Oldürücü Kol Antremanlari

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve saydam tarafından 25 Ekim 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Kollar... İri, şişkin pazular, boğumlu büyük önkollar, keskin hatlı kalın triceps kasları. Gıcık olduğunuz iri heriflerin kafasını tokuşturacak şampiyonun kolları. Bakanların yüreklerine korku salıp, size kaçamak bakışlar atmalarını sağlayacak çeşitten kollardan bahsediyorum. Dişinizi fırçalamak gibi günlük sıradan işlerde bile büyük bir güçle kontrol edilirken şişen, büyüyen kollar... Evet lanet olası. Hepimizin istediği bu! ve şimdi onları inşa etme zamanı.

Bu konuda eskiden beri pek çok teori üretilmiştir. Hemen hepimizin tanıdığı Arnold ve Sergio gibi ustalar, uzun saatler boyu kollarını bombalayarak [çalıştırarak] tüm zamanların en iri kollarını inşa ettiler. Daha sonraları "high intensity" antrenmanın ustalarından Mentzer ve Yates, biz ölümcüllerin benç pressde dahi basamayacağımız ağırlıkları kullanarak kaçıkça pek çok curl setlerini yaptılar. Bu iki teorinin arkasında yatan temel ilkeyse şuydu: Bir şampiyonun kollarını inşa edebilmen için gerçen çok sıkı ve ağır çalışmalısın!

Güçlü, iri kollar mı istiyorsun? O halde önceden hazırlanmış uzun bir egzersiz listesiyle sıkı ve ağır çalışmalısın. İhticımız olan sebest ağırlık hareketleri belli: barbell curls, dumbell curls, çekiç curls, prearcher (scott) curls ve diğer alternatif curl hareketleri. Tekrar sayılarını değiştirerek kendiniz üzerinde deneyler yapın. Uygun ağırlıkla 15-20 tekrara kadar gidin yada daha ağır çalışarak üçüncü tekrarı bile yapamaz hale düşün. Farketmez! hepsi işe yarar. Herzamanki antreman döngünüze takılıp kalmayın. Kaslarınız üzerinde konsantre olup orada ulaşılamayan kas telciklerini vurmaya çalışın. Ve sizi gerçek kaçıklığa iten fazladan 5-6 cm'lik kalınlığa ulaşın!

Hareket #1:Altının Altısı (Six of six)
    Bu hareketi tam 6 set olarak ve her sette 6 tekrar yapacak şekilde dambıllar ile yapıyoruz. Şimdi 8 tekrarı ancak bitirebileceğiniz bir ağırlığı alın ve sadece 6 tekrar yapın. Yani yapabileceğinizden 2 tekrar az yapın. İşin çirkin kısmı ise bundan sonra başlıyor. İlk seti tamamladıktan sonra hemen ağırlıkları yerine koyup biraz daha hafif olan diğer dambıl çiftini alın. Bu seti de yine 6 tekrar ile bitirin. Yine aynı şekilde devam edip ağırlığı azalatarak 6 tekrardan oluşan 6 seti tamamlayın. Bu şekilde ağır kilolardan hafife aralıksız 36 tekrarı tamamlamış oldunuz. Bu tarz, dambıllarla yapılan her harekete uygulanabilir. Bi kaç tane örnek vermek gerekirse: ayakta dambıl curl, çekiç curl, alternatif diğer curller. Hareketi yaparken setler arası kesinlikle dinlenmemek işin en önemli kısmıdır.

Hareket #2:parçalı 21 (Dropset 21s)Bu hareket için iki adet halter hazırlayın. Bir tanesini ancak 12 tekrar yapabileceğiniz bir ağırlıkla, diğerini ise ancak 15 tekrar yapabileceğiniz bir ağırlıkla yükleyin. Şimdi ağır olan halteri alıp standart bir halter curl hareketinin yarısını yapın. Yani aşağıdan başlayarak kollarınızı 90 derece kıvırın. Bunu 7 kere tekrarlayın. Hemen 7 tekrarın bitiminde halteri orta noktadan göğsünüze kadar kaldırın. Yani standart halter curl hareketinin diğer yarısını tamamlayın. Bu hareketi de yine 7 tekrar yapın. Bu da bittikten sonra hemen 7 tekrar tam bir halter curl hareketi yapın (7+7+7 =21). Yani en aşağı noktadan göğsünüze 180 derece. Hala yaşıyorsanız , hafif olan halteri alıp aynı hareketleri yapmaya çalışın. Eğer hala pazularınızda yaşayan bir kas telciği varsa bunun için son bir hareketimiz var.

Hareket #3: Ahbap Curl (Buddy Curls)
    Bu hareketi sizinle aynı güce sahip bir arkadaşınızla yapın. Bir barı, 15 tekrarı güçlükle tamamlayacağınız bir ağırlıkla yükleyin. Arkadaşınızla karşılıklı ayakta durun. Biraz muhabbetten sonra barı kucaklayıp 10 tekrarı tamamlayın ve halteri arkadaşınıza uzatın. O da 10 tekrar yapıp size versin ve siz bu sefer 9 tekrar yapın. Bu şekilde tekrar sayısını 1'e kadar düşürün. Herbiriniz toplam:

10+9+8+7+6+5+4+3+2+1 = 55 tekrarı tamamlayın.

Sonraki bikaç gün kollarınız bi boka yaramayacaktır. Sadece iyi beslenin ve sonuçları izleyin

Hepimiz salonda her gün duyarız: efendim kollarım büyümüyor, Yok genetik yapım kötü yok vırt yok zırt.. hepsi mızmızlanma. Eğer gerçekten sıkı çalışıp iyi beslenirseniz hiçbirşey o devasa kollara sahip olmanızı engelleyemez. Başarıya açsanız, azimliyseniz ve başarıdan başka birşeye tahammülünüz yoksa önünüzdeki tüm engellerin önünüzde diz çökmelerinden başka seçenekleri yoktur. Her gece gözlerinizi kapadığınız anda rüyalarınıza giren o muhteşem kollar orada -karanlıkta- sizi bekliyor. Artık tüm mesele sizin onları isteyip istemediğiniz.

bu metini http://asa.clawz.com/ dan aldım asa arkadaşımıza teşekkür ederim.

3duLa, Pacco, jimraynor ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
  2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yazıyı kim yazmış. İşin gerçeği pek inandırıcı gelmedi bana. Yorumlara göre belki denenebilir.

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    deli ben bu sayfayı asa dan aldım oda universal in sayfasından alıp türkçeye çevirmiş ayrıca önceden de kısmen biliyordum bu antremanları animalpak.com a bak istersen

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu programlar yaklasık 7-8 yıl oncede kısmen dahı olsa bılınıyordu ama asa daha açıklayıcı bıcımde degınmıs.yalnız dıkkat edılmesı gereken husus bu programlar kasların artık olcu almakta zorlanıyorum denılıp şaşırtmak gerektıgınde kullanılır.ayda bır veya ıkı defa kullanılması onerılır.zayıf bır beslenmede vucut kaldırmaz.

5. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    kankama katılıyom aynen

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    abicim yanşlışsınız var bu tip kısa antreman lar var lütfen araştırın anlıyacaksınız dogru oldugunu

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    saydama katılıyorum.bundan 7 yıl once bu tıp programları uygulayark gıren bırcok kısı tanıyorum.bu sporda genıs goruslu olmak lazım,yenılıge acık olamk lazım dıyecegım ama bunlar yenılık degıl senelr oncesının gercekcı sıstemlerı.bılmenuız gereklıydı.sımdı bırısı yanklıslıkla fox curl dıye bır bıceps hareketınden bahsetse demekkı bırcok kısı yenı zannedıp elestırıye baslayacak.uzuldum bu on yargıya dogrusu...

8. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Abi fox curl u ilk defa duyuyorum. Hareketi anlatsana biraz.

9. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    boy 170 kilo 87 (definasyon) normal kilo94 bulk kilo 115 i buluyor ben bu sistemi 5 senedir uyguluyorum. kollar 48 cm definasyon gerisini siz düşünün. kollar 2 gün bir boka yaramıyor kısmına gelince evet yaramıyor parmaklar titriyor 2 ye takim derken 4 e takiyosun vitesi uyusma oluyor eklem agrısı cok yapıyor yazi yaziyorsun yamuk yumuk oluyor cat cut cep telefonunu dusuruyosun 1 ayda 1hafta sektire sektire böyle calisiyorum. yani 3 hafta animalpak 1hafta normal... kol ölcüsünü begenmeyenlere sunu söyliyim benim kemikler oldukça incedir final fight daki codi ye benziyorum

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bent over barbel curl desem...bertıl fox harekete kendı adını vermıstı yanılmıyorsam.bar dar tutulur.

11. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    saydam & trundirs denıycem bu programı tesekkur.

12. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yazı yukarıdada belirtildiği gibi animalpak'den alıntı. Bende orjinalini okumuştum(Bu arada çeviride çok güzel kim yaptıysa iyi iş çıkarmış). Doğrudur bu çalışma sistemi internette çoğu sitede var ama ben teoriden çok pratiğe bakıyorum bu konularda bu sistemi uygulayıpta istenilen sonucu alanlar varmı aramızda? Yani iyi sonuç alan varsa bende yapıcam :D

13. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu programı yaptıktan sora salondan sağ çıkamam :D

(konuyu upload ettiğim için sorry tüm sayfaları tarıomda)

14. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

evet bu programı ben de geçen sene okumustum benim de ince kol sorunum vardı..bu program gerçekten zorluyo ben ilk okuduktan sonra 1 hafta denedim gerçi tam olarak yapamadım çünkü gerçekten zor ahbap curl ü bi arkadaşla denedik pestilimiz çıktı..ama asıl şunu söylemek istiyorum o hafta o programı yaptıktan sonra arkadaşla kolları ölçtük onunki daha fazla gelişmişti..eğer arkadaşım benden gizli hareket falan yapmadıysa şu anlam cıkıyo herkesin metabolizması farklı yani aynı hareketler farklı insanlarda farklı sonuçlar verebiliyo tabi bunun içinde yeterli ve dengeli beslenme de var..hareket gerçekten zor ve zorluyo ben bi gazla yaptım pek sonuç alamdım ama siz de mutlaka deneyin sonuç alanlar olucaktır..ayrıca biceps de sıkıntı çekenlere concentration curl ü öneririm..hareketi yavaş ve hissederek yapın sonuç alıcaksınız..

15. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Bence bu antreman şekli daha çok definasyona yöneliktir,
    Geçen sene bu forumlarda bicepslerimdem şikayet eden ben öküz gibi yemek yemeyi, ağırlıklara hayvan gibi asılıp hareketleri sınırında bırakmasını bilmiyordum...
    Ayrıca programıda denedim eve geldiğimde o kadar yorulmuştum ki klavyede yazı bile yazamadım onu bırakın mouseyi hareket ettirmekte üşeniyodum :p
    Bicepslerden en iyi hacim alma şekli az hareket hayvan gibi asılma salondan süratle ayrılıp evde çatlayana kadar protein alımına bakar ;)

16. restricted

restricted Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    O yüzden öldürücü kol antrenmanı deniyor sanırım .

17. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :D

18. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    ben bun programı denedim dostlar...
    güzel denemenizi tavsiye ederim...
    ama o gün kollarınızda derman kalmıyor bayağı da iyi bir idman arkadaşlarında dediği gibi devamlı olmamak şartıyla yoksa kollar hacimden çok zayıflamaya doğru yönelir....
    arada sıra şaşırtma idmanları gerekli

hepimiz alışmışız harekterleri sabitlemişiz
    değişiklik şart

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    hurricane xxdiablo romasanta mesajlariniz silindi.konuyu iyice okuyun mesaj atmak icin mesaj atmayin.bu devamli bir antreman degil sadece plato döneminde yapilacak bir antreman türü

20. Hurricane

Hurricane Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Anvers
    Sevgili adminim saydam, peki yazdigin yazinin neresinde bu programin devamli olmadigini söylemissin cok merak ettim. Ben sadece 3.5 yillik tecrübelerime dayanarak, görüsümü bildirdim. Neden mesajim siliniyor ve üstüne mesaj yazmak icin yazilmis bir mesaj olarak nitelendiriliyor, anlam verebilmis deyilim.

Bu forum özgür bir forum deyilmi, herkes istedigini özgürce yazamayacaksa niye bilgi alisverisinde bulunuyoruz? forum neye yariyor?

Sayfayı Paylaş