Omurilik GOrunmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cmo tarafından 16 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 80 kiloyum, fitness'a basladigimdan beri 10 kg aldim yaklasik 7 ay icinde, tamamen bilincsiz ve duzgun olmayan bi sekilde gittim.

Egildigim zaman sırtımdaki o omurilik kemigi cok belirgin bir sekilde dısarı cıkıyor. Yapabilecegim bir hareket var mı acaba?

Ayrıca bicepslerimi de uzatmak istiyorum, hangi hareketlerle uzatabilirim?

Tesekkurler.

2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Kas ve biceps uzatmayla ilgili başlıklar..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/biceps-ve-triceps-uzatma-t8123.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kas-uzatma-t3343.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/biceps-ve-triceps-geli-tiriken-t13541.html

omurilik değil omurga desek daha dogru olur gibi. Bu görünüm çoğu zaman zayıf insanlarda görünüyor. Kilo 80 yazmıuşsın ama boyda önemli tabi.. Antremanlarda sırtta daha çok önem verir sırtta kas kütleni arrtırdığın zaman seni rahatsız eden bu görünüm azalacaktır.

saygılar...

bonatschi bunu beğendi.
  3. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkurler, fotograflarımı koyacagım fakat genel bir bilgi vereyim :

Yasım 15, boyum 1.84, kilom eylul 2008'de 71di, fitness ile dedigim gibi 80-82 oldu.

Vucudumda yag yok cok fazla :) Omurgamı ortadan kaldırmak icin herseyi yapabilirim :) Yeter ki soyleyin hareketi :)

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    doktora gitmeni tavsiye ediyorum sana, daha 15 yaşındasın...
    yazdığın mesajlardan hala bilinçsiz olduğun anlaşılıyor! omurga deyip geçme, vücudunu yöneten bütün sinirler vücuduna oradan dağılıyor, yapacağın bilinçsiz etkiler sağlık problemleri doğurabilir... buna bel fıtığı da dahil...

en azından film çektirip ciddi bir problem olup olmadığını öğrenebilirsin...

5. cmo

cmo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bilincsiz olduguma katılmıyorum, cunku gordugum bazı ornekler, bunun olabilecegini gosterdi bana. Aynı durumda oldugum, 16 yasındaki bir kuzenim, ters mekik ile o gorunusu ortadan kaldırdı. Fakat benim omurgam sırtımda gorunuyor, belimde cok belirgin degil. Yanısıra, ters mekigi de denedim, ne olur ne olmaz..

Enseye cekme diye bir hareket vardı, onu yapıyordum ilk baslarda o da biraz cok cok az azalttı o gorunumu fakat daha farklı hareketler var diye duydum.

Evet ilk baslarda bilincsiz oldugum dogru, onu da duzgun bir programım yok ve haftanın 5 gunu gidiyorum diye oyle diyorum.Hatta programımı yazayım o zamanki ;

Bench Press 3*10
    Enseye cekme 3*10
    Incline Mekik : 5*30
    Ve bir biceps makinesi vardı, adını tam bilmiyorum, onunla da 3*15 yaptım, haftanın 5 gunu.

Haftasonları kafama eserse evimdeki dumbell ile calısırdım.

İse yaramadı degil, vucudum adam oldu biraz, simdi biraz daha adam etmeye calısıyorum, gercekten cok kotu gorunuyordu cunku.

Bence bilicsizlik, makinelerin adını bilmemek degil, insanlarla bir dailog haline gecmeden yaslarına gore yargılamaktır.

Sayfayı Paylaş