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Tıpcı
    Yer:
    Mugla
    belli bir süre çalışmayı durdurmalısın misal 1 hafta veya 2 hafta bu süreçte sıcak terapi ve masaj uygulayarak o bölgedeki kan akımını hızlandırabilirsin.bu sürecte hala aynı sorunların devam ederse tekrar doktora git ve kapsamlı muayene iste Mr. vb yapılabiliyorsa yapsınlar en net sonuç orada çıkacaktır.Agrı kronikleşmeden antremanı kesmek en iyisi olacaktır kronikleştigi zaman ugraştırır sürekli.

4. MenOfSteel

MenOfSteel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle yardımcı olduğunuzdan dolayı teşekkür ederim ancak kullanmadığım ilaç krem kalmadı hiçbir fayda sağlamıyor. Bununla birlikte 2 ayrı emar çektirdim sonuç aynı : Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Kortizonlu iğne önerdi doktor böyle devam ederse onu vurdurmayı düşünüyorum allah kimseye sakatlık vermesin çok kötü bişey. Neredeyse 2 yıl olacak geçmedi hâlâ

Son düzenleme: 26 Aralık 2015
  5. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    18
    İlginç bir şekilde bu problemide yaşadım. Sanırım omuzdaki yuvaların eyrafındaki bağlar esneme yapınca düzelmesi mümkün değil. Hala kütürdüyor bende. Genelde söylenen şey etrafındaki kasları güçlendirip bağlara destek olmak. Eğer bağlar ters hareketlere çok maruz kalırsa iş kronikleşiyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş