olmuyor...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve black_widow tarafından 14 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar,

Benim sorunum kilo verememek,daha doğrusu göbeğimi eritememek.1 aydır spor salonunda çalışıyorum,ağırlıklara başlamadan önce yoğun olarak mekik,crunch ve türevleri çalışıyorum,yoruluncaya kadar ip atlıyorum,yediğime içtiğime çok dikkat ediyorum; şekerden,tuzdan,ekmekten ve yağdan katiyen uzak duruyorum.protein ve vitamin ağırlıklı besleniyorum ama kilo vermeye başlamadan önceki kilomdan daha 100 gr düşmüş değilim.Bu arada yaşım 26,boyum 1.77,kilom ise 80.İngilizce öğretmeniyim(ne alakası varsa:) )

Daha önce de BB yapmıştım ama kısa süre,şuan kollarım,omzum,göğsüm istikrarlı bi şekilde gelişmekte ama göbeğimi bi türlü dizginleyemiyorum.Böyle giderse Coleman gibi kaslı ama göbekli biri olacam:)

Açık konuşayım,bir handikapım daha var; alkol'ü kesemiyorum,düzenli olarak haftada en az 4 kez alkol alıyorum,sigara da vardı ama göbeğimi eritmek ve düzgün bir vücuda sahip olmak adına 1a y önce onu bıraktım ve halen kullanmıyorum.

Acaba L-Carnitine ya da diğer yağ yakıcılardan kullanmalı mıyım?Lütfen önerilerinizi esirgemeyin.Forumu araştırdım ama sizlerden birebir öneri almak istedim,sevgili hocalar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    -saat kaçta yattığınızı bilmiorum ama öğretmen olduğunuza göre makul bi saatte yatıosunuzdur o yüzden 19.00dan sonra karbonhidrat almayın
    -ip atlamanın yanında cardionuzu çeşitlendirin koşu bandı,bisiklet gibi cardioda interwal çalışmasını deneyin(en verim alınan olduğu için söyledim)
    -l-carnitine takviesi kullanın bence güzel hafif bi supplement

aklıma gelenler bu kadar sanırım beslenmeyi zaten doğru yapıomuşsunuz protein ağırlıklı düşük carb. düşük yağ

black_widow bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Mekik çekmek vs. karnınızdaki yağların yakılması,uzaklaşması için çok yardımcı olmayacaktır.

-İsterseniz günde 2000 tane mekik çekin diyet yapmazsanız ve idmanınızı kardio ağırlıklı yapmazsanız o yağlardan kurtulamazsınız.

-Günde 2000 tane mekik çekmek sadece karın kaslarını hacimce artıracaktır ama üzerindeki yağ tabakasının gitmesinde size yardımcı olmayacaktır(belki kısmen yardımcı olabilir ama sizin istediğiniz şey için bu devede kulak kalır)

-Hatta karın kaslarının aşırı derecede hacim alması karnınızı daha da büyük gösterebilir.

-Bence göbek eritmek isteyenlerin sırasıyla dikkat etmeleri gerekenler;
    1)Diyet
    2)Kardio
    3)Bölgesel çalışma

-İlk ikisi yağ tabakasından kurtulmak için,sonuncusu ise bir zamanlar yağ tabakasının örttüğü karın kaslarının,yağ tabakasından kurtulup da gün yüzüne çıktığı zaman şekilli görünmesi için..

-Kolay gelsin..

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    metabolizma ile ilgili sorun olabilir yani yavas bi metabolizmaya sahip olabilirsin 100 gram bile veremedigine gore.. bendede aynı sorun vardı gunde 5 litre su ic ve yediklerini 1.5- 2 saat aralıklarla ye muhakkak. bunu yaptım sadece ve belli bi sure gecti artık patlayana kadar yemezsem katiyen kilo alamıyorum normal insan gibi yedigimdede kilo veriyorum tavana vurdu metabolizma :D

5. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    cardio yapmadan önerebileceğiniz bi çözüm var mı acaba? çünkü cardio'ya ayırabileceğim çok fazla vaktim yok,sadece salonda 15-20 dakika ip atlayabiliyorum.L-carnitine tavsiye ediyor musunuz?Bir de bana uygulayabileceğim bir diet lazım,sadece kısmi yağlanmayı(göbek) önlemek ve eritmek için.

6. amfetamin

amfetamin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yavas bir metabolizma olayına katıldıgımdan ziyade 1 ay çok kısa bir zaman ustelik şekerden,tuzdan,ekmekten ve yağdan uzak durmak. Beslenme programınız içerisinde muhakkak bunlarında olması lazım.

gunluk en az 6 öğün beslenme planı olmalı. Karbonhidrat ve proteinden zengin yağdan fakir meyve ve sebze tüketimine içebildiğiniz kadar su icmeye özen göstererek özellikle gece yatma saatleriniz 9.30-10.30 civarı olursa ve sabah uyanma saatlerinizde 4.30 - 5.30 olursa özellikle kardiyo çalışmalarına önem verirseniz

3-5 aylık bir periyotta yağları yakmaya başlayabilirsiniz. Yani 1 ayda göbek kısmındaki yağların erimeye başlaması çok zor. Genetik olarak vücut en son oradaki yağları yakacaktır. Cunku erkeklerde karın bölgesi kadınlarda kalça ve basenler aşırı derece yağlanır.

Bence sabırsız olmayın. Sabırlı olmaya çalışalım. Kendimizide aşırı derece zorlayarak sunu yemiyecem bunu yemiyecem yerine, aşırıya kaçmadan az bir miktar tuketelim.

Özellikle az ve sık aralıklarla yemek yeme eylemıne yatma saatinden 4 saat önce son vererek aç bir miğde ile yatağa girip Sabah 5 ila 6 arasında (metabolizmanın en canlı oldugu zamandır) Tempolu yürüyüşler yapmaya başlarsak problem çözülür. Ama 1 ayda deil tabiki 5-6 ay alabilir. Zaten 5-6 ayda istediğiniz yağ yakımını sağlarsanız uzun zaman süre ile bu forumunuzu korursunuz.

saygılar.

7. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Black widow merhaba,

Sıkıntının kaynağı diğer arkadaşlarında belirtmiş olduğu gibi metobolizmandan kaynaklanabilir, başka bir deyişle Troid bezlerin tembel olabilir.Bunu öğrenmenin en güzel yolu en yakın Kızılay a veya Özel laboratuvara gidip;
    fT3 , fT4 , TSH testlerini yaptırman.
    Böylelikle test sonuçlarına göre bir çözüm üretmeye çalışırız hep beraber.

Ayrıca sigarayı bırakmışsın, biliyorsunki sigara içenler içmeyenlere göre fazla kalori yakarlar.(Yanlış hatırlamıyorsam 200 kalori kadardı)
    Alkol alanlarda alkol almayanlara göre daha göbeklidirler.Bunları da gözönünde bulundur. Mayalı içkilerden uzak dur (Bira,Şarap vb.) İlla içeeksen az viski derim.

Kilo verme ile ilgili (Beslenme,Antreman vb.) oldukça bol konu var. Oku araştır.
    Son olarak benimde son zamanlarda ilgilendiğim Hydroxycut diye bir ürün var. Güzel diet ve antremanla birleşince harikalar yarattığını duydum. Nisan ayında bir kür yapacağım. Neticelerini paylaşırım.

Son düzenleme: 20 Mart 2008
    ALPEREN bunu beğendi.
  8. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sevgili amfetamin ve operation nickli arkadaşlar,verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkürler,dikkate alcam yazılanları.bu arada 1,5 kg vermişim ve göbek de sanki biraz küçüldü:)

forumda okuduğum bi metodu uygulicam ben de,elma sirkesi+bal+ılık su.Yağ yakımında etkisinin büyük olduğunu duydum,denicem bakalım,nasıl olsa sentetik,ya da kimyasal değil.

9. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    kritik cümle bu...

bu cümleye kadar yazdıklarınızı okurken kendi kendime "allah allah bu adam nasıl kilo veremez" diyordum.fakat bu cümleden sonra taşlar yerine oturdu.

içtiğiniz alkollü içki ne olursa olsun,hayatınızdan alkolü çıkarmadığınız müddetçe istediğiniz vücuda sahip olamayacaksınız.istediğiniz kadar çalışın,diyet yapın,supplement kullanın.bir seçim yapmalısınız,YA ALKOL,YA VÜCUDUNUZ.

1 gr. alkol vücuda 7 kalori verir. (1 gr. yağ 9 kalori,siz mukayese edin)

alkol iyi bir iştah açıcıdır.

alkolle birlikte tüketilen gıdalar çok kalorili gıdalardır. (en masumundan bir fıstık bile kalori deposudur)

Bira,500 ml için 220 kalori

Kırmızı Şarap,500 ml için 450

Rakı,100 ml için 352

Cin ve Votka,100 ml için 240 kalori

Baileys,100 ml için 320 kalori

Viski,100 ml için 275 kalori

10. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    en masumundan hesapla,yanında bir şey yemeksizin,sadece 3'er biradan hesaplarsak,haftada 4 gün alkol kullanmanız ek 2640 kalori yapar.

1 aydır spor yaptığınızı söylüyorsunuz.bunu 1 aya vurduğumuz takdirde yaklaşık 11.000 kalori yapar.

sırf alkolü kestiğiniz takdirde kabaca bir hesapla ayda 11.000 kalori kardasınız.hele ki rakı,viski falan içiyorsanız bu miktar 20.000 lere fırlar.

diyetisyenler ortalama 3000 kalori az almanın 1 kg. verdireceğini söylerler.

varın gerisini siz hesaplayın.

saygılar...

11. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    B.B. King e katılıyorum. Alkollü içecekler kalori yönünden çok yüksek değerlere sahip... Bu nedenle gerçekten kilo vermek istiyorsanız alkollü içeceklere veda etmeli ya da en azından ölçüyü olabildiğince sınırlamalısınız. Ek ürünlerden hiçbir medet ummayın. Ancak dikkatli bir diyet içinde fazladan 200- 300 kalori yakmak için düşünülebilecek şeyler yağ yakıcılar...

12. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sevgili B.B. King şu yazdıkların fikirlerimi çok değiştirdi,ben alkolün bu kadar kalori sağladığını bilmiyordum,en azından bira ve şarap haricindekileri.Bira ve şaraptan uzak duruyordum kilo yaptığını bildiğim için ama bu yazdıklarından sonra muhakkak azaltacam ya da sigarayı bıraktığım gibi alkolü de bırakacam.Yazdıkların için gerçekten teşekkürler.

13. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bir ara senin gibi haftada 4-5 gün alkollü içki içiyordum.vücudumu mahvediyordu.
    idam sehpasına çıksaydım ve son isteğimi sorsalardı rakı-balık-salata derdim herhalde.o kadar çok seviyordum rakıyı.şimdilerde birbirlerini seven fakat kavuşamayan 2 aşık gibiyiz...
    nasıl bıraktın dersen..kendi kendime bir sınırlandırma getirdim.sadece ve sadece cumartesi akşamları diye.ve haftada 1 gün,sadece cumartesi akşamları rakı içmeye başladım.
    derken bu 2 haftada 1 oldu,3 haftada 1 oldu.ŞU ANDA 2 AYDA 1 FALAN.ki 2 ayda 1 içilecek rakıdan da bir şey olabilmesi mümkün değil.ha yarışmalara hazırlanıyor olsaydım 2 ayda 1'i de içmezdim...

14. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bira kilo yapar mı ? Bence yapar ama benim arkadaşım tam tersini söylüyor. Hergün içerdi. Birayı bıraktıktan sonra kilo aldı. Sonra içmeye başladı tekrar şimdi eski kilosunda. bira ile formumu koruyorum diyor :)

15. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki,dediğin gibi alkolü azalttım diyelim,şöyle bi sorun daha var; sigarayı bıraktığımdan dolayı şuan vücüdum yediklerimden sigara içtiğim zamana kıyasla %30 daha fazla yararlanıyor yani bu demek ki %30 fazla yağ,kalori,protein,karbonhidrat.Belki spora başlamam sigarayı bırakmamla eşzamanlı olmasaydı şuan kilom olduğumdan çok daha fazla olacaktı.
    Demek istediğim, kilo veremememin bir sebebi de sigarayı tam spor yapmaya başladığımda bırakmam olabilir mi? Yani spor yaparak kilo vermemle sigarayı bırakarak kilo almam birbirini eşitliyor mu?
    umarım net bi şekilde izah edebilmişimdir.

16. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mantıksız bence,bira mayalı bir içki ve ayrıca alkollü ;ki bu da üstte alkollü içkiler için verilen verileri doğrular nitelikte.
    Bence birayla form korunmaz bilakis kaybedilir.

17. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    sigarayı bırakınca vücudun yağlardan,karbonhidratlardan falan %30 daha fazla yararlanması diye bir şey yoktur.
    zaten yararlanması demek,vücudun yağları,karbonhidratları gerekli gördüğü faaliyetlerde kullanması demektir ki böyle bir durumda ne güzel,vücudunuz aldığınız karbonhidratlardan,yağlardan ne güzel faydalanıyor,kullanıyor YANİ BİRİKTİRMİYOR.keşke vücudum aldığım her yağı kullansaydı,biriktirmeseydi. :D
    böyle bir şey yok.

18. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşın espiri yapmış...

19. black_widow

black_widow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ama bırakınca 1-5 kilo alındığını biliyorum ve daha önceki 7 aylık ve 1 yıllık bırakma deneyimlerimde bunu kanıtlamıştım.
    Soruma tam yanıt alamadım,acaba kilomun yerinde sayma durumu bununla alakalı olabilir mi?

20. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    sigara,kalp atış sayısını çoğaltır,bu da metabolizmanın hızlanması manasına gelir.sigarayı bırakmak metabolizma hızınızı düşürür.fakat bu kilo almada ve ya verememede sandığınız kadar etkin değildir.sigarayı bıraktığınız için koşu bandında fazladan geçireceğiniz bir 5 dk. bunu telafi eder.

Sayfayı Paylaş