Omuz çalışırken ağrı oluyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Vidmasz tarafından 19 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    Merhaba arkadaşlar. Spora başlayalı 4. aydayım , omuz çalışırken bazı ağrılar hissediyorum normal midir bilmiyorum bunun için konu açma isteği duydum . Dumbell press te hiçbir ağrı hissetmiyorum ama lateral raise ve front raise yaparken dambılları yukarı kaldırdığımda omuzlarıma aşırı bir ağır saplanıyor dambılı düşürecekmiş gibi oluyorum. Sizce bu normal midir ?

2. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aynısı şuan bende var allah bildiği gibi yapsın öyle ağrıyı daha öncede olmuştu o ağrı bende ama antremanlarım cok sık olmadıgı için kendi kendine iyileşti 2-3 hafta gibi bi sürede
    Dumbel Fly'de ağır kg girdim biraz fazla açtım heralde kolları ertesi gun gene karolası ağrı.
    Hiç bişey olmamış gibi devam ettim.Eczaneden Yakı aldık 4 kere yapıstırdık cok hafifledi sadece omuz çalışamıyorm ağrıyodu 1ay oldu daha geçmeyince doktora gittim 3 hafta sporu bırakıyosun dedi.Krem verdi üstünde yazdıgına göre doku yumuşamaları doku zedelenmeleri için kullanılıyormuş :(

3 hafta sadece karın ve bacak çalışıcam.Kesinlikle normal bişey degil o ağrı anlattıgına göre aynısını hissediyorsun sende tam yan omuzuna ağrı giriyo sanırım.Yakıyı yapıştır o bölgeye 2 gün dursun.geçmezse adidas,eczanelere,spor malzemeleri satan yerlere ve medikallere sor sporcu bandı al bulamazsan internetten al cok pahalı degil ben simdi onu denicem cok faydası oluyormus ama ondan önce bende bir doktora görün ilaç falan verir onu kullanırsın sırf doktorun istegiylede 3 hafta beklenilmez sporcu bandınıda al kullanırsın :))

Son düzenleme: 20 Temmuz 2013
  3. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    geçen sene bu spora ilk başladığım aylarda aynı sorun omuz press yaparken başıma gelmişti ve ben önemsizdir diye zorlamaya, kilo arttırmaya devam ettim ve omuzum iyice kötüleşti baya bi ara verdim. Aradan 1.5 sene falan geçti ama bazı hareketlerde o sakat omzumda hala yanma olur. Kısaca bu hiç normal değil ya bi doktora git ya da ağrı olan bütün hareketleri bi kaç hafta yapma

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Omuz hareketlerinde özellikle öne ve yana açışlarda büyük ağırlıkla yapma ve ağırlığı yukarı yavaş değilde fırlatırcasına kaldırmada sakatlık riski büyüktür bu durumda en çok görüleni effüzyon yani eklemler arası sıvı sıkışmasıdır.
    Bu sakatlığı bende yaşadım ve fizik tedavi olmadan geçmesi kolay olmayan bir sakatlıktır.

Sayfayı Paylaş