Omuz eşitlemek için ne yapılmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sadullah tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sadullah

sadullah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırdım omuz eşitleme ile ilgili konu başlığı göremedim .. ben basketbol oynamıştım sağ kolumu daha çok kullandığım için sağ kolum soluma göre daha büyüktü ama bunu bi şekilde eşitledim iki kolumun arasında 1 cm gibi bi fark var şimdi sorunum omuz. sağ omzum sola göre biraz daha büyük spor salonuna gittiğimde sol omzumu çalıştırıyorum dumble a sizce ne yapmalıyım barla omuz press çalıştığım zaman sol kolum daha çok kasılıyor tek omuz mu çalışmalıyım yoksa ikisini birlikte mi çalıştırmalı mıyım ? bu sporu 1 yıldan beri yapıyorum size de sormak istedim bu soruma yanıt bakliyorum saygılarımla ... :):)

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum omuz hareketlerini mesela yana açış hareketlerini iki elinede aynı ağırlığı alıp aynı sayıda aynı sette beraber yapman gerekiyor omuz çalışmalarının püf noktalarını araştır , tam olark hangi hareketin nereyi çalıştırdığını öğren çalıştırdığını iyice öğren sırtını , kanatlarını , omuzlarını , deltoitlerini , trapezlerini aynı sette aynı ağırlıkta iki elinle aynı anda yapman gerek , düzenli çalışırsan sorun kalmayacvaktır

3. sadullah

sadullah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben konuştum bi kaç hocayla omuz hareketlerini dambılla yap dedi mesela sol omuz güçsüz olduğu için 10 kilo gir ama 3 set 6 tekrar, sağ omuz hafif gir ama set ve tekrar sayısını arttır dedi bunu deniyorum şu anda işe yaramaya başladı bile :) bar la çalışma dedi çünkü güçlü kol barla çalıştığında yükü alır dedi

Sayfayı Paylaş