Olası bir kavga durumunda

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hu53Y!n tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 94 üye.
  1. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    İlk hamleyi sen yap..
    Atağı hiçbir zaman kesme, ta ki etkisiz hale getirene kadar..
    Etkisiz hale getirdiğine emin olduktan sonra arkanı kollayarak mekanı terket..

Ama hepsinden önce, "bu kavga benim için ne kadar önemli ve gerekli" sorusunu kendine sor..

nbr65 bunu beğendi.
  2. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    işte birde vurmaya korkuyorum daha sonra bana daha kötü dönücek diye bilişyorumki dönücek güçlensem öz güven gelirmi salonda gitsem fln.

3. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Özgüven İçinde olucak Bence,Ama lisede olur böyle kavgalar,Çogu Yakın dovusculer,Okul donemınde yasadıgı veya sokakta yasadıgı kavgalardan dolayı baslıyorlar =)) Ama başla tabi,Az bi temel al sonra yapmasanda sende bişeyler kalıyor yakın Dövüşte,o senı goturur ıste omrun boyu,yerınde olsam kavga esnasında ben direk bişey alıp kafasına vuruyorum(kül tablası,demir vs.) zaten 2.ci bi kalkış olmuyor ondan sonra. :)

4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    siz böyle düşünüyorsunuzda en güçlü adam bile bölebilir. bunu garantisi yok ki! tabi kendin de ölebilirsin. veya daha kötüde olabilir. Ama Dayak isteyene istediğini vermek gerekir. Öldürmeden yere yığmanın yolunu bulmak gerek...

5. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İşte beni yere gömüyorlar hep.

6. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sen istanbuldamısın valla beni sıktı bu olay hangi okulda okuyosn söyle bi uğruyalım su okula yakınsa valla gelecem

skilful bunu beğendi.
  7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    tamam iyide, nbr65 dediğine göre kavga ettikten sonra dövsede dövülsede adamlar sonra buna daha kötüsünü yapıyormuş. Sen hep yanında mı olucaksın?

Ben kavgaya karşı biriyim ama kendini ezdirmenden yanlış. Geri basma ve ailenle de bu konuyu konuş derim ;)

8. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    zigbog çok saol.

Sen anlamışssın güçlensem sizce olurmu bu olayı üstünden gelebilirmiyim evede kum torbası alıcam . Yumruklar için.

9. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Siz nasıl bi yerde okuyorsunuz hala anlamış değilim ama kurtulmanız için çantanızda olması gereken malzemeler şunlar

:D:D

10. atakan1905

atakan1905 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kavga kötü bişe sorun çözmez bence ben hiç şait olmadım

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    öncelikle kesinlikle ailnele konuşmalısın. Bıcak, silah gibi şeyler konusunda arkadaşlar şaka yapıyorlar sakın ciddiye alma:D. Ailenle konuş gerekli yarıdmı al. Kendinde ufak tefek şeylerden kavga çıkarma ama sınırlarını çiz baktın kavga çıkacak kaçarı yok öyleyse ilk vuran ol.thums:

12. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Valla hocam gelinde bu durumu yaşayın kum torbası alıcam çalışcam artı body yapıcam . offf

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu çirkinleşmeye başladı.
    Her ne kadar konu dışı bölümünde de olsak tartışılacak konuların bir sınırı vardır.
    Forumumuzda kimi nasıl döveriz, neyle döveriz, yaralarız gibi konuların tartışılması hoş değildir ve izin verilmez.

Bu başlığın ana amacı olası bir kavga durumunda kendimizi nasıl korumak, savunmak veya durumdan kurtulmak için neler yapmamız gerektiğidir.

Çözüm olarak da ahlaklı sporcuya uygun çözüm önerileri sunmanız ricamdır.
    Bize de bu yakışır.

Bu konuda dikkatli olalım, küçüklere ve gençlere örnek olalım.

14. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Özgüven ısmarlamayla kazanılan birşey değildir, spor güç kazandırır fakat özgüven insanın kendini nasıl gördüğü ile ilgilidir. Güçsüz olsan da güçlü gibi görüneceksin ona göre davranacaksın ki gören "bunda birşey var bulaşmayalım" desin. Tabii sen artık okulda bu şekilde tanındığın için işin zor. Sen önce sağlam arkadaş edinmeye bak, sporu sonra düşünürsün.

Ben de lisedeyken çok zayıftım fakat bana ters hareket yapan her "kabadayı"ya diklendim, pasif kalmadım. Arkadaşlarım da sağlam olduğu için lise hayatım boyunca 2 kez kavga etmek zorunda kaldım ikisinde de ben kazandım.

Yani fiziksel görünümünü sorun etmekten çok davranışlarını, düşüncelerini ve dışarıya verdiğin görüntüyü düzeltmeye çalış.

15. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    olası bir kavga durumunda seste karşısındakini çok etkıler eğer iyi bir diliniz varsa hiç kavgaya girmedende karşınızdakine geri adım attırabılır halk tabiri ile postada koyabılırsınız.

16. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Üniversitede serhan adında bir arkadaşım vardı.Lakabı ivan dragon du hani şu rocky filmindeki rockynin dövüştüğü rus boksör.Sarışın yeşil gözlü o zaman için en sağlam vücütlu çocuklardan biriydi.Buna rağmen melek gibi bi adamdı ve ister istemez ilerleyen senelerde gruplaşmalar olmasına rağmen onu her zaman herkes sevmişti.Herkese yardım eder cebindeki parayı paylaşır açım dersen evinde yemeğini böler verir neşesiyle seni güldürürdü.Mezuniyetimize bir hafta kala ortak bir arkadaşımızı birisi konuşmaya yani kavgaya davet etmiş oda telefonuna mesaj geldiği sırada yanında olduğundan o arkadaşımızı yanlız bırakmama adına birlikte yanında gitmişti.Diğer arkadaşta taekwandocuydu.Ne mi oldu?O ******** 5 kişi gelmiş yanında getirdiği bıçağı kargaşa sırasında ikisinede saplamıştı.Diğer arkadaşın böbreğini sıyırdı ama serhanın tam kalbine isabet etmişti.Duyar duymaz hastaneye koştuk bir saat sonra vefat haberi geldi.Serhanı daha 20 yaşında toprağa verdik bornova mezarlığında yatıyor.Ben bir dostumu kaybettim bir ana bir evladını kaybetti bir kız yarini kaybetti niceleri arkadaşını kaybetti.Burda kim suçlu kim değil aylarca tartışılır ki biz tartıştık hala işin içinden çıkamadık.İbret alın diye buraya yazıyorum arkadaşlar siz siz olun ne kendinizi ne sevdiklerinizi zorunlu olmadıkça tehlikeye atmayın kimseyi mezarınızın başında ağlatmayın buna hiçbirimizin hakkı yok.

glorious1907, diez, TuGhAn ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    MeTaLLiCaT çok doğru söylüo bu tür durumlar hepimizin başına gelebilir doğrudan da bizi bulabilir dolaylıda bi arkadaşımız ortağımız kankamız vs. böle bi durumda ölçüp tartmak lazım bu kavga bana ne kazandırır ne kaybettirebilir ((hep en kötüsünden hesap edin çünkü siz haklıysanız zaten karşıdaki haksızdır haksız adam şiddete başvuruyosa ondan herşey beklenir meydan it dolu)).ama illa da gitmek gerekiyosa (ALLAH karşılaştırmasın) tedbirli olmak lazım yanlış anlamayın bu tedbiri her açıdan tedbir demek istiom güçten önce aklımızı kullanmalıyız biri sizi bi yere çağırıyosa zaten o onun akıl seviyesini göstermeye yetiyor siz onu önce akıl gücünüzle sonra özgüveniniz ve karizmanızla (duruş-konuşma vs. bundan kesinlikle ceketi omza atmak anlaşılmamalı) sonra hala şiddet istiyosa en son bilek gücünüzle yenmelisiniz zaten ilk 2 sini yaparsanız zaten maça 1-0 önde girersiniz.ben küçükken en ufak şeylerden kavga ederdim şu kadarını söyliyim ilkokul 2. sınıfa giderken 8. sınıfa gidenlerle teketek çıkdığım olurdu sonra bütün bunların ne kadar boş olduğunu anladım hepsi geçici dünya hırsları.ama arkadaşlarımdan ötürü girdiklerim çok oldu tabi onlarda benim için yani karşılıklı.1 keresinde toplandık bi yere gidioz aklıma şöle bişey geldi ya ben az sonra bu bok yolunda ölsem nolur diye (ben normalde kendimi fazla düşünmem canımı hiç önemsemem diyebilirim) böle düşününce aklıma ilk ailem geldi beni yetiştiren insanlara böle şeyler yapmaya hakkım olamaz dedim.bu konuyu açan arkadaşımızında benim gibi :) uzun uzun böle yazan arkadaşlarımında mutlaka arkalarında gözü yaşlı bırakacakları sevdikleri vardır çünkü kaybedecek bişeyleri var sonuçta ne demişler:kaybedecek şeyi olmayan adamdan korkacaksın. bu arada herşeyden önemlisi zaman kötü eskiden (bu delik demir çıkmadan önce) kavgamı etcen atarsın silahını yükünü kenara karşındakide atar ondan başlarsın teketek kavgaya yenen yener yenilen ya kabul eder yada rövanş teklif eder bunlar eskiden gerçekmiş büyük dedem böyleymiş mesela işte esas yiğit insanlar bunlar şimdi ölemi daha kavga bile yapmadan ilk iş bıçak çekmek.biz türklerin kanında var bu kavga dövüş işleri ama artık devir değişti belki biz kanımızı değiştiremeyiz (ne mutlu ki türk olarak doğmuşum yanlış anlaşılmasın) ama kafa yapımızı değiştirmeliyiz bu tür şeylerden mümkün olduğunca kaçınmalıyız sonuçta kendi nefsimiz için böle şeytan işlerinden uzak durmalıyız.
    nbr65 kardeşim içinde şunları söylemeliyimki:öncelikle kendini ezdirme kavga işi tam anlamıyla kafada biterse gerçekte de biter ancak herkez de bunu yapamaz bunu da kimse kavga edemiyo diye yadırgayamaz eğer yapabilecekse bu işe son vermek için karşısındakine tek yumruk atması yeter (ondan sora özgüvenin damarlarında hızla aktığını hissedersin :)) yok yapamıcaksa bunu okul idaresiyle ailesiyle yada okul etrafında devriye atan polislerle konuşman yeterli olur bi görünmeleri yeter (inan bana) eğer bu 2 sinden birini yapamazsan düşünmen lazım bu iş böle devam edebilirmi son vermek için ne yapabilirim ama onurunda ve gururundan da asla taviz vermemelisin korkak olmak onursun olmaktan iyidir ama onursuz olmak herşeyden kötüdür.tabi bu onur işi biraz abartılı olmuş olabilir eğer senin değerlerine ailene ve ya senin şerefine sataşılıyosa bu işe bi son vermenin zamanı gelmiş demektir.misal ben kendim için kavga etmem ancak benim sevdiğim saydığım bişey için gerekirse öldürebilirim bile ama böle bişeyden önce elbette memleketin polisi var asayişi var onlarla temas etmem lazım adaletin yetersiz kaldığı yer olursa da içinden gelen sese kulak ver o seni yanılmaz.konu biraz uzadı ama dediğim gibi nbr65 kardeş bu sorununun çözümünü en iyi sen biliyosun senin içinde yatıyor.SAYGILAR...

18. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    adam gelip sana dayılık yaptımı senden uzunsa ve kaslıysa elinin tersiyle parmak uçlarını adamın gözüne vur (çok pis ağrı yapar)sonra adam anırırken burnuna veya şakağına yumruğu nır (gözler kararır)sonra elinin bıçak kısmıyla adamın gırtlağına hafifçe vur sonra pata küte gir göğüs kafesine tekme at boşluğu çengel yumruk nefesi keser:evil::badgrin:adam bıçak çekerse işin zor %80 bıçağı gördükten 3 saniye sonra karnında hissedersin bu yüzden mümkünse adamı dolu gördünmü bulaşma korkak diye damgalanmak daha iyi;)

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bu bıçak olayında tamamen katılıyorum.. Bu sokaktaki serseriler çektiler mi sokmadan veya sokmaya çalışmadan geri ceplerine koymazlar.. Dikkatli olmak ve onlar gibi düsünüp kaçarsam, uysal davranırsam; onurum, karizmam zedelenir tarzı düşünmemek lazım.. Ve böyle insanlar zaten peşinizi zor bırakırlar hiç bulasmamak en iyisi..

20. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Lise hayatım boyunca bir çok defa kavgaya karıştım. Bir çok kez grup halinde dövüşüp bir çok kez dayak yedim. Ne yalan söyliyim hiç kaçmadım. Ama kesici, delici tarzı bir alet gördüğümde direkt alttan aldım. Karşımdakiyle konuşmaya çalıştım. Gözlerine değil eline baktım. Olası bir harekete karşı durabileyim diye. Şükürler olsun ki hiç olmadı. Olanını gözlerimle gördükten sonrada bir daha bulaşmadım kavga işine. Hiç yoktan yere ölen birini gördükten sonra, ailesinin yıkılışına tannıklık ettikten sonra, anasının gözünden yaş değil kan aktığını hissettikten sonra hiç karışmadım.
    Bu bahsettiğim olay ben lise2 de iken gerçekleşti. Hazırlık, lise1 ve lise 2 de deli dolu ben son sınıfta kuzu gibi oldum. İti kopuğu artistilik yaptıgında sustum. Omuz vurdluar, çelme taktılar, ittiler, küfrettiler yinede sustum. Tek bi kez oda anama küfür edildiğinde kavga ettim. Oda sadece boğuşmaydı. Vurmadım. Bırakın karşınızdaki sizi kolpa, korkak bilsin. Yarın bir yerinize bişi olduğunda (ölümü bi kenara koydum) sakatlandığınızda. Allah gösteremsin yürüyemez hale geldiğinzide sizin canınız 1 acıdığında ana babanızın neler yaşayacağını bir düşünün. Hani bir şarkı varya yaşamayan nasıl bilsin diye aşlıyor. Bundan bir ders çıkartalım bence. Olası bir kavga durumuna ihmal vememek sizin elinzide. Kendini korumakla kavga etmek cok farklı bir şey.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş