omega 3 kanseri tetikliyor !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nofear tarafından 28 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Bağcılar Belediyesi'nin düzenlendiği etkinliğe katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Omega 3'ün kanseri yüzde 71 oranında artırdığını söyledi.

Bağcılar Belediyesi'nin Ramazan Çadırı İrfan Sofrası'nda düzenlediği etkinliğe konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bitki bilimi ile ilgili son yıllarda ortaya çıkan gelişmeleri anlattı. Özellikle bazı ilaçların ve gıdaların insan sağlığını tehdit ettiğini belirten Saraçoğlu, Omega 3'ün kanseri yüzde 71 oranında artırdığını, kanseri tetiklediğini söyledi. Hamile kalmak isteyen kadınlara ve yaşlılara kemiklerini güçlendirmeleri amacıyla 'Omega 3' verildiğini ifade eden Saraçoğlu, bu durumun dünyada bir furya halini aldığına dikkat çekti. Saraçoğlu, "Bunun ne kadar yanlış olduğu konusunda uyarılarda bulunmuştum. Ama musibet başa gelmeden anlaşılmıyor" diye konuştu.
    "TOHUMU DEĞİŞTİRDİLER KISIRLIK ARTTI"
    Tüm dünyada programlanmış bazı bilim adamları olduğunu savunan Saraçoğlu, ceplerine bir miktar para konulduğunda zararlı ürünlerin reklamını yaptıklarını öne sürdü. Saraçoğlu, "Allah 'size verdiğim nimetlerimin en temizlerinden yiyiniz' diyor. Buradaki temiz helal anlamındadır. Yani 'fıtratına uygun olanı tüketin' diyor. Şimdi fıtratına uygun bir şey kalmadı. Elma, gazı gideren hazmettirici bir meyvedir. Oysa şimdi elma yiyorsunuz midenizde şişkinlik yapıyor. Eskiden böyle değildi" şeklinde konuştu.
    "SERALAR BÜYÜK TEHDİT"
    Dünyada ve ülkemizde son yıllarda tüp bebek merkezlerinin çoğaldığını da kaydeden Saraçoğlu, "Tohumları ve ekinleri değiştirdiler. Tohumu değiştirirseniz kısırlaşırsınız. Domatesin artık tadı tuzu yok. Kesiyorsunuz. Beyaz su çıkıyor. Aç gözlü insan hemen toprağın üzerini kapatıp sera yapıyor. Peki, kuşlar ve böcekler içeri giremeyecekler mi? Hayır. Hızlı büyüsün diye bitkilere hormon veriyorlar. Açık alan tarımı yok. Köylü eskiden 150 dönüm ekiyordu, şimdi '5 dönüm yeter' diyor. Seradakilerin hepsi kısır tohumdan oluşuyor. Domates tohumunu ekiyorsunuz, domates çıkıyor. Ancak o domatesten tohum alamıyorsunuz. Bizi yıllarca uyuttular" dedi.
    Konuşmasının sonunda soruları cevaplayan Saraçoğlu, izleyicilere şu tavsiyelerde bulundu:
    "Günümüzde meyve ve sebzenin geneli organik. Sera uygulamaları sayesinde hem meyve sebze organik hem de sera içine giremeyen haşere, böcek ve kuşların nesli bitiyor. Doğal döngü yok oluyor. Düşünün eskiden salatalıkların odaları saran kokuları vardı. Elma ve kirazlar karında şişlik yapar oldu. Ürünler organik olunca sağlıklı besin azaldı ve doğal olarak kanser yüzde 600 arttı."

NacHo bunu beğendi.
  2. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Başta karataycılar ve forumdaki bilimsel abiler omega 3 ü yere göğe sığdıramıyodu :D . Benimde hep kafama takılırdı bu omega 3 madem bu kadar şifalı neden yediğimiz besinlerde çok kısıtlı ve az çözememiştim. Bakalım bilim daha hangi çelişkilere gebe olacak :D

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    sthammer, muratcan.biceps ve Rodwell bunu beğendi.
  4. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Doğrudur Allah diyen herkez cahildir :D . Profesörlükle iman bi arada gitmez . Koskoca türk profesörü açıklama yapmış bizimkiler hala adamın allahıyla kitabıyla uğraşıyo :) . Saraçoğlunun sözlerini destekleyen yazıyı bodysoft yayınlamıştı https://www.bodyforumtr.com/vbforum/725458-mesaj16.htm

5. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Allah değil God dese desteklerlerdi :)

NacHo bunu beğendi.
  6. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Soylediklerimi farkli bicimlerde anlamamaniz amacli aciklama yapmistim ancak gorunen o ki yaptigim aciklama gereksizmis.

Adamin uslubunu gormuyorsunuz herhalde. Allah, fitrat, temiz burda helal manasinda diye konusuyor, bilim adami oldugu iddia edilmese ilahiyatci derdim herhalde.

NacHo, ben oyle bir sey mi soylemisim? Profesorlukle imanin bir arada gitmeyecegini nerede ima etmisim acaba? Altina da kocaman yazdim bak, lutfen acik bir algiyla oku: Bilim adami inancsiz olmali demiyorum ama inanciyla olgulari birbirinden ayirabilmeli.

Newton, Galileo gibi adamlar gayet radikal katoliktir. Cagdas bilim dunyasindan da Stephen Jay Gould katoliktir. Ancak ornegin Stephen Jay Gould'un biyoloji anlatilarini dinlerken bir sefer Allah, kitap, fitrat, yok efendim temizlik burada helal manasinda blabla boyle seyler soyledigini duymadim. Cunku olgularla inancini ayirabiliyor, anlayabildin mi acaba?

Ayrica koskoca turk profesoru, ahaha. Cok iyi yahu.

kaka, sthammer, muratcan.biceps ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Saraçoğlu çok bilgili ona çok güvenir ve dediklerini uygularım faydasınıda bizzat gördüm

NacHo bunu beğendi.
  8. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Forumu burada yazanlardan daha çok misafirler okuyor ve muhakkak faydalanan birçok kişi oluyordur. Yazarken bunları düşünelim ;)

9. brhmcr

brhmcr Guest

Daha once Yazilmisti bu ama konuyu kilitlemeyecegim.

Direk uyariyi yapayim din vs tartismasi yaratilacaksa sizleri ozel mesajlarinizdan yazismaya devam ediyorum.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    haberin kaynağı nedir?

çok iddialı olmuş..omega-3 üzerine yapılan çok fazla çalışma var..
    keşke saraçoğlu bunu kaynakları ile ispatlayıp daha sonra medya da demeçler verseymiş..

Rodwell bunu beğendi.
  11. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Abi anlamiyorsunuz ki. Yazdiklarim yeterince anlasilabilir.

Bak. Bu adam omega 3 hakkinda konusuyor, bunun Allah, temizlik, helal, fitrat falan boyle seylerle ne alakasi var? Adam gibi bilimsel nedenlerini, neye dayanarak bunlari soyledigini anlatsin. Biz de onun uzerinden konusalim. Cunku boyle yapinca soylediklerinin ciddiye alinabilirligi azaliyor, araya baska seyler sokuyor. Anlattiklarinda hic bilimsel bir dayanak var mi? Dikkat ettiniz mi? Sadece hikaye anlatiyor. Ya da en azindan haber/yazi oyle.

Yeterince basit, degil mi? Anlasilmayacak hicbir sey yok.

Konuya dair son mesajim, daha fazla uzatmaya niyetim yok. Omega 3 almayin aman kanser olursunuz :)

12. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Bak bence sen şunu algılayamıyorsun.Şimdi bu adam iftar organizasyonuna katılıyor.Orda omega-3 konseptli bir açıklamadan ziyade konuşma arasında bu konuya değiniyor.Ve orda iftar çadırında olduğu için arada Allah , helal kelimlerini kullanıyor.Bunu anlamak için sosyolog veya psikolog olmaya gerek yok.Bu gayet normal bir şey.29 Ekimde konuşsaydı ve Atatürk'ün bu konuyla ilgili lafı olsaydı onu kullanırdı :) Günün anlamını veya bulunduğun ortamı konuyla ilişkilendirmek denilebilir buna.Yani orda omega-3 kullanmayın çünkü dinde böyle böyle demiyor.Sen böyle demiş gibi davranıyorsun.Elbette ki bu adamın dayanağı , araştırmaları vardır.İftar çadırında tıbbi terimlerle detaylıca bunu açıklamasını beklemek komedi.

NacHo bunu beğendi.
  13. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/725603-mesaj17.htm

İbrahim Bey'in profesör olması dediği her şeyin doğru olduğu veya olacağı anlamına gelmiyor. Araştırmanın içeriğine bakmadan sadece başlık ve sonuç ile ilgilenirseniz, İbrahim Bey'in düştüğü duruma düşersiniz, kendisinin hürriyet gazetesinin haber editörlerinden farkı yok pek maalesef. Ama yapacak bir şey yok, sürekli o kanallara çıkıp o paraları alabilmesi için sürekli bunları söylemek zorunda.

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    khephnes boşa elleri yormaya gerek yok

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Adam kimya profu araştırmaları çalışmaları vb dolu tabi ıspat belge vs olsa daha iyi olur ama adam 5 dk da 50 konudan bahsediyor hangibirini ıspatlasın

NacHo bunu beğendi.
  16. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    ben bu omega 3 muhabbetinin suplement satıcılarının cüzdanını kalınlaştırmaktan başka bi işe yarıyacağını sanmıyorum. Hatta danışıklı dövüş bile olabilir. önce omega 3 satıp kanser vakalarını arttıracaklar sonrada sen kanser oldun diyip bi daha sömürücekler. sende bu çarkın kölesi olarak ömür çürüteceksin . yazık benim halkıma oyuna gelmeyin türk bilim adamlarını dinleyin.

17. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Omega 3 kanseri tetikliyor mu? - Genel sağlık Haberleri
    Omega 3 kanseri tetikliyor mu? - Sabah - 28 Temmuz 2013
    Omega 3 kanseri tetikliyor mu? - Star Gündem

vs. vs. bütün haber sitelerinde dolaşıyor haberin kaynağı çok da önemli olmasa gerek önemli olan bu adam bunları hangi kaynağa bağlı olarak söylediği..

NacHo bunu beğendi.
  18. brhmcr

brhmcr Guest

Esprili yaklasim :) temkinli olmayi severim ama septik olmanin doruklarini zorlamayi anlamsiz buluyorum.

19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Haberin ana kaynağı "Ohio State University Comprehensive Cancer Center" olarak belirtilmiş. Kaynakta özetle aşırı alabalık , somon vb. balıkların tüketiminde veya yüksek dozda omega 3 takviyesi alımlarında DNA hasarı oluşabileceği bununda çeşitli kanser hastalıklarına neden olabileceğinden bahsedilmiş.

Kaynaklar:
    Plasma Phospholipid Fatty Acids and Prostate Cancer Risk in the SELECT Trial
    Too Much Fish Oil Might Boost Prostate Cancer Risk, Study Says: MedlinePlus (Daha detaylı anlatım)

NacHo ve (silinen üye bunu beğendi.
  20. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    aldığıma pişman oldum şu hapı :D zaten ton balığı yiyoruz diye civa yiyorsunuz yemeyin diyorlar bi de bu çıktı

NacHo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş