omuz çıkması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve korhanmirozyolcu tarafından 3 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. korhanmirozyolcu

korhanmirozyolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    temmuz ayın sol on omuzum cıkdı groove yaparken doktorun tavısyesıyle 3.5 ay ara verdım 3 gun once ıdman yapmaya bırdaha basladım on omuz arka omuz press calısırken zorlanmıyorum ama hep bır aklımda korku var bır daha cıkarmı dıye bu korkuyu nası atlatabılırım ve en ıyı calısma programı nedır arkadaslar tskler

korhan

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    vg degil de diger sporlardaki tecrubemle soyleyecegim genel olarak dikkatli olmak cok yuklenmemek lazim bir veya iki kere daha cikarsa kikirdaklarin lackalasir ve surekli cikmaya baslayabilir, ayni durum ayak bilegi ve diz kapagi icin de gecerli... diz kapagi cikinca arada yerine takanlar oluyordu oradan bilirim :)

3. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    aşırı zorlayıcı idmanlara girişmemeye çalış. omuzda gerilime daha doğrusu çekme hissine sebep olan -dumbbell fly, pec-dec, pullover, hatta icabında front raises gibi- hareketlerde fazladan dikkatli ol.
    en önemlisi, tüm vücudu ısıtmak bir gerek olsa da, sen artık omuzlarını idmandan önce iyice bol ısıtmalısın çeşitli ısınma hareketleriyle. soğuk girme hatasını yaptığın bir omuz antrenmanı çok daha büyük zorluklara sebep olabilir.
    geçmiş olsun.

4. korhanmirozyolcu

korhanmirozyolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tskler su an ıcın omuzm baya ıyı gıbı sankı omuzumu baya bır ısındırıyorum gırmeden ısınıp gırdıkden sonra on omuz arka omuz hareketlerınde bır sorunum olmuyor ama cok fazla yuklendıgım zaman sankı kopma hıssı verıyor ama orda da kesıyorum hemen cok tskler bılgılendırmen ıcın

5. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    benimde sürekli omzum çıkıyordu.. ameliyat oldum. şu anda 7 tane sabitleme vidası var.antremanlara devam ediyorum.. çok dikkat etmek gerekiyorr ..omuz için dambıl pres yapabilirsin birde öne açış bu haraketlerr hissettiğim kadarıyla kapsulu fazla zorlamıyorr..

6. fixxer_61

fixxer_61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    geçmiş olsun kardeşim benimde geçen hafta omuzum çıktı dambıllarla üst göğüs çalışırken bi 2 saniyelik bi olaydı tekrar yerine oturdu bi ağrı kaldı ogün devam ettim önemsemedim eve gidince 2 gün bayağı ağırdı şuan kremlerle felan hafifbi ağrı kaldı moralim 0 salona gitmemek zaten eziyet bide bu üstüne .arka kol çalışamıyorum diğerlerinde hiççbir problem yok hatta omuz da aynı şiddette çalışıyorum problem vermiyor ama arka kol çalışınca ağrı başlıyor üstüne gitsem biraz sorun yaratırmı yoksa ara vermek doğrumu budurmumda

7. serdar2048

serdar2048 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fixxer 61 geçmiş olsun.Bende de aynı sorun vardı.Voleybol oynarken omuzum çıktı ve yerine oturdu.Ben hiç birşey yapmadan bir kaç gün sonra spora devam ettim.Oysa çıkıklarda zarar gören eklem kapsülünün yeniden tamiri için 3-6 hafta kolun askıda kalması ve ilaveten omuz güçlendirmesi yapılmalı.Yoksa yer ediyor.Yer ederse uyurken bile çıkabilir.Bende de aynısı oldu yaklaşık 10 defa çıktı.Daha sonra ameliyat oldum fakat 1 sene sonra tekrar çıktı.
    2000 yılında nihayet doğru doktoru buldum ve tekrar ameliyat oldum şu anda 8 senedir bir problem yok.
    İlk çıktıktan sonraki tedavi çok önemli.

8. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    arkadaslar "rototor kaf" denen olusumu arastırın. omuz stabilitesi icin cok onemlı bı olusum. onunla ılgılı egzersızler omuz ıcın cok faydalı olucaktır.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda "rotator cuff" egzersizler vardı..bakabilirsiniz

10. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benimde omuzum çıkmıştı 45 gün kolum sarılıydı ve sargıyı çıkardığımda dünyam yıkılmıştı o kadar zaman geçmesine rağmen kolumu oynatamıyordum bile.Bide benim sadece çıkma değildi kemiğin birleşme noktasında tendonun yarısı kemiğe yapışık yarısı kemikten paça koparıp kopmuştu.Ayrıca omuz başındaki kaslarda yırtılma vardı.2-3 sene ani refleklerde kolumda uyuşma oluyordu ama ne hikmetse bodye br cesaretle başladım omuz çalışmaktan çok korkuyordum.1-2 ay sonra omuz daki ağrılarım geçmeye başladı ve yüklenmeye başladım.Şimdi aradan 3-4 sene geçti Allahıma binlerce şükür eskisinden de sağlam oldu diyebilirim.Özellikle uyguladığım bir egzersizde yoktu hocanın verdiği programı uyguladım ve sonuç şimdi mükemmel ama ne kadar mükemmel olsa bile en olur olmaz şeylerde yine dikkat ediyorum bidaha çıkarsa Allah muhafaza.

Sayfayı Paylaş