Omuz/Boyun ağrısı (Yardıma ihtiyacım var)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve omgpwn3d tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. omgpwn3d

omgpwn3d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba bft üyeleri.Sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Ben geçen sene Mart ayında omzumdan ve boynumdan bir sakatlık geçirdim.Aslında başlangıçta sadece boynum acıyordu ama sonra omuz+boyun ağrısı şeklinde devam etti ve vg'yi bırakmak zorunda kaldım.Şimdi nasıl sakatlandığım konusuna gelirsek hemen anlatayım.Perşembe günü beden eğitim dersinde basketbol oynuyordum her zaman olduğu gibi,dersten çıktım sınıfa gittim boynumda bir ağrının olduğunu hissettim.Oynarken ters hareket yaptığımı düşündüm ve cuma/cumartesi olan vg antremanına gittim ondan sonra ağrım neredeyse geçmez oldu.Birde bu sakatlanmadan önce omzuma ağırlık düşürdüm yaklaşık 30-35 kilo ama o zaman hiçbir şey olmadı yani sadece biraz acıdı ve 1 saat sonra geçti.Bunun da bir etkisi var mıdır?

Doktora ilk gittiğimde hiçbir şeyin yok dedi kas zedelenmen var dinlen dedi.Bende öyle yaptım ama yine de geçmedi.İkinci sefer başka bir doktora gittim o da ilaç yazdı ve ortopedik yastık almamı söyledi geçmezse tekrar gel dedi.Kullandım verdiği ilaçları yine geçmedi.Başka bir doktora daha gittim o da boyun düzleşmesi var dedi.Başka bir doktora daha gittim o da skolyozun var dedi.Bu arada 8.sınıfta bende skolyoz yoktu(kontrole girdim yani) nasıl oldu da 1-2 yılda çıktı? (Yaşım 16) Şimdi biliyorum çok uzun konuştum ama cidden yardıma ihtiyacım var.Birde vücut geliştirmeye tekrardan başlamak istiyorum bir sorun olur mu veya faydalı olur mu? DOktor yüz ve sırt kaslarını güçlendir.Yüzmeye de başladım ama çok randıman alamadım açıkçası :( Ne yapmam lazım ? Ve bu ağrı resmen aynı seviyede ne iniyor ne artıyor anlamadım gitti...

2. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bir şey söyleceğim dostum. Yaşadıklarımız birbirine çok benzer. Öyle gezersin doktor, doktor, hastane, hastane. Ayrıca skolyozun var ise, gözle yapılan muayenede bile görülebilir. Bunun için internette videolar var. Gerekirse ailenin yardımı ile gözlemle. Diyebileceklerim bunlar. Devlet hastanesine gitmek yerine. Yapılan test ve tetkikler ile pılını pırtını topla, iyi bir profesöre veya gerçekten spor bilimi ile ilgili olan bir fizik ve rehabilitasyon doktoruna git.

3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Maalesef memlekette kırık gibi insanın kör olsa bile fark edeceği türden rahatsızlıklar dışındaki spor yaralanmalarında kamu hastanelerinde görevli doktorların yaptığı hiçbir şey yok. Özel hastaneler de artık devlet hastanelerine benzemeye başladı zaten. Ben de bazı ağrılarım için hem devlete hem de özel hastaneye gittim ama yaklaşımda bir farklılık görmedim. Röntgen çektir, gözünün ucuyla bak, iki ağrı kesici bir merhem salla.

Artık formülüm şu, elime ağırlık alamayacak kadar sakatlanana kadar doktora gitmemek. O duruma gelmeyi başarırsam da muhakkak alanında uzman bir doktora özel muayeneye gitmek.

Maalesef bu memlekette ancak paran kadar insansın.

ejderyaa bunu beğendi.
  5. omgpwn3d

omgpwn3d Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doğru söylüyorsunuz hangi doktora gidersem iki üç hareket yaptırıp,merhem yazdırıp yolluyor.Şunu da söylemeyi unutmuşum MR çektirmiştim ben onu da hangi doktora göstersem bir şeyin yok diyor.En son röntgen çektirdi bir tanesi skolyoz var dedi ve benim gözle görülür bir şeyim yok.Doktora diyorum sakatlandıktan sonra başladı ağrılarım,anlamıyor.Onun öncesinde bir şey yoktu.Skolyoz bir anda ortaya çıkmaz diye biliyorum.Yanlış mı biliyorum?

Birde şuan ben yüzüyorum ama yüzme cidden zevk vermiyor.Hem çoluk çocuk hem havuz soğuk.Basketbol oynayan ve vg yapan birisine göre değil yani.Şimdi korkuma ne basketbol ne vg yapabiliyorum.Cidden kafam çok karışık ne yapıcam ne edicem...

Edit: Daha detaylı olarak ağrılarım tam şu bölgede

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bftr-kas-kemik-ve-eklem-t16548.html?t=16548

Trapezius
    Starnocleidomastoid bölgelerinde

Bu arada John399'a link için teşekkürler.

Son düzenleme: 4 Kasım 2012

Sayfayı Paylaş