Omuz And Triceps

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Bymasterz tarafından 10 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    1 Hafta önce bench pres yaparken omzumdan başlayarak daha çok triceps üzerinde ağrı hissettim omuz hareketlerine girince ağrı oluyor fakat çok fazla degil
    buz koydum biraz kızarlıklık oluştu krem ağrı kesici kullanıyorum üst vucut antremanına ara verdim sebeb nedir bilgi verirmisiniz tecrübeli kişiler kaç hafta dinlendireyim neler yapayım ?

2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Bench Press Yaparken ağırlığı tam indirme evresinde girmeden hızlı bir şekilde yerine koymaya yönelik ataklarda rastlanan hafif zedelenmeler ola biliyor. Scapula kemiği ani yük dalgalanmalarında beyine sinyal gönderip Humerusu uyara bilir. Bu tür durumlarda Triceps kaslarında yalancı ağrılar ola bilir. Ortalama 9 13 gün sürmektedir. Daha uzun ve gittikçe artan bir ağrınız varsa.
    1- Triceps Long Head Zedelenmesi Kendini güce ihtiyaç olan ve hızlı hareketlerde belli eder. Örnek İple tırmanma esnasında
    2- Triceps Medial Head Zedelenmesi Kendini yavaş hareketlerde belli eder. Örnek araba kullanırken direksiyon başında
    3- Triceps Lateral Head Zedelenmesi Anlık yüksek güç ihtiyacında kendini belli eder. Örnek Kuvvetli bir yumruk atma esnasında.

3. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    1 hafta oldu geçmiş gibiydi lat pulldown enseye çekiş yaptım omuz çukurunda hafif bir kasılma oldu daha sonra bıraktım buz yaptım koluma biraz kızarlık oluştu üstüne bastırınca Humerus üstündeki kasta yanma oluyor ne yapayım ?

4. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yanma kas üzerine sert darbe aldığınızda oluşan noktasal tiplerdenmi yoksa tüm kas kitlenizi sarıyormu.
    Noktasal -> Hücresel yırtılmalar olmuş ola bilir. biraz acılı bir iyileşme süreci olur daha sağlam güçlü olarak geri döner iyileşme süreci vücudunuza bağlı. Bazı insanlarda yaralar 3 günde kapanır bazısında 10 gün sırıtır :)
    Kitlesel -> Sinir dokularında zedelenme olmuştur. Biraz uyuz ama hoş bir ağrısıyla iyileşir.
    Her geçen güç hafifleme olmalı ağrılarda

artma olursa doktora görünün.

5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Humerusun üzerindeki kas grubuna buz koydum kizarlik çıktı leke gibi üzerine hafifce dokunuyorum bastırınca ağrı var dediğimiz gibi ne olabilir ?

6. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Kızmı leke oluştuysa dış katmanda parçalanma meydana gelmiştir. Minik bir iç kanama ciddi bir zedelenme size türkü söyletirdi. Bölge kendini onarır ama kanama kaynaklı kan birikmesi olursa lekenin kaybolması 6 7 ayı bula bilir. İyileşme sürecinde kendinize bir üst sınır belirleyin o kol için kas kaybına neden olmadan çalışmalarına devam edin. Üst sınırı düşük bir rakamda tutun. Koldaki acı yükselmeye devam ediyorsa doktora görünün.

7. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kızarlıklık azaldı fotoda dikkat edersen görürsün bugünde buz yapıcam krem sürücem kızarlıklık gidince sıcak uygulayacagım antremana başlamadan önce iyice ısındırcam ben gay krem aldım onu sürücem iyice gerdirme yapıcam hafif kilo giricem uygunmudur :)

Ekli Dosyalar:

• sa.png
      sa.png
      Dosya Boyutu:
      255,2 KB
      Görüntüleme:
      451
  8. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Uygun. Ama buzu hafif tut abartma. Yük altında Aşırı Şişen kas blokları bir birlerini iterek ayrılmaya neden olmuş. Sıkıntı yok.

9. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    lat pulldown enseye çekiş yaptimda agrima oluyordu omuz çukurundan aşağıya doğru

10. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Olur sinir merkezi ana yük birimlerinden kaynaklı. Kalp krizi kol ağrı ikilisi gibi düşün.

11. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ağrı Devam Ediyor omuz cukurundan aşağı humerusun üzerine kadar çok gıcık zorlatmadığım halde sabah kalkınca geciyor aksam gene baslıyor .s

12. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    :) Sen bir doktora görün. Hem için rahat eder hemde gidişatı hakkında bilgi almış olursun.

13. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Babam diyo ciddi Bisey olsa yerinde duramaz sin zorlatmisindir diyor geçmese haftaya gidelim dedi

14. Orhan46

Orhan46 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım doktora gittinmi ne dedi ? Ne ilaç yazdı ?

Sayfayı Paylaş