Omuriliğe baskı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Cyper tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşar konu daha çok boya yönelik ama baktım forumda başlıklara tam istediğim cevaba ulaşamadım o yüzden konuyu açmak istedim.

daha önceden 1 sene bırak başla bırak başla tedirgin olarak yaptım bu sporu ama şimdi kesin olarak bir başlangıç attım 4.haftam hayırlısı

sorum şu yönde olacak yaşım 17 boyum 170 dumbell oturarak çalışıyorum ki böyle çalışırken omuriliğe baskı yapmadığı söyleniyor ama tedirgin kaldım

yani çalışırken oturuyorum sırtım dik bir şekilde dirseğimi bacağıma koyarak çalışıyorum peki doğrumu yoksa yanlış bilgi ile hala devam mı ediyorum
    tedigin oldum bilgilerinizi bekliyorum.

2. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    omuriliğine hiç birşey olmaz. Boyun kısalmasından tedirgin oluyorsan ondanda hiç birşey olmaz zaten 17 yaşındasın uzarsan en fazla 1 sene daha uzarsın oda 3-4 cm onada aslında gerek yok 1.70 boy gayet iyi . Zaten kemiklerin olgunlaşma döneminde sen onları daha çabuk olgunlaştıracaksın onun için belki 1-2 cm boyun kısalabilir. omuriliğine kaldırabileceğinden çok çok fazla ağırlık kaldırmaya çalışırsan belki o zaman zarar görebilir.

3. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Boy kısalması gibi bir şey asla mümkün değildir kemiklerin sertleşip uzamanın yavaşlaması olasıdır. Lütfen bilmediğimiz konularda yorum yapmayalım. Cyper sana önerim vücut geliştirirken kemiklere daha az baskı yapmak için hafif kilolarla çok tekrarlı setler uygula ama kişiden kişiye değişmekle beraber boyun en fazla 3-4 santim uzar.iyi forumlar...

Son düzenleme: 2 Ekim 2011
  4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    boyz uzamasına yardım etmek için sırt çalışmalarına barfix çeşitlerini mutlaka ekle
    omur iliğe baskı konusuna gelirsek
    deadlift
    barbell i dumbell rowing
    tarzı bele baskı uygulayan ve ayakta ağırlık kaldırılan hareketlerden kaçın

5. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yorumlarınız için teşekkürler. 180 olabilsem çok iyi olurdu
    programımda söyle 5kg dumbell 95 sağ kol 95 sol
    5 set haftanın 6 günü
    karın da çalışıyorum.

birşey sormak istiyorum beslenme ile alakalı fazla yağlı yememeye dikkat ediyorum kilom 55 karbonhidrat protein ağırlıklı besleniyorum
    yemekde pastırma var yağlı diye biliyorum yemelimiyim ?

Son düzenleme: 2 Ekim 2011
  6. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    arada bir yağlıda yiyebilirsin vucüdun yağ,tuz,şeker vs. gibi besinlerede ihtiyacı var. 55 kilosun yağlı bir vucüdun yoktur büyük ihtimal. Ben haftada 1 öğün kaçamak yaparım . Tabi aşmamak üzere.

7. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    göbek biraz var bira göbeği.

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşında iken 1.70 olupta ilerleyen yıllarda 1.80 olmayı düşünmek bence biraz hayaldir kusura bakmayın. bu saatten sonra 1.75 olmak daha ideal bir hedef olmakla beraber yine zordur. bol bol grow taller tarzı egzersiz yapmak, sprint atmak, yine bol bol barfiks çekmek, lat pulldown yapmak gereklidir. (günde 7 ve ya haftada 30 dk asılı kalacak şekilde bir çalışma da omurların kapanmasını engeller). omuza press hareketlerinden kaçınmaya ve ya squattan korkmaya gerek yok yalnız abartılı kilolarla çalışmamak kaydı ile. ağırlık çalışmak boyu kısaltmaz bilinçsizce çalışmak uzamayı durdurur...

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş