Omuz çalışmam doğru olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Crank tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Crank

Crank Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam ben 16 yaşındayım omuz kası çalışmam doğru olurmu boy gelişimini engeller mi?

2. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    daha bilgili ustadlarım saglıklı yorum yazacaklardır elbet ama benim tavsiyem press hareketlerinden kaçabilirsin . örnegin dumble press , military press , behind neck press gibi gibi

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Press Hareketleri hariç her şeyi yapabilrisin.Sorun olmaz.

4. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Demirgan ve Zer0; neye dayanarak bu hareketleri yasakladığınızı yazarsanız, arkadaşın kafasında soru işareti kalmamış olur.

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    omuz çalışma derim, omuzdan uygulayacağın baskı boy gelişimine yardımcı olan kıkırdaklar arasındaki boşluğu kapatıp büyümeni durduracaktır halterciler neden kısa sanıyorsun :)

6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    4/3 çalışma demiş :) Benimde aklıma takıldı :S Bilgili hocalarım buraya yorum yazarsa iyi olur :) Benim yaş 14 boy 1.68 basketbol oynuyorum ve boyumun uzaması gerek :) Sizce zararlımı ?

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bende 15 yaşındayım spor hocam yapma diyor dediğim gibi biraz baskı kısa bırakır.

8. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Dedigim gibi daha bilgili ustadlarım daha saglıklı yorumlar yapacaklardır . Ben bunu kendi hocama dayanarak soyluyorum . Genel olarak boyunun uzamasını isteyenlere lateral - esnetici hareketler uygulatıyordu , bu edindiğim bilgiyi paylaşmak istedim :)

9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bodybuilding enine büyüme sporudur , omuz calışma bacak calışma onu etme buna girme bence o zaman hiç bb işine girme. Basketbol yada yüzme ile ilgilen. Boy uzamasından korkuyorsan bb yapmamanı öneririm.
    Şunuda söyliym vücut geliştirme sporu yapan insanın spor yapmayan insanlara göre daha fazla gh hormonu salgılanır buda büyümemizde etkilidir. Salonumuzda 15 yaşında spora başlıyan bir arkadaş 3 yılda 20cm boy atmıştı 1.60 50kg idi şuan 1.80 ve 75kg [kür yapmadı doğru dürüst supplement bile kullanmadı beslenmesini harfi harfine yaptı sadece ]

Son düzenleme: 19 Ekim 2010

Sayfayı Paylaş