Omuz çıkması sonrası spora dönüş

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve RB_44 tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. RB_44

RB_44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, 3 hafta önce amerikan futbolu maçında omuzum çıktı.Kolum açıkken aldığım darbe sonrası kolum arkaya doğru çok açıldı sanırım o kargaşada bende anlamadım açıkçası.Kolumu belli bir seviyeden yukarı kaldıramadığımı farkettim tabi sonra soğumayla gelen muhteşem bi acıda vardı:mad:
    Sonra 2 gün bandajda gezdim yaklaşık 1 hafta kadarda askı taktım. Şimdi kendimi hiç kısıtlamadan hareket ediyorum 3 5 gündürde yavaş tempoda da olsa spora başladım ( sıçrama programı, mekik.vs) Dün doktorla konuştuğum kadarıyla spora min 6 hafta sonra başlamam gerekiyormuş ama ben salona tekrar başlasam yavaştan ağırlık kaldırmaya başlasam herhangibir sıkıntı olurmu?Zaten biçok harekkete omuz ters poziyona düşmediği için yapmam çok sakınca doğurmazmış..
    Ve tam olarak 1 ay sonra sezon başlıyor ilk maçımıza çıkıcaz sizce hazır olabilirmiyim kendimi zorlasam ? yada dönüşü biraz daha yavaşlatıp işi dahamı garantiye alıyım?
    (Bu arada omuz çıkması yaşayanlar için ameliyat sonrası hiç çıkmamış gibi oluyormuş doktorun söylediğine göre yani omzunuz kötü durumdaysa ameliyat olup yine doktorun dediğine göre 3 ay sonra hiç çıkmamış gibi yavaştanda olsa spora dönülebilirmiş.)

2. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    hiç kendini zorlama doktorun verdiği egzersizleri yap kolunu duvara yaslayıp parmaklarınla yukarı tırmandırma vs. gibi yoksa daha kalıcı sorunlar yaratırsın 6 hafta dinlen kesinlikle 1 ay icin bütün geleceği riske atmaya değermi ?

RB_44 bunu beğendi.
  3. RB_44

RB_44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yokmu başka tavsiyesi olan:(

4. Şeyhül-islam

Şeyhül-islam Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun kardeşim adaptasyon çalışmalarını aksatmadan yaparsan en kısa zamanda yeniden antrenmanlarına başlarsın. bundan sonra daha dikkatli olman lazım nüksetme riskide var.

5. RB_44

RB_44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol kardeşim dikkat etmeye çalışıyorum
    :)

6. HKURT

HKURT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 10 gün önce enseye pres çalışırken sağ omzum yuvasından çıktı doktor müdahelesi olmadan yerine taktım spora devam edebilirmiyim, edebilirsem ne kadar daha beklemeliyim bilgi verirseniz sevinirim.

7. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    edebilirsin bence ama yinede doktora gorun ilk cikmadan sonra devamli cikar artik o yüzden cok ama cok iyi isitmaya bak cikmasina neden olcak harekrtleri bi sure yapma veya az kiloyla yap

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    73
    benimde kucukken cikmisti ve on omuzda yirtik olusmustu aikido da da birkac defa cikti boksta da oyle vg yaparken de db shoulder press te agir girdigimde dengemi kaybedip omuz yine gitmisti ama her sakatlandigimda bir hafta en az ara veriyordum simdi bi sorun yok

9. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Pres yaparken omuz nasıl çıkıyor yerinden? Benimde bench (oturarak yapılan) makinada pressde kilo çok fazla olmamasına rağmen ön omuz kasının orta muazzam bir acı oldu. Tabi soğumaya başlayınca çay bardağını bile kaldıramadığımı farkettim. Şuanda sağ omuzum üzerine yatamıyorum. Kolumu yukarı bazı açılarda kaldırabiliyorum ama bazı açılarda felak ağrı var.
    2 gündür thermodoline sürüyorum ve buz uyguluyorum. Ağrı hafifledi ama acı yinede var.
    Acaba benim omuzda çıkıp tekrar yerine oturmuş olabilirmi yoksa kaslaramı zarar verdim?

Sayfayı Paylaş