Olası bir kavga durumunda

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hu53Y!n tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 94 üye.
  1. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Arkadaşlar okuldaki yaşıtlarıma göre kaslarım daha gelişmiş olsada genelde onlar 175cm oldukları için olası bir kavga halinde kendime güvenemiyorum.(Ben 170cm)

Sizce bir kavga durumunda en büyük kozumuz ne olabilir ? Boy faktörü ne kadar önemli veya kaslarımızdan en etkili yararlanmak için hangi yöntemi kullanmalıyız ?

bodytaha, dinamik.ip ve ataduyan bunu beğendi.
  2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    En büyük kozun sakin olmaktır, nitekim yeterince sakin isen kavga etmene gerek bile kalmayacaktır.
    Hormonlarımız birçok güzel şeye vesile iken, bir çok yanlışında sebebi olabiliyor.

Dynamo, zhu.zhq, IAdam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    arkadaşım dövüş okuluna mı gidiyorsun ben anlamadım yani nedir bu heves,strateji geliştirme filan.oturursun efendi efendi derdini çözersin,biraz bağırıp çağırırsın,kimseye zarar vermek zorunda değilsin bir şeyleri kanıtlamak için.insanları karakterinle dövmelisin :D

djlordo, Dynamo, mustafa088 ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
  4. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Yaşadığın yer bu tarz olaylara müsait olsa anlarsin ne demek istediğimi. Kanıtlamak gibi bir derdin yok ama karşına bir kendi bir halt sanan biri çıksa ne yaparsın ? Eninde sonunda karşılık verirsin. İşte bende burada size kaslarımızı en iyi kullanarak nasıl rakibi yıkabiliriz ? Kısaca sokak kavgası hakkında tüyolarınız neler ?

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ekim 2008
    manhood ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    illa dovecem diyorsan yumruk teknigini gelistir
    benim yapacagim sey yumruk atip yere alirim dusmese bile kendim cullanip dusurur ustune cikar yumruklara devam ederim
    teknik olduktan sonra sokaktaki adami dovmek cok kolay ancak adrenalin salgisi insanin donmasina sebep olabiliyor buna dikkat etmen lazim bende hic olmadi gerci

yani ne bilim sokaktaki insani dovmek kadar kolay birsey yok en basiti budur bence mesafeyi acmadan sarmas dolas vaziyete geleceksin dirsek kafa yumruk istedigni kullanabilirsin
    boks calisirsan yumruk gucunude artirirsan kolaylikla tek yumrukta sokaktaki adami bayabilirsin ancak tabii kaba kuvvet guzel birsey degil ben sokakta dovuse senelerdir karismadim bundan sonrada yapacagimi sanmiyorum

magicbaris ve everest bunu beğendi.
  6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bence kavga hiç bir şey için çözüm değil. akıllı insanlarız. konuşlarak halledilmeyecek sorun yoktur. karşındaki saygısız ve kavgacı diye seninde ona uyup kavga etmen cahillikten başka birşey değil. ama yok ben illa kavga etcem diosan eline dumbelları al ve front raise gibi ellerini aç ve yumruk atmaya başla... yararını bi kavgada görürsün. ama umarım kavga etmezsn...

Dynamo, *BaRMaN*, gölge ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kavga maalesef sonu olmayan birşey..kavga etmeden önce çok iyi düşünmen lazım..çünkü dönüşümlü olarak devam edecek bir çıkmazın içine girebilirsin..örnegin; bir kız arkadasın yanında ve geziyorsun, tinerciler önünü kesti ve para istediler..vermeyecek misin?..cesur yürek oyununu mu oynayacaksın?..yanındaki insanla birlikte kendi hayatını riske mi atacaksın?..tabiki de hayır..onlar yaşamına nerden devam edecegini bilmiyorlar, ama sen tutarlı birisiysen, senin farkın bu işin içinden cıkmak için ne yapacagını bilmek olur..degeri olmayanlara deger biçmek sana düşmez.

bu arada 5 cm senden uzun birisinden dayak yiyecegini düşünmen cok cocukca olmuş..aksine hem zayıf hem uzun adamlar cok daha kolay dövülür..yaşın küçük daha, ileride anlayacaksın bunların ne demek oldugunu..testo seviyene güvenip kavga etmeyi asla göze alma..

Dynamo, himes, magicbaris ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ortaokul lise çağlarında şu kavga merakı neden olur anlamadım gitti bence kavga ederken iki kere düşünmek gerekir çünkü kavgalar artık teke tek olmuyor 1 kişiye 10kişi bile saldırıyorlar hatta daha fazla olay bıçak silah çekmeye kadar varabiliyor nekadar güçlü olursan ol bıçağı ve silahtan çıkan kurşunu ve sayıca çok fazla kişilerin yumruğunu vucudunda hisstetiğin zaman geride hiçbir şey kalmaz

Dynamo, ataduyan, vandamme ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu şekilde olmaz bir hoca gözetiminde bu işi yapmalısın ağrlıkları eline alıp yumruk atmak veya torbaya yumruk atmak için en az 4-6 aylık boksör olman lazım.Kendi başına yaparsan kalıcı omuz sakatlıklarıyla ve kendi geliştirdiğin yanlış temelle yola devam etmiş olursun ve alacağın bu yanlış temel bir kere oturduktan sonra değişmez kesinlikle böyle antrenman yapma hatta seni çalıştıracak kişi minimum milli boksör olmalı.

Dynamo, ataduyan, Ahmets ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kilon çok önemli.
    Şu da var, genetik olarak çok güçlü olup, birde kabadayı adamlar varsa zaten bu işi teknikle falan halledemezsin, ben okulda güç olarak ilk 10 kişi arasındaydım, tam sıralama yapsam heralde beni indirecek 5-6 kişi vardı derim, ve şunu diyeyim, bu üstümdeki 5-6 kişi hala üstümdedir, yani aradan 10 sene geçti, bolca spor yapmaya devam ettim, ancak farkı hala kapatamamışımdır, bir tanesi mezomorf bir kickbox meraklısı ve vücut geliştirme ile haşır neşir bir arkadaştı, diğeri 120 kiloluk doğal bir strong man'di, diğeri 1.94'lük kalas bilekli bir arkadaştı.

Sen diyorsun ben 1.70'im, onlar 1.75, heralde yaşın bir hayli küçük, ben lise sonda 1.85 ve 82-83 kilo olduğum halde bende uzun ve cüsseli arkadaşlar vardı.

Yalnız şunu da söyleyim kendi okulumda beni indirecek dediğim insanlarda sadece 2 tanesi tehlikeli-zaman zaman saldırgan olabilecek tipteydi, diğerleri gücünün bilincinde, bu tür şeyleri aşmış, kavga ile işi olmayan insanlardı. Asıl saldırgan olanlar kendi gücünden emin olamayan insanlar oluyor genelde.

Berkthagar, TEURG, magicbaris ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    karasan benim bir tespitim var.genelde doğru çıkmıştır.genetik olarak güçlü arkadaşlarımı (aralarında zenci olanı da var 190 105kg olanı da var) bilek güreşinde yenmişimdir.öyle hayvani gücüm oldugundan da değil.bilek güreşi tekniğni bild. de değil.bu elemanlar benden daha kaslı belli birşey.
    ama genetik olarak güçlü olan insanlar vucut yapan insanlar kadar güçlü olamıyor herzaman. >yani çalıştırılmış 5 br kütleli kas çalıştırlmamış 8 birim kütleli kası yendiğine inanıyorum<

senin arkadasların arasında tabi sürekli kickbox yapan filan varsa o da spor yaptıgından aradaki fark kapanmıyor haliyle.

12. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Benim boyum 168. 190 lik adamlara haddini bildirmiştim. Boyla alakalı birşey değil. Sesin çok çıksın, ben o adamlarla kavga ediceğim zaman bi bağırmıştım ki adama, adamın gözleri fal taşı oldu. Tam o sırada çenesine doğru tekme salladım. İyice afalladı, sonra ikimizi ayırdılar.

Yakın bi zamanda kız meselesi yüzünden kavga çıkıyordu. Kız beni çıkışa çağırdı. Bir iş olduğunu anladım ben. Buluşucağımız yere önceden 5 tane adam saklamıştım. Ben adamları görüyorum, işaret ediyorum arada, kız beni tek geldim sanıyor:) .Sonra bi yürüttü beni, bizimkilere göz işareti yaptım, çaktırmadan arkamızdan geldiler. Kız beni bi köşeye çekti, karşıma 2 tane adam çıkardı. Bizimkilere gene bi işaret attım, hepsi direk arkamda. Neye uğradıklarını şaşırdılar :) Hatta kızın kız arkadaşları köşede bekliyordu, bana racon kestiğini izliyeceklerdi. Tam tersi oldu, kız rezil oldu. Ben orada tek olsaydım birinin elmacık kemiğini kırardım aniden, ötekisiyle kapışırdım. Ama bizimkiler maşallah süper arkadaştır:)

13. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    rockybalboa7 nickli arkadaşa katılıyorum artık olaylar kavgadan farklı bi boyut almaya başladı yumruk yumruga kavga eden yok denecek kadar az diyebilirim etrafımda çok örnegini görüyorum bunun bıçakla yaralanan sallamayla yaralanan bi çok tanıdıgım var onun için boşver ....hz muhammede sormuşlar en büyük pehlivan kimdir diye hz muhammedin cevabı : sinirlendiginde sinirine hakim olandır demiş..

Dynamo, *BaRMaN*, magicbaris ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Aslinda çok ta kahramanlik hikayeleri anlatilicak bi durum değil bence bu konu. Burda insanlar ne kadar taktik te verse adrenalinden dolayi hafizasi sifirlanip buz kesilen insanlar var.
    Ayrica siz gider adami döversiniz bi gün kiz arkadaşinizla yürürken yolunuzu keserler, kız arkadaşinizi tek yürürken bulurlar. Size zarar veremeyeceğini anlayinca sevdiklerinizede bulaşabilirler. Etraf intikam duygusuyla her türlü psikopatliği yapicak insan dolu. Ben kiz arkim varken kavga dan olduğunca uzak durmaya çalişirim.
    Ayrica olurda adami döversiniz sağda solda anlatirsiniz sonra yolda tek yürürken birden arkanizda bi biçak darbesi hissedersiniz sonra acil de acaba serinkanli olsaydim ilk kavgada orta yolu bulsaydik da kavga çıkmasaydi daha mi iyi olurdu dersiniz. Bu işler her zaman 1 kavga ile bitmez ve bitmedimi de 2. olay daha feci olur.

Berkthagar, ataduyan, Sedif ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    born2win, benim aslında demek istediğim, genetik olarak güçlü olanla olmayan arasında bence kapanması çok zor bir uçurum vardır, bende yapı olarak zaten daima sağlam yapılıydım, yani o sayede zaten kendimi ilk onda gördüm, sana bir örnek vereyim, powerliftingle bilimsel olarak ilgilenen çok zeki bir dostum var, yıllardır amerikada, 70 kiloda kilosunun yaklaşık 2.5 katı deaflift yapıyor, ancak lisede de onu indirirdim, şimdi de.

Denebilir ki, vücut çalışıp çok güçlü olan insanlar var, Pump Forever gibi, ama pumpforever vücut çalışmadna önce de çok saldırgan ve kavgada sonuç alan bir arkadaştı.

Yani kişinin içinde ve bedeninde birşey varsa bu sporla daha ileri gider, olmayan kişilerde idmanın çok fayda verdiğine inanmıyorum.

Ben mesela sağlam yapılıydım, hala öyleyim, ama beni süper güçlülerden ayıran bir eksik var, ve bunun asla kapanacağına inanmıyorum. Ortalama bir adamı daha güzel dövebilirim yıllardır yaptığım idmanlarla, ama o demir bilekli çiftçi çocuğunu, o 120 kiloluk doğal strongman'i hala indiremem.

Tabii işin içine uzak doğu sporlarını sokarsak olay bambaşka bir hal alır, benim dediğim yumruk kavgası-boğuşma için geçerli.
    Yoksa tamamen ortalama fizikli, ortalama sportif becerisi olan bir insan 3 sene uzak doğu sporlarıyla ilgilense hakkıyla siyah kuşağa ulaşır ve kendisinden güçlü insanları alt edebilir, ama bunun dışında güçlenerek- tekniğini geliştirme opsiyonunu kullanmadan kişinin doğal güçlüleri aşabilmesini zor görüyorum.

Size güzel de bir anı anlatayım, daha önce çok örneğini verdim, bu 120 kiloluk canavarın, kendisi örümcek adamı falan takip edenler bilir, tam bir Kingpin'dir.
    Yani çok zevi, şişman görünümlü ama aslında yağın altında büyük kas kütlesi olan ve son derece çevik, iri ve güçlülere ayı denir, ama aslında ayılar aynı zamanda çok ataktır, işte bu dostumuz o açıdan gerçek bir ayıdır.
    Kendisi çok zeki olduğu halde, hazırlıkta 1 sene kalmıştı.
    Yani bizden 1 yaş büyüktü.
    Henüz orta sondayyken (yani lise 1'e denk geliyor yaşı)
    Okuldaki en güçlü birkaç kişiden birisiydi.

Neyse okul bitti, mezuniyet günü okula gidiyoruz, ben hep fiziğimle hoş bir ilgi uyandırırdım, bizim okulda yapılı insan çoktu, ama vücut geliştirme ile ilgilenen çok azdı.
    Zaten okulda da yapılı olduğum için mezun olduktan sonra iyice irileştiğim için beni gören muhakkak vücut geliştirme üzerine yorum yapardı.
    Bende daima okuldaki iri, güçlüleri incelerdim, aradan geçen yıllarda onlar ne oldu, ben ne oldum diye.

İşte bu kanım o zaman gelişti, evet birkaç tanesi hiç spor yapmamış, o yıllardaki pırıltılarını kaybetmişlerdi, ama somut olarak verdiğim o üç örnekteki arkadaşların güçlerinden birşey kaybetmediklerini gördüm.
    Tamam bir tanesi spordan kopmamış, ama diğer ikisinin sporla alakası bile yoktu, hatta içki, sigara ganiydi hayatlarında.

Aslında tam hikayeyi vereyim size.
    120 kiloluk arkadaşı bir sene gördüm, erimişti, en fazla 90 kiloydu ama çok çok kötüydü, zayıflamış ama altından beklediğim gibi define kaslar çıkmamış, resmen kasları da gitmişti.
    Hatta üzülerek şunu dedim kendi kendime, Koca Yusuf, idolümdün, şimdi seni paramparça edebilirim ama bu haline üzüldüm.

Ne oldu biliyor musunuz?

Aradan 2 sene geçti, Fenerbahçenin şampiyonluğu Denizli'de kaçırdığı sene, cadde, bir dolmuştayım, dolmuşta giderken Yusuf'u gördüm, gene aynı cüsse, ve fener yenildiği için inanılmaz öfkeliydi.
    O gece eminim canı çektiyse birlkaç kişiyi (bu rakam 5-6 bile olabilir) aynı anda perişan etmiştir.

Bu olay beni çok etkiledi, o erimiş bitmiş dediğim adam, tekrar özüne dönmüştü, işte o zaman dedim, "oğlum sen istediğin kadar idman yap, bazıları her zaman hiç çalışmadan bile senden güçlü olacak"

Tabii bu benim için de geçerli, 14 yaşımda spor yapmaya başladım ama o yaşta zaten pek çok yaşıtımdan daha güçlüydüm, yani genetik kişinin doğal güç potansiyelinde kendini gösteriyor demek istiyorum.

Berkthagar, Dynamo, NWO ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kavga asla çözüm değildir Battemberg, ılımlı yazan sen ve diğer arkadaşlarıma bende katılıyorum, ancak işin aması var.
    Bir uç nokta, asarım keserim, parçalarım diyerek bu işlere kafayı takmak, geleni indiricem diyerek hırs yapmak.

Bu çok fena ve bu kafadakilerin testisi bu yolda kırılır elbette.

Ancak diğer yolda bence gerçek dışı, biz bu dünyaya gönül yapmaya geldik, kavga bizden uzak olsun demek.

Tabii özünde çok soylu ve güzel bir düşünce ama pratik değeri yok.

Ben çok ılımlı, sevgi dolu bir insanım ama hayatımda birçok kavga ettim, bulaşan çok oldu bana, başımı eğmekte hoşuma gitmediği için kavga ve güç konusuna özellikle ergenlik dönemimde kafa yordum.

Bakın, eğitimsiz insanlarla dolu bir ülkede yaşıyoruz, pısanın üstüne giden çakallarla dolu bir toplum olduk.
    Bu toplumda, her bulaşanı indiririm diyemeyiz elbette, zira muhakkak dişimizi kıracak demir leblebiler çıkacaktır karşımıza.
    Ancak kurt değil de, çakallara oyuncak olmamak için yeri gelince kavga edebilen, sesini yükseltebilen insan olmak lazım.

Kimileri kavga ilkelliktir, asla bu yola baş vurulmamalıdır diyor, pek emin bu doğrusundan.
    Hayır efendim, kavga ilkellik olabilir, ama biz insan da hormonlarının etkisi altında olan, özünde ilkel canavarlarız yeri geldiğinde, zorunda kalırsak kavga edeceğiz, ama bunun en aza indirmeye çalışacağız.
    Ancak trafikte itin teki, yolumu kesip, yanımda eşim varken bana babalarınırsa, kusura bakmayın ama ben ölümüne saldırırım, ha silahı varsa, yüzümü eğerim elbette, Tanrı beni o duruma düşürmesin.

Kavga için ölmeye deymez, ama bence her durumda kaçınacağım gibi bir düşünce de bana gelmez.

Berkthagar, NWO, Body06 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Jevric,

başlığı lütfen kavga maceralarının anlatıldığı bir platforma çekmemeye dikkat edelim.
    Zaten hassas bir başlık.

Gençleri ve yeni sporcuları yanlış yönlendirmemeye, elma ile armutu tam olarak ayırmalarına yardımcı olmaya özen gösterelim.

ozzkan, 1reex1 ve saydam bunu beğendi.
  18. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın karasan için bu konu ile ilgili bir güzel bir makale yazabilirdim. hem savuma sporları hem genetik bilimi hemde insan ilişkileri için. ama biraz bekleyip noktalamak isterim.

karasan, önce sizin konuyamı değineyim yoksa su konuyamı bütünleşeyim.

jevric, başından geçen olaylar belki benim gençlik maceralarımda. belki diğer arkdaşların maceralarından aşağı yada yukarı değildir. burdan yaşının gençliğine bağlıyorum. şuan çok erken.

Son düzenleme: 18 Ekim 2008
    KD bunu beğendi.
  19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Atakan her ikisini de okumak isterim, hem makaleni hemde benim söylediklerime yapacağın katkıyı.

20. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Karasan ve born2win arkadaşa katılıyorum. Özellikle okuldaki yapılan bilek güreşi müsabakalarında ben BB ile uğraşsamda nedense bilek güreşinde Karasan'ın da dediği gibi doğal "ayılarda" hep zorlanmışımdır veya yenilmişimdir. Yine aynı şekilde kilo bakımından taş çatlasa 55kg olan bir arkadaşımın ayda yılda eline dumble almasına veya ayda yılda 20 şınav çekmesine rağmen kas hatları o kadar müthiş ki. bilek güreşinde ve şınavda anca berabere bitebiliyoruz.

Bu arada çok doğru denmiş kavga tek karşılaşma da bitecek bir iş değil. Ama bazen gerçekten de karşılık vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Hani değerleri ikaz etme durumu olur ya ! İşte bu durumlarda. bu konuda demek istediğim sözü özetleyen kurtlara değil çakallara yem olmamak sözü olmuş.

Son düzenleme: 18 Ekim 2008
    Karasan bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş