olimpik bar kaç kg 18 kg mi 20 kg mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkay7743 tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar forumda daha önce konusu varda şunu merak ediyorum olimpik bar bir tarafına 20 kg taktığımda kalkmıyor o zaman 20 kg olması gerekmiyor mu terazide 18 kg geliyor en son 160 kg bench press basmıştım ben 158 mi basmış oluyorum düz hesap 160 kg tamamda hangi salona gidip bar tarttıysam 18 kg geldi düz hesap mı 20 kg diyorlar yani haltercilerde powerlifting yarışmalarındada mı böyle 18 kg düz hesap 20 kg mi sayılıyor yarın birgün yarışmaya girersem mesela hakeme 160 basacağım diye yazdım 2 kg yüzünden başarısız olmak istemiyorum

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    20 olur ama salonlarda olimpik bar kılıklı barların çoğu 16-18 kg'dır.

3. ugrb

ugrb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Orjinali 20 kg. olması gerekli.Haliyle eksik yapıyorsunuz.Normalde kafaya takmayın derimde.Yarışma barları olimpiktir yani 20 kg.

4. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    20 kg bar olan bir salon buldum yardımsız 160 kg bench press başardım aynı barla 180 kg deep squat başardım sorun kalmadı

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yarışmalarda böyle bir problem tabiki olmaz.pound pound hesap yapılan yarışmalarda tabiki yuvarlayavermek gibi bir ihtimal olamaz :) olimpiyat tarzı üst seviye yarışmalarda zaten ağırlıkların gramajı konusunda sapma hiç olmaz(oralarda kilosu onlarca dolar olan sertifikalı ağırlıklar kullanılır)yerel powerlifting yarışmalarında doğruluk gramajı gramajına aynı olmayabilse de sıkıntı olmaz.yani 45 lbs bar yarım pound aşağı yukarı belki oynar belki oynamaz.ekipmanın kalitesine bağlı.standart uzun barlar 45 lbs yani yaklaşık 20-20,5kg gelir.ama denildiği gibi trdeki salonlarda kalite düşüklüğünden denebilir özen gösterilmediğinden denebilir vs. barların kiloları az ya da fazla olabilir.kimsenin umurunda değil ki...

ayrıca yanlara 20 takıldığında kalkmamasının da bar ağırlığının 20kg olmasıyla pek alakası yok,yanlara 2 plaka taksanız bile kalkmaz barlar muhtemelen ya da 15kg olsa bar gene 20kg taksanız kalkmaz.basit fizik,ağırlığın bulunduğu nokta kaldıracın uzunluğu ve kilosu destek noktasının yeri vs. ile alakalı.konu dışı da söyleyeyim dedim genede.

atraksiyonlu ve berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş