Omuz Eklem Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gentleman55 tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüs idmanı yaptıktan 12 saat sonra çıktı ortaya doktora gittim jel ve hap verdi azaltsada ağrıyı omuz press hareketini yaparken ağırlıksız orda kemik atıyormuş gibi oluyor birde zerotanin adlı sivilce ilacını kullanıyorum yan etkisi olarak eklem ağrısı yapar diyor sizce durum nedir? kemik atması sadece omuz başında oluyor yan omuz yada ön omuzda bir şey yok

2. thermatis

thermatis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    arveles hap fastjel krem 6 ay önce buna benzer dirsek problemi yaşamıştım bu tip eklem sorunları emarsız anlayan doktar çok azdır yine ben emarımı çektirip garantiye alıcam dirsek sorunu hala çıtlama oluyor ama hiç ağrı yapmıyor eklemler arası boşluk varmış genetik olarak

thermatis bunu beğendi.
  4. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    bugün emar çektirdim 5gün aranın ardından sırt antremanı yaptım lat pulldown biraz omuz çıkıp girirmiş gibi oldu ve dumbell rowda sabit elde biraz sızladı antreman sonrası soğuk su 30dk sonra buz kompress yaptım şuan bi şey yok gibi ama emar sonuçlarına kadar omuz çalışmayı düşünmüyorum

5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    bende bugün omuz antrenmanı yaptım. Sızısı aşırı değil antrenman yapmayıda engellemiyor acısı hafif şuan. Ama psikolojik olarak etkilemeye başladı artık beni. sağ kolumu kullanmamaya çalışıyorum ve egzersizleri yapıyorum bakalım nezaman geçecek

6. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    ağrıdan degilde o çıkıp girmesi omzun programımda dumbell shoulder press son seti 30kg ile yapıyorum yaparken omzum girip çıkarsa düşürmektende korkuyorum açıkçası

7. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Benim okadar ilerlememiş sanırım. Yani yerinden çıkmıyor. Sadece ağrısı var. bendede d.shoulder press var. Bilerek düşük ağırlıkla yaptım bugün. Son seti 10kg ile bitirdim. Maalesef ağrı...

8. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    o benim dirsekte vardı bilek güreşinde sakatlamıştım üstüne ez bar alna press ağır girince gitmişti hepten şimdi dirsek içindeki eklem atıyor ama ağrı yapmıyor senin eklemde sorun yoksa güzel benim eklemler arası boşluk varmış genetik

9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
  10. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    20dk fazla geldi bana soğuk yanığı yapabilir bugün 45dk yüzdüm kulaçta sorun yoktu ama kurbağalamada omuz biraz sızladı suda soğuk olunca kompres etkisi yaptı :badgrin:

11. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Ben sitenin yalancısıyım :)

Each time you finish doing all 4 exercises, put an ice pack on your shoulder for 20 minutes.

12. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
  13. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    yok diğerlerinden.

14. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Malumunuz omuz bölgesi, rotasyona, supinasyona, adduksiyona ve abduksiyona eşit oranlarda hareket ekseni sağlayan kritik öneme sahip ana taşıyıcı iskelet kaslarını barındırıyor...

İhmali söz konusu olduğu vakit, tüm üst ekstremite hareketlerinden vazgeçilmesi durumunu doğurabilir. Bu bağlamda önden omuz bölgesinin her aşamasını sınırlı ve ihtiyacı olduğu kadar hareketlerle ısındırmak olası doğabilecek eklem sakatlıklarının öüne geçecektir.

1- Önden ısınma,
    2-Süreleri kısa tutup, hedef bölgedeki kanı ve kaslar arası koordinasyonu maksimize etmek.
    3-İlgili bileşik(compound) hareketlerde lokal konsantrasyon
    4-İzole hareketlerde asla hileye yer verilmemeli. Hile ile girilen ağırlık ihtiyacınız olan ağırlık anlamına gelmemektedir.
    5-Bir süreliğine ekstrem sayılabilecek, baskıyı süreklilik arz edecek noktadan eksiltmek.
    6-Gerektiğinde hedef bölgeyi zorlayan antrenmanlara ara vermek,
    7-Genel antrenmana ara vermek
    8-Fizyoterapist eşliğinde masaj tedavisi ve ilerlemiş durumlarda ilaç takviyesi alarak durumu minimale çekmek şeklinde önlemler alabilirsiniz.

Saygılarımla,

15. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    emar sonucu çıktı su toplamış dedi pek bi şey yok dedi benim omuzun sakatlanması dipste fazla kg almıştım ve benchdede geniş tuttuğum için orası açıldı dipste ve benchte ordan tık diye ses geliyor çok aşağı indirdigimde

16. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Benimde omzum Dipste sakatlandı. Elektrik ve sıcak tampona yollamadımı? Keşke ''ratator cuff'u hatırlatsaydın. Gerçi sen bana işimi mi öğreteceksin demesi muhtemel :)

17. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    fizik tedaviye gerek var demedi ama dipste açtım orayı ondan sonraki gün göğüs idmanında koluma göre bench geniş tutunca orası açıldı dumbell flyda dirsekleri fazla kırmadım sonuç oradan ses gelmesi oldu sızı var ama ağrı yok yarın omuz antremanı var bakalım bi deniyim nası olucak ona göre press yapmam açışlarda sorun yaşamıyorum

18. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    ben 1 ay boyunca muhtemelen dipsi çıkartacağım programımdan. Başka bir göğüs hareketi ekleyeceğim. Benimde açmalarda ve fly'larda pek sorun yok. Omuz antrenmanlarımıda hafif ağırlıklarla max 7,5kg ile yapacağım formda kalmak ve daha fazla sorun yaşamamak adına.
    Perşembe günü doktora gideceğim. Sonucu buraya yazarım

19. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    bugün omuz çalıştım presslerde dumbell pres hiçbir sorun yaşamadım önceki antreman ne yapıyosam onu yaptım ama barda biraz zorladı 90derece yapınca kolları fazla sorun yaşamadım trapez girmedim.benim sorunum bench ve dipsle alakalı ikisinde 1ay çıkarıcam programdan

20. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Sabah doktora gittim. Birkaç hareket yaptırdı yani ellerimi tuttu itmemi istedi vb. MR istemeyeceğim çünkü çok açık önbiceps ödemi gibisinden bişey söyledi. Zaten ağrım aşağıya doğruydu omzumdan. Kısacası tendinit. Yırtık yok. İlaç verdi ve 15gün kullanmamı ve hiçbir şekilde omuz antrenmanı yapmamamı istedi. FeldenJel, Rantudil ve Sirdalud verdiği ilaçlar.

---------- Post added at 12:55 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

Şunuda ekleyeyim. Hasar gören kas tekrar o sağlıklı haline kavuşamaz. Sürekli korumak zorundasın.

Sayfayı Paylaş