Omurga & Kilo & Body Üçgeni [YARDIM]

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dakotali tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dakotali

dakotali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar İsmim Kağan Ve 15 yaşındayım.Body Buildinge hevesli olduğum için buraya kayıt olmaya karar verdim.Ergenlik dönemimde dikkatimim çeken ve bana rahatsızlık veren bir fiziksel bozukluğumu sizlere anlatacağım.Öncelikle ense bölümünde aşağıya doğru çıkan omurgam normal kişilere göre çok belirgin bir vaziyette...2-3 Rahat sayılabilen şişlikler halinde gözüküyor.Omuzlarım sivrimsi bir şekilde kemiksi duruyor.Ayrıca bileklerimde de oval bir çıkıntı var.Bazı yakınlarım zayıflıktan;

1.71 cm / 54 kg

Bazıları ise bu uğraşımdan olduğunu söylüyör.Bir doktora görünme fikri aklıma gelmedi değil.Fakat ciddi bir şey olacağından korkuyorum.Yıllarını insan bedenine adamış kişiler olarak belki bir bildiğiniz,öneriniz vardır diye düşündüm.Yardım ederseniz sevinirim.Teşekkürler...

2. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    o kadar zayıf değilsin tamam zayıfsın ama o kadar değilsin 5-6 kilo al hepsi geçer sen bide benim durumumu düşün 177 boy 57 kilo ama gayet iyiyim hacim eksikliğim yok..(kiloma göre :D )

dakotali bunu beğendi.
  3. dakotali

dakotali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koyabilseydim bir fotoğraf lazımdı aslında...Ense ve ense kökümde özellikle başımı öne eğdiğimde 2-3 omurga aşırı net bir şekilde belli oluyor...Kilo almaya çalışıyorum şuan inşallah bu sinir bozucu olay geçer...

4. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Çok zayıf sayılmazsın. Benim 17 yaşımda boyum 1.88cm kilom da 47'ydi. bende bile böyle birşey olmadıysa, sende olması da beklenemez bence. tamamen genetiktir yapısaldır. boşu boşuna kafana takmışsın bu durumu.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bahsettiğin omurgaların çıkıntılarının gözükme sebepleri, muhtemelen kambur duruşun ve zayıflığın.
    kilo almak için;
    Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    örnek antrenman programları için;
    Bodyforumtr kullanım kılavuzu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    linkinde evde ya da salonda çalışabileceğin örnek antrenman programları mevcut.

kambur durmamaya gayret et. dik yürü ve otur. gece sırt üstü yat. barfikse asıl, çekemesen de asıl.

dakotali bunu beğendi.
  6. dakotali

dakotali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pekala bunları uygulayacağım biraz zor olacağa benziyor sürekli dik durmak ama yapacağım inşallah geçer.Bu arada boyun kaslarımı veya trapez kaslarımı geliştirerek bundan kurtulma imkanım var mı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2013 ---
    genetik mi bilmiyorum ailemdeki diğer erkeklerde de labilir.ama ben bunu kabullenmek istemiyorum.acaba zaman içinde yok olur mu ? veya herhangi bir ortopedi doktoruna başvursam bir işe yarar mı ?

7. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    ben de gözlerimin bozuk olmasını kabullenemiyorum veya dişim kırıldıktan sonra yeniden oluşmasını istiyorum yeni bir dişin ama olmuyor. üzgünüm ama bazı şeyleri hayatta değiştiremezsin, beklentilerini yüksek tutma... bariz yapısal işte durumun.

Sayfayı Paylaş