Omega 3, Multivitamin, Whey Protein birlikte kullanımı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sütcü tarafından 23 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Sütcü

Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

25 yaşındayım ve Besyo'ya hazırlık antremanlarına katılıyorum. Şu an için haftada 4 gün -1 i cross olmak üzere- genel koşu antremanları yapıyorum. Fakat yakında 3 gün koşu 3 gün ağırlık antremanına gireceğiz. Şu ana kadar 20 gün boyunca Supradyn Multivitamin kullandım. Son 5-6 gündür de GNC'nin konsantre OMEGA-3 ünü kullanıyorum (Vitamin bittiği için devam etmedim).

Şimdi sizlere yöneltmek istediğim sorular şunlardır;

1) Beslenmeyle yeterli miktarda vitamin ve OMEGA-3 aldığıma inanmıyorum; 2 sini beraber kullanırsam herhangibir sorun yaşar mıyım? Karaciğerime vb. organlarıma zararı dokunur mu? Supradyn yerine GNC nin Megamen adlı multivitaminine geçmeyi düşünüyorum.

2) Ağırlık antremanları başladığında da yine aynı sebepten ötürü protein tozu kullanmak gibi bir düşüncem var; tabii diğer 2 sine ek olarak. Peki bu üçünü beraber kullanmam da herhangi bir sakınca olur mu? Almayı düşündüğüm toz QNT metapure

3) Sadece koşu antremanıyla beraber protein tozu kullanımı bacaklardaki güçlenmeyi ve kaslanmayı arttırır mı?

Beslenmemi yazıp durum hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayayım;

Kahvaltı 8.00-9.30 arası

Kalkar kalkmaz 2 bardak su
    4 Yumurta ile Pastırmalı omlet veya menemen (tatlı kaşığı kadar doğal tereyağ ile)
    1 Avuç içi kadar beyaz peynir
    1 Avuç kadar kavrulmamış fındık ve taze badem, ceviz
    1 Bardak keçi sütü (markette satılan)
    1 tatlı kaşığı yer fıstığı ezmesi

10.30-11.00: Yeşil Çay

Öğle yemeği 12.00-13.00 arası

1 Bardak Su
    Gramaj veremiyorum ama; Çoğunlukla tavuk sote veya fırında tavuk ya da fırında biftek veya ızgara biftek (Bazen bu öğün Kuru fasülye, dolma gibi sebze yemekleriyle değiştiriyorum)
    1 Kase ev yoğurdu
    1 avuç kadar fındık ve taze badem, ceviz
    1 tatlı kaşığı yer fıstığı ezmesi

Akşam yemeği 17.00-18.00 arası
    Çoğunlukla öğlen yemeğinin aynısı

19.00-20.00 arası 1 veya 2 bardak keçi sütü

Notlar: gün içerisinde 2 lt su tüketmeye özen gösteriyorum, tuz veya şeker kullanmıyorum. Yemeklerde yağ oluyor fakat abartı miktarlarda değil. Hamurişi tüketmiyorum, buna her türlü ekmek de dahil. Pilav ve makarna da yemiyorum karbonhidrat ihtiyacımı kuruyemişlerden karşılamaya çalışıyorum, sadece bazen sebzeli bulgur pilavı yiyorum.
    Antreman olmayan günler;
    10*3 amut şınav
    1dk*3 şınav poziyonunda bekleme
    1dk*3 dirsekler üzerinde bekleme
    30 sn*3 (her kol) tek dirsek üzerinde yan duruş
    15*3 şınav
    terrabant ile hafif omuz ve triceps hareketleri
    5*3 amut şınav
    (2 tane dambıl alıp daha iyi omuz hareketleri eklemeyi planlıyorum)

programını yapıyorum, kendimce hafif bir program yaptım.

1.83 Boy, 79-80 kg. Lütfen yanlış anlaşılmasın fitness sporu yapmıyorum, sahip olduğum ölçüleri belki biraz daha arttırsam fena olmaz ama asıl amaç kaslarımı daha sıkılaştırmak ve daha güçlü olmak. Bu siteden bu konu üzerinden alabileceğim yardıma güveniyorum.

Bu yazdıklarım dışında yaptıklarım içerisinde yanlış olan bir şeyler varsa yönlendirmelerinizi de dikkate alacağım.

Şimdiden bu uzun yazıyı okuyup yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş