Omuz darligi(kafayi yiyecem)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ozanoka tarafından 20 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar birsey sorucam.Simdi benn 7n8 aydir spor yapiyorum tahminrn ilk basladigimda omuz olcum 98 gibi birseydi.Simdiki olculerim 105 cm civari.Lakin ayni olcude bir arkadasim var yanyana geldigimizde onunki benden daha genis duruyor biliyorum kemik yapisi falan etkilidir.Fakat benim disardan omuza bakildiginda nr kadar 105 gibi olculsede 95 96gibi gozukuyor vallahi arkadaslar kafayi yiyecegim bir yardim edin hani bu omuz 115 120 cm cikabilirmi.120 bile olsa bende 110 gozukur ama bunada raziyim ne yapacagimi bilmiyorum ayni dertten muzdarip olanlar bana bir yardim edin.

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Genetik faktörler ne yazık ki. 10 yıl yüzme ve 3 yıl fitness yaşantım oldu. Yüzmeyi araklıksız yaptım olimpik havuzlarda, fitnessi ise aralıklarla yaptım. 121 cm omuz var fakat hala dar duruyor diyorlar.

3. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Senin yine 121 cm dar gozukuyor benim 105 107 cm civari darligini dusun.hele spora basliyim yeniden omuz yana acisi tek kolla yapicam tek kolu bir direge tutup omuzu direge dogru cekip esneticem diger kollada harekete gecicem sonra diger kolla aynisini yapicam zorlaya zorlaya belki kemikleri esnetirim kaslarla beraber yas 21 ama vardir daha biraz umut.ama abi ben hoyle lanet bisey gormedim ya igreniyorum resmen kendimden

4. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kemiği uzatmayı başarırsan haber ver. :D Şaka bir yana dik durmaya özen göster. Eğer omuzlarını öne düşürüp kambur duruş şeklin varsa 150 cm omzun olsada dar duracaktır.

5. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Kemik esnemesi olurmu bilmiyorumda.hani kalsiyum biraz daha uretiyordur vucut gundede yarim litre dut iciyorum bu gazla belki kemiklere sinyal gider diye bir mantik kurdum ama biliyorum ne kadar mantikli.Durus bozuklugu yok allahtan intihar ederdim valla yeter tum pis ozellikler bendemi olacak :)

6. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bence sen biraz takıntı yapmışsın bu durumu.

7. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Kardes yapmammi ya bir magazaya gitsem ustume birsey oturmuyor, kafa omuz a gore buyuk geliyor vs vs bi dunya sey var

8. HasTürk***TC

HasTürk***TC Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim şimdi git 10 kilo al yağlan biraz sonra omuza çalış haftada 3 gün yan omuz özellikle 5 ay içinde 15 santim artar rahat

9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Tek derdinin omuzlarının daha dar görünüme sahip olması senin şanslı olduğun anlamına geliyor. Tabii ki benimde.

10. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Ins artar 15cm de 5ayda zor.kardes neresi sans bunun izdirap ya. Kizlarda sevmiyor boyle buda dezavantaj

11. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Mesela bende skolyoz rahatsızlığı mevcut. Sırtımın sağ tarafı dağ gibi yükseliyor. Omzumun bir tanesi daha düşük seviyede ve öne doğru eğimli. Yine de şanslı hissediyorum kendimi çünkü diğer skolyoz hastalarını gördüğümde durumlarının daha kötü olduğunu görüyorum. Spor yapma gibi bir imkanım olduğu ve postürümü daha düzgün hale getirebildiğim için şanslıyım.

12. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Fotoğraf var mı? 2 senedir spor yapmıyordum omuzlarım 106,5'dı 3 hafta önce ona rağmen geniş duruyordu. Avatarımdaki fotoğrafta 111 di mesela. Postür ve omuz genetiği ile alakalı sanırım tabi boyunda etkisi var. 3 haftada şuan 115 oldu bende çabuk gelişiyor ama göğüs çevrem kalınlaşmıyor hiç. 94 göğüs 115 omuz mesela düşün yani.

13. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Foto bu .1 2 ay onceydi simdi ameliyat nedeniyle ara verdim

Ekli Dosyalar:

14. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Genisletsende belki gogus cevren kalin oldugu icin dar duruyor olabilir mesela benim omuzm 2 ay oldu vgye baslayali 114tu 118 gogsumse 94ten 102ye cikti belki gogus calismasaydim 94 cm gogusle omuzlarim daha genis duracakti ama yapacak bisey yok her yeri calismak lazim

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo aldıkça omuzlarin genisler. Atıyorum 60 kilo isen omuzların asla genis olmaz

Sayfayı Paylaş